УРОК-ПРАКТИКУМ Геометрія 7 клас
Тема. Кути та сторони трикутника. Прямокутний
трикутник.
Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Сума кутів трикутника. Прямокутний трикутник», удосконалити вміння застосовувати набуті знання до розв’язування задач; навчати учнів виконувати на комп'ютері побудови, аналогічні класичним геометричним побудовам «на папері», користуватися онлайн сервісами.
розвивальна: розвивати творчі здібності, кмітливість учнів; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки, виконувати інтерактивні вправи в онлайн сервісі https://learningapps.org; розвивати просторову уяву формуючи навички роботи в онлайн середовищі GeoGebra
(https://www.geogebra.org/geometry)
виховна: виховувати інформаційну культуру, самостійність, активність, уважність, працьовитість, впевненість в собі, вміння користуватися сучасними засобами для навчання, згуртовувати учнів створивши групу «7-А» у мобільному додатку Viber.
Тип уроку: узагальнення й удосконалення вмінь і знань, урок-практикум
Девіз уроку: «Міцні знання – гарантія успіху»
Епіграф: Найбільше значення має не те, що учень використовує
нові технології, а те, як це використання сприяє
підвищенню його освіти.
Ерманн С.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на роботу.
II. Формулювання мети і завдань уроку. Оголошення теми уроку.
Слайд 1
IІI. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення девізу та епіграфу уроку.
Сучасні архітектори всі креслення проводять за допомогою комп’ютерів. Дизайнери проектують будинки, розташування кімнат, меблів за допомогою різних комп’ютерних програм
І ми сьогодні будемо виконувати на комп'ютері побудови, аналогічні класичним геометричним побудовам "на папері". На минулому уроці та вдома ви ознайомилися з програмами та онлайн середовищами для побудови рисунків. Яку програму ви знаєте? Яке онлайн середовище?
IV. Актуалізація упорних знань.
Програми для побудови рисунків на комп’ютері
Динамічна геометрія DG
Головна ідея DG – дати користувачеві можливість виконувати на комп'ютері побудови, аналогічні класичним геометричним побудовам "на папері".
GeoGebra - це безкоштовна, динамічна математична програма для всіх рівнів освіти, що включає в себе геометрію, алгебру, таблиці, графи, статистику і арифметику в одному зручному для використання пакеті. Вона завоювала кілька освітніх нагород в Європі та США.
GeoGebra також має онлайн середовище, що є дуже зручно, адже користуватися ним можна на будь якому комп’ютері що має підключення до інтернету
Learning Apps - інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ, онлайн тести, інтерактивні завдання на найбільшому порталі інтерактивної дошкільної та шкільної електронної освіти.
V. Узагальнення та систематизація знань.
Удосконалення вмінь і навичок
План повторення теми та розв’язування завдань
Учні виконують побудови трикутників у GeoGebra та ще раз переконуються що сума кутів трикутника 1800.
Вправа за готовими малюнками «Знайти невідомі кути трикутника»
(слайд 12)
2) Зовнішній кут трикутника (слайд 13)
Побудова зовнішнього кута у GeoGebra
Виконання інтерактивної вправи за посиланням
https://learningapps.org/3424302
3) Теорема про співвідношення між сторонами та кутами трикутника.
В трикутнику: 1) проти більшої сторони лежить більший кут; і навпаки,
2) проти більшого кута лежить більша сторона. (слайд 17)
Нерівність трикутника
Чому не існує трикутника зі сторонами 14, 6 і 7. (слайд 18)
Виконання вправи із слайду 19
4) Прямокутний трикутник. Властивості прямокутного трикутника.
Виконання вправи кросворду https://learningapps.org/1977421
Усні вправи
5)
Виконання вправ за готовими малюнками
VІ. Підсумок уроку.
Виконання інтерактивної вправи «Перший Мільйон» https://learningapps.org/display?v=p7wuhh80t18
VІІ. Домашнє завдання.
1.Повторити весь теоретичний матеріал та підготуватись до контрольної роботи https://learningapps.org/1977421 кросворд
2. письмово №7-9 із карток
3. виконання інтерактивних вправ https://learningapps.org/4261871;
https://learningapps.org/4434799
Посилання на вправи та домашня контрольна робота будуть розміщені у групі «7-А» у Viber
Домашня контрольна робота