Урок, Презентація, "Конспект уроку з української літератури для 1-го класу на тему "Буква Її ,позначення нею сполучення звуків [йї] .Звуковий аналіз слів.А .Камінчук «В зелені ді"

Перегляд файлу

Тема:Буква Її ,позначення нею сполучення звуків [йї] .Звуковий аналіз слів.А .Камінчук «В зелені діброва»; «На екскурсії».

Мета:Ознайомити учнів з буквою Її та її звуковим значенням,вправляти в звуко-буквенному аналізі слів;формувати навички правильного читання з новою буквою;розвивати мислення,мовлення дітей,їх увагу,пам`ять,фонематичний слух,інтелектуальний потенціал учнів;виховувати патріотичні почуття,працьовитість.

Очікувані результати:

  • знати звукосполучення [йі]
  • уміти позначати його буквою «Її»,читати склади ,слова,текст з вивченою літерою,виконувати звуко-буквенний аналіз слів.
  •  застосовувати отримані знання при читанні.

Обладнання:презентація до уроку,картки,фішки,карта України,буквар,таблиця.

Хід уроку

I.Організаційний момент

-На урок старання не забудьте взяти!

-Сіли всі рівненько.Будем працювати!

II.Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

1.Фонетична зарядка

-З чого складається наша мова?(Зі звуків)

-Чим звуки позначаються на письмі?(Буквами)

-Отже:ЗВУКИ-вимовляємо,чуємо  БУКВИ-бачимо,пишемо

 

Голосні          Приголосні

Голосні:а о у и і е

Приголосні:решта.

 

 

2.Розвивальні вправи для читання

 

а)гра:вчитель називає слово,а учні виділяють тільки початок .

 

маска-ма                їжа-ї

вафля-ва                віник-ві

ложка-ло                 дівчинка-ді

листя-ли                 бублик-бу

лійка-лі                    кубик-ку

ремінь-ре               чайка-ча

око-о                      шапка-ша

б)гра «яка буква зайва?»

 

сова-слова

мак-маяк

мак-смак

казка-указка

хад-схід

сон-слон

 

III.Постановка задач уроку(Мотивація навчальної діяльності)

  • Як ви гадаєте чи з усіма голосними ми познайомилися?(НІ)
  • Послухайте слова і назвіть однаковий голосний звук:їжа,пір`їна,солов`ї.
  • Так,це звук [йі].Давайте його вимовимо разом
  • Отже,сьогодні на уроці ми познайомимося з літерою Ї,покажемо її роботу,навчимося читати з нею слова.

 

 

IV.Аналіз умов розв`язання окремої задачі.

 

1.Загадка про їжака

 

В лісі є кравець чудовий, 
Шиє звірам він обнови. 
Для ведмедя - кожушки, 
Для лисички - чобітки, 
Для куничок - рукавички, 
І для білочки спіднички, 
Зайцю - валянки на лапки 
І для вовка теплу шапку, 
Ще й собі пошив піджак... 
Хто кравець такий?(ЇЖАК)

 

 

-Що ви знаєте про цю тварину?

-Давайте покажимо звукову модель слова їжак-ученьбіля дошки коментує.

*Вимовляє слово

*вимовляє по складах,називає кількість складів і наголошений склад

*вимовляє по черзі кожен звук і характеризує його

*перевіряє звукову модель

 

-А слово можемо записати?

-Що не знаємо?(Якою буквою позначити)

 

2.Хвилинка фантазії-на що схожа буква Ї?

-Скільки звуків позначає буква Ї?(ДВА)

-Які?(йі)

 

3.Загадка про поїзд

Полотно а не доріжка,

і біжить сороко ніжка.

 

Звукова модель слова відгадки.

 

А)Гра «Букви розгубилися».ЖАЇ,ЇКАЖ,ЇВКИ,ХАЇВ,ЇАГ (Зібрати слова)

 

4.Читання складів та слів(таблиця)

 

5.Гра «Спіймай звук»

Їхали ми їхали –

До села доїхали,

У село приїхали-

До Ївги заїхали.

У нашої Ївги

Вареники їли.

Вареники їли

Та Ївгу хвалили

Загадка про Україну

 

        На землі великій є одна країна: 

Гарна, неповторна, красна, як калина. 

І живуть тут люди добрі, працьовиті 

І скажу, до речі, ще й талановиті. 

Землю засівають і пісні співають, 

На бандурі грають і вірші складають 

Про ліси і гори, і про синє море, 

Про людей і квіти. То скажіть же, діти, 

Що це за країна? —(Наша славна Україна)

6.Читання вірша «В зелені діброва»А.Камінчука(читає вчитель,потім учні повільно,швидше,швидко,весело).

В зелені діброва, 
         В китицях калина.
         Глянь, яка чудова 
         Наша Україна!

 

*Фізкультхвилинка

 

V.Робота з текстом букваря с.117.

 

-Яка наша  Україна?(гарна,чарівна,рідна,сонячна,привітна,щедра,чудова).

-Як ще можна назвати її?(Батьківщина,Вітчизна,рідний край,ненька)

-Як звуть людей,що живуть на Україні?(українці)

-Яка столиця України?

 

1.Читання тексту «На екскурсії»-вчителем.

 

2.Перевірка розуміння за запитаннями.

-Де стоїть Київ?

-Які дерева цвітуть навесні?

-Хто приїхав до Дмитрика в Київ?

-Де побували діти?

Чому Київ старий?

3.Словникова робота(слайд.)

 

фізкультхвилинка

 

4.Читання тексту учнями

*Читаючи,знайти слова з літерою ї(Київ,Маріїнський,Андріївський,поїдемо).

VІ.Рефлексія діяльності

1.«Утвори нові слова»

 

2.Інтерактивна гра «Незавершене речення»

*Ми вивчили на уроці нову букву…

 

*Ця літера завжди позначає…

 

*Яка столиця України?...

 

 

 

-Молодці!Ви впоралися із завданням.

 

-Подивіться на нашу Україну.Хочу побажати ,щоб ми жили в мирі,злагоді і достатку на нашій рідній землі!

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
4 березня 2018
Переглядів
1014
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку