Урок розвитку зв’язного мовлення
Тема. Написання твору за основною частиною « Березовий гай взимку».
Мета. Формувати в учнів предметні компетентності:
навчальну: вчити відтворювати зачин і кінцівку, доповнювати подану думку; збагачувати словник дітей;
розвивальну: розвивати мислення, уяву, вміння міркувати;
виховну: сприяти вихованню в учнів інформаційної культури, виховувати любов до рідного краю, почуття прекрасного.
Формувати в учнів ключові компетентності:
вміння вчитися - організовувати своє робоче місце; планувати свої дії; доводити роботу до кінця;
здоров’язбережувальну - дбайливе ставлення до свого здоров’я;
соціальну - використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.
Обладнання: презентація, ілюстрації природи.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Відгадування загадок
1.Стало біло навкруги –
я розтрушую сніги,
наганяю холоди,
води сковую в льоди,
в дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я - …(Зима).
2.Біла кора, тоненькі віти,
Що то є? Вгадайте, діти. (Береза)
ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку
ІV. Сприймання й осмислення нового матеріалу
Ясним сонячним промінням зігріті тендітні берізки. Вони стоять, мов зачаровані, у цьому казковому царстві.
2.Бесіда за змістом основної частини
- Що робить сонячне проміння?
- Які стоять дерева?
3. Складання зачину й кінцівки
- Який стоїть день?
- Чим вкрита земля?
- Що видніється через віти дерев?
- Як навколо взимку?
4.Знайомство з опорним словами
День (який?) – зимовий, сонячний, холодний.
Земля (яка?) – сонна, замерзла.
Килимом (яким?) – розкішним, сріблястим, пухнастим.
Віти (які?) – прозорі, голі, замерзлі.
Небо (яке?) – блакитне, низьке, холодне.
Навколо (як?) – гарно, спокійно.
5. Запис складеного тексту
Березовий гай взимку
Зимовий сонячний день. Сонна земля вкрита сріблястим килимом. Крізь прозорі віти дерев видніється блакитне небо.
Ясним сонячним промінням зігріті тендітні берізки. Вони стоять, мов зачаровані, у цьому казковому царстві.
Як гарно взимку навколо!
V. Читання записаного тексту
VI. Підсумок уроку