Тема. Звичайні дроби. Представлення навчальних проєктів.
Мета. Узагальнювати набуті знання з теми під час практичного їх застосування. Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, математичну мову. Виховувати інтерес до математики, колективізм, самовпевненість.
Тип. Узагальнення практичного застосування набутих знань.
Обладнання. Картки, цифри, роздатковий матеріал« Сніговики», телевізор, ноутбук, дитячі проєкти.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.1.Привітання.
1.2.Перевірка готовності до уроку.
ІІ. Робота над темою уроку.
2.1.Фронтальне опитування
- Що таке звичайний дріб?
- Які бувають дроби?
- Який дріб називають правильним(неправильним)?
- Які дроби більші за 1?( менші за 1, дорівнюють 1)?
- Сформулюйте правило додавання(віднімання) дробів із однаковим знаменником?
- З чого складається мішане число?
- Як порівнювати дроби з однаковими знаменниками (чисельниками)?
2.2. Гра «Склади дроби»
- Працюєте в парі. Вам потрібно за допомогою запропонованих цифр скласти дроби.
- Складіть 5 дробів із знаменником 8.
- Складіть 5 дробів із чисельником 10.
(Учні зачитують, додатково характеризують дроби)
2.3.Математичний диктант
- Запишіть дроби :, ,, , , .
- Ключ перед вами, перевірте самостійно.
2.4. Розв'язування прикладів.
= = = =
+= = =
Фізхвилинка за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3LAjklSXpbI
2.5. Гра «Парад сніговиків»
- Розставте дроби у порядку зростання
,, , .
-Ключ на екрані,взаємоперевірка.
2.6. Розв'язування рівнянь
Х + = - = 12 - х = 10 - ( - ) =
- х = 5 - х = 4
( Додатково задачі № 786, 787 за підручником Мерзляк)
ІІІ. Представлення навчальних проєктів.
ІV. Підсумок уроку.
4.1. Рефлексія
4.2. Домашнє завдання
4.3.Оцінювання