Урок+презентація на тему "Вода

Про матеріал
Конспект, наочність та презентація до уроку з Природознавства у 3 класі на тему "Вода".
Зміст архіву
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

План – конспект уроку

на тему:

Вода. Три стани води. Властивості води.

 

 

 

 

 

Дацюк І.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд №1 (Презентація: Вода. Три стани води. Властивості води.)

Урок засвоєння нових знань

Клас 3

Тема: «Вода. Три стани води. Властивості води»

Мета:

Освітня: навчити дітей спостерігати за живою та неживою природою (рослинам і тваринам світом, працею людей, температурою повітря, станом неба); формувати поняття «вода»; формувати уявлення про розподіл води на Землі; формувати вміння порівнювати три стани води (рідина, сніг, лід, водяна пара) на основі виділення істотних ознак, робити висновки; формувати уявлення про роль води в природі, властивості води; учити дітей спостерігати та з'ясувати властивості води – рідини, характерні ознаки снігу, льоду, пари.

Виховна: Виховувати бажання економно використовувати воду; прищеплювати бережливе ставлення до води; виховувати спостережливість, мислення, вчити робити висновки у ході практичних і дослідницьких робіт; виховувати повагу до традицій українського народу вшановувати воду; виховувати бажання спостерігати за живою та неживою природою (рослинам і тваринам світом, працею людей, температурою повітря, станом неба), робити висновки.

Розвиваюча: Розвивати дослідницький підхід до пізнання навколишньої природи; вміння встановлювати взаємозв’язки між водою та іншими компонентами живої і неживої природи; розвивати вміння порівнювати три стани води; аналізувати природні явища, робити висновки, розвивати вміння спостерігати за живою та неживою природою (рослинам і тваринам світом, працею людей, температурою повітря, станом неба).

Обладнання: Малюнки: осені, роси, води, джерела, льоду річки,озера, ставка, моря, океану; карточки із завданнями, прислів’я, приказки, загадки, народні прикмети, вірші, музичний твір, кросворди. Підручник «Я і Україна» 1 клас (Н.М. Бібік); зошит з друкованою основою «Я і Україна» 1 клас (Н.М. Бібік). Презентація (34 слайди).

План

Слайд № 2 (План уроку)

  1.  Хвилинка спостереження.
    1.   За неживою природою.
    2.   За живою природою.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне опитування. Варіант 1.

  1. Робота на картках. Варіант 2.
  2.   Розгадування кроссворда. Варіант 3.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальна бесіда. Варіант 1.
  2. Робота над загадками. Варіант 2.
  3. Розгадування кросворда. Варіант 3.

 IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

V. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

2. Гра №1 «Хто більше?»

3. Робота із зошитом з друкованою основою(с. 24).

4. Проведення бесіди та дослідів, у ході яких на основі спостережень учні усвідомлюють властивості води-рідини.

VI. Запамятовування навчального матеріалу. 

  1.   Фронтальна бесіда.

2. Робота з підручником (с.92).

3. Робота в зошиті з друкованою основою (с.24).

4. Робота в парах.

5. Гра №2 «Не помились.»

VII. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Робота з підручником (с. 62.)

2. Робота в зошиті з друкованою основою (с. 24. завд. 1).

3.Тестові завдання (за картками).

4.Гра №3 «Властивості – стани.»

VIII. Підведення підсумків, оцінювання.

  IX. Домашнє завдання, інструктаж.

  1. Опрацювати сторінки підручника 91,92.
  2. Зошит з друкованою основою( с.25. завд.5).

          ( Варіант 1,2)

  1. Творче завдання.

4. Спостереження.

Хід уроку:

I. Хвилинка спостереження:

 Слайд №3 (Спостереження за неживою природою, малюнок.)

1.За неживою природою:

а) Чи високо сонце над горизонтом(землею)?

б) Чи довший день за ніч?

в) Зараз холодно на вулиці? Яким кольором позначимо кружечок? (Слідкуємо, як діти позначають у зошитах.)

г) Яке зараз небо переважно?

д) Які опади зараз? Чи є на дворі вітер? Вітер холодний чи теплий?

 Слайд №4 (Спостереження за живою природою.)

2. За живою природою:

а) Як змінилася трава? Чи опадає листя з дерев?

б) Що відбувається з комахами? Як підготовлюють тварин? А чи готуються тварини до зими? Які птахи відлетіли у вирій? Які залишилися зимувати?

в) Що роблять люди на полях?

г)

Народні прикмети:

Слайд № 5 (Народні прикмети, малюнки.)

  • Осінь іде і за собою дощ веде.
  • Восени ложка води, а дві грязі.
  • Вода в річці потепліла – на дощ.
  • Не чекай від осені сонця.
  • У жовтні в одну годину – і дощ, ш сніг.

Загадки:

Слайд №6 (Відгадування загадок.)

  • Невидимка ходить в гай, всі дерева роздягає. (мал. Осені).
  • Вночі спить на землі, а вранці втікає. (мал. Роси).
  • Я вода і на воді плаваю. (мал. Льоду)
  • Усі рослини і тварини вживають, у кожній хаті її мають. (мал. Води).

Прислів'я та приказки:

 Слайд №7(Прислів, приказки)

  • Восени дощ ніколи не зайвий.
  • Куди водиця тече, там травиця росте.
  • Де вода, там і верба.
  • Стояча вода – калюжа.
  • Нащо до криниці лляти водиці.

Вірші:

 Слайд №8 (Вірш «Золота осінь».Мал.«Осінь»)

 

Золота осінь

Ще недавно в небі синім

Пролітали журавлі.

А сьогодні в безгомінні

Ходить осінь по землі.

І від краю і до краю,

І від двору до двора

Золотого урожаю

Знов до нас прийшла пора.

(мал.  осені)

 Слайд №9 (Вірш «Лісове джерельце».Мал. «Джерело».)

    Лісове джерельце

Лісове джерельце,

Добре в нього серце,

 Всім дає водиці:

І звірятку, й птиці,

Дереву, тварині,

Квітці і людині,

Тому і не міліє,

Дзюркотить, радіє

І з лісів дзвінкою

Витікає водою.

(мал. джерела).

Музичний твір:

Слайд №10 (Музичний твір. Мал. «Осінь».)

1. Журливо музика заграла,

І закружляло в вальсі листя.

В країну осінь завітала

Красива, сонячна, барвиста.

2. Відкриваємо завісу ненароком,

Зазираємо в осінню пору року,

Вона тоді буває чарівна

Коли стає золотокоса.

Отож, запрошуємо в осінь.

3. Хай усім буде затишно з нами,

Хоч за вікнами дощик шумить.

Поговоримо про осінь віршами,

І хай музика ніжно звучить.

 

Текст:

 Слайд №11 («Щедра осінь». Мал. «Осінь»)

Щедра осінь

Осінь не завжди тішить нас сонячними днями. Та й похмурі дні світлішають, коли відзначають свято врожаю.

У садках нерідко ще висить на гілках червонощокі яблука, пізні сорти груш. На величезній сливі всі гілки вкриті темно-фіолетовими плодами так, що й листя не видно.

На освітленій сонцем ділянці саду звисають великі грона винограду – золотистого і синього. А в глибині, як яскраві жаринки, на великих розлогих кущах червоніють ягоди кизилу. Він уже нерідкий гість  наших садів, до яких завітав з південних країн.

(мал.  осені)

  1. Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне опитування. Варіант 1.

Слайд №12 («Перевір себе».Запитання.)

- Якого газу у складі повітря найбільше?  (азоту)

-  З чого складається повітря? (азот, вуглекислий газ, інші гази, кисень).

- Яку частину повітря становить кисень? (п’яту частину повітря).

- Про яку властивість кисню ви дізнались? (розчиняється у воді).

- Для чого потрібен кисень? (для дихання).

  1. Робота на картках. Варіант 2.

  Допишіть речення. Пропущені слова виберіть з дужок.

  • Повітря не має кольору, воно… (прозоре).
  • Повітря перебуває у … стані. (газоподібному).
  • Повітря весь час … (рухається).
  • Переміщення над земною поверхнею створює… (вітер).

( Рухається, вітер, прозоре, газоподібному).

  1. Розгадування кросворда. Варіант 3.

 Слайд № 13 (Кросворд. Запитання до кросворду.)

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1).Газ, якого у складі повітря найбільше. (азот).

2). Для чого потрібен кисень? (дихання).

3). Повітря немає кольору, воно… (прозоре).

4). У якому стані перебуває повітря? (газоподібний).

5). Що створює переміщення над землею? (вітер).

III. Актуалізація опорних знань.

  1.   Фронтальна бесіда. Варіант 1.

 Слайд №14 («Давайте поспілкуємось». Запитання, ілюстрація.)

Роздатковий матеріал.

- Де є вода на Землі?

  • Що складає водну поверхню? (Озера, річки, моря, океани).
  • Для чого потрібна вода? (Для життя.)
  • Що б було з людьми, тваринами, рослинами, якби не було води? (Якби не було води – не було б життя на Землі.)
  1.   Робота над загадками. Варіант 2.

Слайд № 15 (Робота над загадками. Ілюстрація до загадок.)

  • Що таке: пливе і ллється,

Часом на камінь дереться,

Як немає – все всихає. (мал. води).

  • Впаде з неба – не розіб’ється,

Впаде в воду – розпливеться. (мал. снігу).

  • У вогні не горить, у воді не тоне.   (мал. льоду).
  1.   Розгадування кросворда. Варіант 3.

 Слайд № 16 (Кросворд. Запитання до кросворду.)

 

 

 

 

1

в

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

о

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

д

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

а

 

 

 

 

 

 


 

1). Червоне коромисло через річку повисло… (Веселка).

2).З малої хмари великий… (Дощ).

3).Річку взимку вкриває… (Лід).

4).Під час кипіння з чайника йде… (Пара).

IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. 

Слайд № 17 (Тема уроку.)

Як ви розумієте висловлювання: «Без води нема життя»?

Послухайте прислів’я: «Чиста вода для хвороби біда», «Вода все очищає». Отже, вода конче необхідна для всього живого. І тому треба дізнатись, чому вода така цінність для всього живого.

Вода навколо нас – як же про неї не знати? Без води немає життя. Щоб жити, треба навчитись берегти воду.

 Ви дізнаєтеся, де на Землі є вада, у яких станах і які властивості має вода – рідина, ви самостійно будете досліджувати воду, робити наукові висновки. 

Отже, тема сьогоднішнього уроку: «Вода. Три стани води. Властивості води.»( Тема озвучена і записана на дошці).

V. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.

1.Розповідь учителя з елементами бесіди.

Загадка:

Слайд № 18 (Загадка.)

 

Відома здавна рідина,

Усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває…

(мал. вода).

Розповідь:

Слайд № 19 (У яких станах перебуває вода? Ілюстрації.)

  •       На основі цієї загадки ми можемо сказати, що вода у природі перебуває у трьох станах:

У рідкому – вода;

У твердому – сніг, лід;

У газоподібному – водяна пара.

-      Чому ж вода існує у трьох станах?

Тому, що відстань між молекулами і швидкість з якою рухається вона у воді – рідині, у воді – твердому тілі і у воді газоподібному тілі різні.

  •      Вода є в повітрі, ґрунті, під землею у горах. Більшу частину Землі займає вода. Це річки,озера, ставки, моря і океани. ( Роздатковий матеріал).

Бесіда:

  •      Як ви думаєте, чи міститься вода у рослинах? (Так, вода міститься у рослинах.)
  •      Чи є вода в організмі людини і тварини? (Так, вода є в організмі людини і рослин.)
  •      Отже, вода є у кожній живій істоті. Де немає води, там немає життя. Без води життя на Землі неможливе.

 2.Робота із зошитом з друкованою основою(с. 24. завд.2).

Розповідь:

  • Як ми вже знаємо, вода у природі перебуває у трьох станах: у рідкому, твердому, газоподібному. Отже, ваше завдання вставити пропущені слова у речення.

Бесіда:

Слайд № 20 (Стани води. Ілюстрації.)

- Лід, сніг, град – це вода у… стані. (у твердому.)

- Дощ, роса, туман – це вода у … стані. (у рідкому.)

- Водяна пара – це вода у … стані. (у газоподібному.)

Виконання завдань.

3. Гра №1 «Хто більше?» Робота в групах.

Об’єднайтесь у дві групи. Дайте відповіді на запитання, яка команда набере більше балів,та і переможе.

1) Скільки можна прожити без води? (Декілька днів.)

2) У яких трьох станах буває вода у природі? (Рідкому, твердому та газоподібному.)

3) Які якості води – рідини ви знаєте? (Не має форми, текуча, прозора,без запаху, стискається при охолодженні.)

4) Що відбувається з водою при замерзанні? (Стискається.)

4. Проведення бесіди та дослідів, у ході яких на основі спостережень учні усвідомляють властивості води-рідини.

(Проводячи досліди, кожну властивість записую на дошці у схемах.)

 

Дослід 1. Налийте воду у склянку, потім вилийте її на стіл. Що з нею сталося? (Вода потекла.)

 Слайд № 21(Дослід №1.)

- Чи має вода форму? (Не має форми).

Дослід 2. У склянку з водою опустіть ложку. Чи добре її видно? (Вода прозора.)

Слайд № 22 (Дослід №2.)

- Чи можемо ми бачити предмети, які знаходяться у воді? Чому? (Так, бо вода прозора).

Дослід 3. Подивіться, чи має вода колір? (Безбарвна.)

                 Дослід 4. Визначте, чи має вона запах? (Без запаху.)

 Слайд № 23 (Дослід № 3,4.)

- Який колір має вода? (Безбарвна).

VI. Запам’ятовування навчального матеріалу. 

  1.   Фронтальна бесіда.

Слайд № 24 («Поміркуйте». Запитання)

а) З чого складаються живі організми та неживі предмети? (З води.)

б) До яких предметів належить вода? (До всіх живих організмів.)

в) Що ще ви знаєте про воду? (Вода буває у трьох станах.)

г) Чи може людина жити без води? (Лише декілька днів.)

2. Робота з підручником (с.92).

Слайд № 25 (Бережливе ставлення до води.)

  • А наші предки шанували воду?

Розповідь:

- Наші предки дуже шанували воду. Вважалося великим гріхом кинути у річку чи озеро сміття, каміння або плюнути.

Коли вмивали дитину, промовляли:

«Мати моя, водо моя! Мати-водице, мати-водичко! Умий доні (синочку) личко».

Бесіда:

- Чи шанується вода в наш час? (Так, вшановувалась.)

- А чи збереглась традиція вшановувати воду? (Так.)

3. Робота в зошиті з друкованою основою (с.24, завд.3).

Розповідь:

-  Вода у природі перебуває у трьох станах: твердому, рідкому та газоподібному. Вона має такі властивості: не має форми, текуча, прозора, безбарвна, стискається при охолодженні. Ваше завдання записати правильні відповіді у зошит.

Бесіда:

Слайд № 26 (Вода – рідка речовина.)

 1). Вода – рідка речовина;

2).   . (Лід – це вода у твердому стані.)

3).  . (Дощ – це вода у рідкому стані.)

4). . (Водяна пара – це вода у газоподібному стані.)

5). Під час охолодження вода . (замерзає)

6). Під час нагрівання вода  . (розширюється.)

7). Коли вода замерзає, вона  . (стискається.)

4.  Робота в парах.

Слайд № 27 (Тест.)

- Обєднайтесь в пари. Виберіть правильну відповідь. Оцініть роботу.

Якості чистої води:

    1). Вода:

а) рідина; -

б) тверда;

в) газоподібна.

2).  Вода:

а) сипуча;

б) клейка;

в) текуча. -

3). Форма води:

а) вода має неправильну форму;

б) кругла;

в) немає певної форми,а набирає форму посудини. -

4). Колір води:

а) біла;

б) срібляста;

в) прозора. –

Слайд № 28 (Відповіді до тесту.)

5.Гра №2 «Не помились.»

На дошці вчитель прикріплює картки з написами: безбарвна – 2шт.; не має форми – 2шт.;прозорість – 2шт.; розширюється при нагріванні – 2шт.; стискається при охолодженні – 2шт.; без запаху – 2шт.; розширюється при охолодженні; перетворюється на лід; текучість; погано проводить тепло.

Діти діляться на дві команди, перша команда обирає картки з якостями води, друга – повітря. Команда, яка виконала завдання першою – перемогла.

VII. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1.Робота з підручником (с.62).

- Чи всім потрібна вода?

Слайд № 29 («Вода потрібна всім».Мал.  «Вода потрібна всім».Запитання.)

мал. «Вода потрібна всім». підручник с. 62

- Що зображено на малюнку? (Дівчинка, вовк, дерево, квіти.)

- Що об’єднує ці предмети? (Всі ці предмети складаються з води.)

- А змогли б вони прожити без води? (Ні.)

Отже, вода потрібна всім.

2.Робота в зошиті з друкованою основою (с. 24. завд.1).

Розповідь:

  •      Користуючись малюнком, впишіть у клітинки, до складу яких тіл входить вода.

Бесіда:

Слайд № 30 (Кросворд. Питання до кросворду.)

1). Що зображено під номером один? (озеро).

2). А що під номером два? (людина).

3). Що зображено під номером три? (рослини).

4). Що зображено під номером чотири? (Ґрунт).

5). А що під номером п’ять? (тварини).

 

 

3.Тестові завдання. (За картками.)

1).  Існує вислів, що вода дорожча за золото. Як це довести?

а) води у природі більше ніж золота;

б) воду можна купити, а золото – ні;

в) без води нема життя. -

2). На Землі багато води, але її треба економити. Чому?

а) у природі мало прісної води; -

б) замулюються озера і болота;

в) вода випаровується.

4. Гра №3 «Властивості – стани.»

Вчитель ділить клас на дві команди та роздає їм картки з назвами станів та властивостей води (не має форми, вода, безбарвна, лід, текуча, сніг, водяна пара, прозора, без запаху, стискається при охолодженні).

- Ваше завдання поділити ці карточки на дві групи: стани і властивості води. Команда, яка впорається швидше – перемогла.

VIII. Підведення підсумків, оцінювання.

Фронтальна бесіда.

Слайд № 31 (Підсумкова бесіда. Запитання.)

  • Що цікавого ви дізналися про воду? (Вода буває у трьох станах.)

- Які властивості має вода? (не має форми, безбарвна, текуча, прозора, без запаху, стискається при охолодженні).

  • У яких трьох станах перебуває вода у природі? (Рідкому, твердому та газоподібному.)
  • Яку воду можна носити у решеті? (Замерзлу – лід.)

Отже, ми сьогодні дізналися, що вода є в кожній істоті; що вона у природі перебуває у трьох станах, і, що без води життя на Землі неможливе.

 IX. Домашнє завдання, інструктаж.

Слайд № 32 (Домашнє завдання. Підручник та зошит.)

  1. Опрацювати сторінки підручника 91,92.

 Поміркуйте:

- Чому в акваріумі добре видно рибок, рослин, пісок?

2.Зошит з друкованою основою( с.25. завд.5).

   - Дайте відповіді на запитання.

Слайд № 33 (Домашнє завдання. Варіант 1. Творче завдання, спостереження.)

Варіант 1

3.Творче завдання.

Поясніть прислів’я:

  • Не брудни криниці, бо схочеш водиці.

4.  Спостереження:

- На основі спостережень за тваринним світом, охарактеризувати поведінку птахів.

Варіант 2

Слайд №34 (Домашнє завдання. Варіант 2. Творче завдання, спостереження.)

3.Творче завдання.

Поясніть прислів’я:

  • Хліб – батько, вода – мати.

4.  Спостереження:

- На основі спостережень, охарактеризувати зміни у рослинному світі.

 

 

1

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Міністерство освіти і науки України Презентація з уроку природознавства на тему: “Вода. Три стани води. Властивості води. ” Підготувала Кичула І.М.

Номер слайду 2

План: І. Хвилинка спостереження. ІІ. Перевірка домашнього завдання. ІІІ. Актуалізація опорних знань. IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. V. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу. VI. Запам’ятовування навчального матеріалу. VII. Узагальнення і систематизація знань учнів. VIII. Підведення підсумків, оцінювання. IX. Домашнє завдання, інструктаж.

Номер слайду 3

Спостерігаємо за природою: 1.За неживою природою: Чи високо сонце над горизонтом(землею)? Чи довший день за ніч? Зараз холодно на вулиці? Яким кольором позначимо кружечок? Яке зараз небо переважно? Які опади зараз? Чи є на дворі вітер? Вітер холодний чи теплий?

Номер слайду 4

2. За живою природою: Як змінилася трава? Чи опадає листя з дерев? Що відбувається з комахами? Як підготовлюють тварин? А чи готуються тварини до зими? Які птахи відлетіли у вирій? Які залишилися зимувати? Що роблять люди на полях?

Номер слайду 5

Народні прикмети: Осінь іде і за собою дощ веде. Восени ложка води, а дві грязі. Вода в річці потепліла – на дощ. Не чекай від осені сонця. У жовтні в одну годину – і дощ, і сніг.

Номер слайду 6

Розгадуємо загадки: Осінь Роса Лід Вода

Номер слайду 7

Прислів'я та приказки: Восени дощ ніколи не зайвий. Куди водиця тече, там травиця росте. Де вода, там і верба. Стояча вода – калюжа. Нащо до криниці лляти водиці.

Номер слайду 8

Золота осінь Ще недавно в небі синім Пролітали журавлі. А сьогодні в безгомінні Ходить осінь по землі. І від краю і до краю, І від двору до двора Золотого урожаю Знов до нас прийшла пора.

Номер слайду 9

Лісове джерельце Лісове джерельце, Добре в нього серце, Всім дає водиці: І звірятку, й птиці, Дереву, тварині, Квітці і людині, Тому і не міліє, Дзюркотить, радіє І з лісів дзвінкою Витікає водою.

Номер слайду 10

Музичний твір 1. Журливо музика заграла, І закружляло в вальсі листя. В країну осінь завітала Красива, сонячна, барвиста. 2. Відкриваємо завісу ненароком, Зазираємо в осінню пору року, Вона тоді буває чарівна Коли стає золотокоса. Отож, запрошуємо в осінь. 3. Хай усім буде затишно з нами, Хоч за вікнами дощик шумить. Поговоримо про осінь віршами, І хай музика ніжно звучить.

Номер слайду 11

Текст “ Щедра осінь ” Осінь не завжди тішить нас сонячними днями. Та й похмурі дні світлішають, коли відзначають свято врожаю. У садках нерідко ще висить на гілках червонощокі яблука, пізні сорти груш. На величезній сливі всі гілки вкриті темно-фіолетовими плодами так, що й листя не видно. На освітленій сонцем ділянці саду звисають великі грона винограду – золотистого і синього. А в глибині, як яскраві жаринки, на великих розлогих кущах червоніють ягоди кизилу. Він уже нерідкий гість наших садів, до яких завітав з південних країн.

Номер слайду 12

Перевір себе Якого газу у складі повітря найбільше? З чого складається повітря? Яку частину повітря становить кисень? Про яку властивість кисню ви дізнались? Для чого потрібен кисень?

Номер слайду 13

Кросворд 1 2 3 4 5 5). Що створює переміщення над землею? 1). Газ, якого у складі повітря найбільше. 2). Для чого потрібен кисень? 3). Повітря немає кольору, воно… 4). У якому стані перебуває повітря?

Номер слайду 14

Давайте поспілкуємось! Що б було з людьми, тваринами, рослинами, якби не було води? Де є вода на Землі? Що складає водну поверхню? Для чого потрібна вода?

Номер слайду 15

Відгадай загадку У вогні не горить, у воді не тоне. Що таке: пливе і ллється, Часом на камінь дереться, Як немає – все всихає. Впаде з неба – не розіб’ється, Впаде в воду – розпливеться.

Номер слайду 16

Розгадування кросворда 1 в 2 о 3 д 4 а 1). Червоне коромисло через річку повисло… 2). З малої хмари великий… 3). Річку взимку вкриває… 4). Під час кипіння з чайника йде…

Номер слайду 17

Отже, вода конче необхідна для всього живого. І тому треба дізнатись, чому вода така цінність для всього живого. Вода навколо нас – як же про неї не знати? Без води немає життя. Щоб жити, треба навчитись берегти воду. Де на Землі є вода; У яких станах вона перебуває; Які властивості має вода?

Номер слайду 18

Загадка Відома здавна рідина, Усяк її вживає, Буває хмаркою вона, Сніжинкою буває…

Номер слайду 19

У яких станах перебуває вода? У рідкому – вода; У твердому – сніг, лід; У газоподібному – водяна пара. Чому ж вода існує у трьох станах? Вода існує у трьох станах тому, що відстань між молекулами і швидкість з якою вона рухається у воді – рідині, у воді – твердому тілі і у воді газоподібному тілі різні. Де знаходиться вода? Вода є в повітрі, ґрунті, під землею у горах. Більшу частину Землі займає вода. Це річки,озера, ставки, моря і океани.

Номер слайду 20

Вставте пропущене слово. Лід, сніг, град – це вода у… стані. Дощ, роса, туман – це вода у … стані. Водяна пара – це вода у … стані.

Номер слайду 21

Проведення досліду № 1 Налийте воду у склянку, потім вилийте її на стіл. Що з нею сталося? Чи має вода форму?

Номер слайду 22

Проведення досліду №2 У склянку з водою опустіть ложку. Чи добре її видно?

Номер слайду 23

Проведення дослідів № 3,4 Дослід 3. Подивіться, чи має вода колір. Дослід 4. Визначте, чи має вона запах.

Номер слайду 24

Поміркуйте: З чого складаються живі організми та неживі предмети? До яких предметів належить вода? Що ще ви знаєте про воду? Чи може людина жити без води?

Номер слайду 25

Наші предки дуже шанували воду. Вважалося великим гріхом кинути у річку чи озеро сміття, каміння або плюнути. Коли вмивали дитину, промовляли: «Мати моя, водо моя! Мати-водице, мати-водичко! Умий доні (синочку) личко». - Чи шанується вода в наш час? - А чи збереглась традиція вшановувати воду?

Номер слайду 26

Пригадайте, які властивості і стани води ми вивчили та запишіть правильні відповіді у зошит. 1). Вода – рідка речовина; 2). . 3). . 4). . 5). Під час охолодження вода . 6). Під час нагрівання вода . 7). Коли вода замерзає, вона .

Номер слайду 27

1). Вода: а) рідина; б) тверда; в) газоподібна. Тест 2). Вода: а) сипуча; б) клейка; в) текуча. 3). Форма води: а) вода має неправильну форму; б) кругла; в) немає певної форми,а набирає форму посудини. 4). Колір води: а) біла; б) срібляста; в) прозора. Якості чистої води:

Номер слайду 28

Відповіді до тесту 1). Вода: а) рідина 2). Вода: Якості чистої води: в) текуча. 3). Форма води: в) немає певної форми,а набирає форму посудини. 4). Колір води: в) прозора

Номер слайду 29

Чи всім потрібна вода? Що зображено на малюнку? Що об’єднує ці предмети? А змогли б вони прожити без води? Отже, вода потрібна всім.

Номер слайду 30

До складу яких тіл входить вода? 1). Що зображено під номером один? 2). А що під номером два? (3). Що зображено під номером три? 4). Що зображено під номером чотири? 5). А що під номером п’ять?

Номер слайду 31

Підсумкова бесіда Що цікавого ви дізналися про воду? Які властивості має вода? У яких трьох станах перебуває вода у природі? Яку воду можна носити у решеті? Отже, ми сьогодні дізналися, що вода є в кожній істоті; що вона у природі перебуває у трьох станах, і, що без води життя на Землі неможливе.

Номер слайду 32

Домашнє завдання 1). Опрацювати сторінки підручника 91,92. Поміркуйте: Чому в акваріумі добре видно рибок, рослин, пісок? 2.Зошит з друкованою основою( с.25. впр.5). Дайте відповіді на запитання.

Номер слайду 33

Варіант I 3.Творче завдання. Поясніть прислів’я: Не брудни криниці, бо схочеш водиці. 4. Спостереження: - На основі спостережень за тваринним світом, охарактеризувати поведінку птахів.

Номер слайду 34

Варіант II 3.Творче завдання. Поясніть прислів’я: Хліб – батько, вода – мати. 4. Спостереження: - На основі спостережень, охарактеризувати зміни у рослинному світі.

zip
Додано
8 лютого 2019
Переглядів
3556
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку