Тема уроку.
Правильно переношу слова з апострофом після префіксів.
Мета уроку:
ознайомити учнів з правилом переносу слів з апострофом після префіксів;вправляти у навичках утворювати нові слова; формувати орфоепічні та орфографічні навички;розвивати дослідницьку діяльність на основі надбаних знань;виховувати наполегливість в отриманні кращого результату.
Формування предметних компетентностей:
поглибити знання учнів про правила переносу слів з апострофом після префіксів; вправляти у складанні розповіді за поданими запитаннями, вмінні знаходити об’єкти за допомогою географічної карти України.
Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися;громадянської;загальнокультурної; соціальної.
Елементи інтеграції: Я досліджую світ, Літературне читання.
Тип уроку: комбінований .
Обладнання: географічна карта України,вірш Анатолія Камінчука «Їхали ми,їхали…»,Етимологічний словник,різнокольорові картки.
Хід уроку.
І.Організація класу.
Лагідний дзвіночок до уроку кличе,
Ми всміхнемось йому і швиденько в клас.
Нашу рідну мову будемо вивчати,
Бо без мови людство не може існувать.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Метод « Асоціативний кущ».
Проблемне запитання.
Що ви знаєте про префікс?
2.Робота з віршем Анатолія Камінчука «Їхали ми,їхали…»( Робота в парах).
Поєднайте слова з префіксами так, щоб утворилися слова-антоніми.
( Презентація відповідей).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Каліграфічний диктант.
Випишіть слова з префіксом з вірша А.Камінчука та пригадайте правило написання слів з апострофом після префіксів.
Повідомлення теми уроку.
2.Сьогодні ми навчимося правильно переносити слова з апострофом після префіксів.
Об’єднайтеся у групи за обраними кольорами.
Відкрийте підручник на ст.61 та пригадайте правила переносу слів,поданих у кожній колонці.
1 група - си-джу, ґу-дзик ;
2 група - паль-то; май-ка;
3 група - бур’-ян,хом’-як;
4 група - яли-на; ака-ція.
(Презентація відповідей).
ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
Проблемне питання.
1.Які слова з вірша А. Камінчука можна перенести?
(Відповіді учнів).
2. Перевірка своїх відповідей за правилом ст.61.
3.Робота за підручником впр.3.
Скласти та записати речення зі словами, які не можна переносити.
( Презентація відповідей).
4.Робота в групах. Виписати слова з апострофом,поділяючи на склади для переносу.
(Презентація відповідей).
5.Творча робота в групах.
Написання розповіді про гіпсові печери за поданими запитаннями впр.5.
(Презентація відповідей).
6.Проблемне запитання.
- Як ви вважаєте, що таке гіпс?
- На якому предметі ми знайомилися з цім тілом?
- До якої природи він належить?
- Де його можна знайти у природі?
- Як людина його використовує?
(Відповіді учнів).
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.Робота в парах впр.6.
2.Робота з Етимологічним словником.
«Значення слова Тернопіль» .
VІ.Домашнє завдання.
Вправа 8,ст.63