Клас: 7
Tема уроку: Schools Can Be Different
Цілі уроку:
Практична: тренувати навички вживання лексичних одиниць по темі в усному мовленні, читанні та на письмі; вчити учнів висловлювати свої думки стосовно інформації, одержаної з тексту та робити порівняльний аналіз; практикувати вміння розповідати про школи.
Освітня: pозширювати світогляд учнів та поглиблювати знання про систему освіти України та Британії.
Розвиваюча: pозвивати логічне мислення, пам’ять, мовленнєву реакцію, увагу учнів.
Виховна: виховувати в учнів інтерес до навчання та бажання приймати участь в позашкільній діяльності.
Обладнання уроку: презентація, роздатковий матеріал.
Хід уроку
I.Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.
Прийом: Бесіда вчителя з учнями.
Teacher: Good morning,pupils! You are at school, you came here yesterday, will come tomorrow and a great part of your life is connected with school. Today we`ll continue our conversation about different schools we have. By the end of the lesson you’ll be able to tell about educational establishments in Ukraine and in Great Britain.
Прийом: робота з прислів’ями. Доповнення та пояснення.
Teacher: Now, let’s start our work with the proverbs. Look at the screen, read the beginning of the proverb and complete it. Explain the proverb.
II. Розвиток мовленнєвих навичок та вмінь.
Прийом: робота з лексичними одиницями. Складання лексичної схеми та побудова речень з лексичними одиницями та розмовними фразами.
Teacher: To start with let’s draw the word map. What words can be associated with the word “School”. Now let’s make the sentences with these words and spoken phrases.
Прийом 1: підбір пояснення до визначення різних типів шкіл.
Teacher: So, what school do you go to? What types of school do you know? Read the types of school and match the definitions.
Прийом 2: активне читання тексту.
Teacher: Read the text “Education in Great Britain” (роздатковий матеріал)
Прийом 3: виконання тестового завдання.
Teacher: You have read the text and now do the test. Decide if the statements are true or false and give your arguments.
Прийом 4: самоперевірка тестового завдання за ключем.
Прийом 1: робота в групах. Доповнення тексту. Підбір слів (роздатковий матеріал)
Прийом 2: відповіді на запитання, обговорення у групах.
Прийом 3: обговорення та заповнення порівняльної таблиці системи освіти у Великобританії та Україні. Захист.
III. Заключна частина уроку.
Прийом: пояснення та запис домашнього завдання.
Teacher: At home, please, get ready to speak about schools in Ukraine and Britain using the articles we`ve read today as the example.
Прийом: оцінка учнями своїх результатів на уроці,висновки учителя.
Teacher: Friends, I am very satisfied with your work at the lesson. (Учні аналізують свою роботу на уроці). The lesson is over. See you tomorrow.