Тема. Суміжні та вертикальні кути. Розв’язування вправ
Мета : удосконалювати вміння і навики розв’язувати задачі, використовуючи властивості суміжних та вертикальних кутів;
розвивати логічне та критичне мислення, вміння аналізувати та робити висновки; виховувати дисциплінованість, працелюбність, упевненість у власних силах, культуру математичного мовлення, любов до точних наук.
Обладнання: підручник, роздаткові матеріали, мультимедійна презентація
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Хід уроку:
І. Організаційна частина
Доброго дня. Щоб комфортніше ви почували себе на уроці, час від часу повертайтесь до висловлювань
« Не помиляється той, хто нічого не робить», «У мене все вийде», « Поряд зі мною мої друзі».(опитування самопочуття учнів, коментування слів Леонардо да Вінчі
Пам’ятай! Життя є дар, великий дар.
І той, хто його не цінує,
Цього дарунку не заслуговує)
Оголошення теми, мети уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
а) 8° і 105°; б) 40° і 40°; в) 155° і 25°.
2. Робота з таблицею, малюнком (слайди)
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Виконуючи домашнє завдання ви зрозуміли, що процес знаходження кутів є зовсім не простим. Тому ,щоб виконувати такі завдання без проблем, треба ще багато працювати і накопичувати необхідний досвід. Над цим і попрацюємо на сьогоднішньому уроці.
V. Удосконалення навичок
1. Знайти суміжні кути, якщо один з них на 40° більше за інший.
С Розв’язання
Нехай < СОВ= х°, < АОС = х+40°.
А О В < СОВ + < АОС =180°- як суміжні
Тоді х+х+40=180, 2х=140, х=70.
Отже, < СОВ= 70°, < АОС = 70°+40°=110 °
Відповідь: 70°;110 °
1 Розв’язання
2 3 Нехай < 2+ <3=70°, < 2= <3- як
4 вертикальні, тоді < 2=70°:2 =35°.
< 2 + < 1 =180°- як суміжні,тоді
< 1=180° - < 2 =180° - 35°= 145°.
1= <4- як вертикальні.,тоді <4=145°.<
Відповідь: 35°; 145 °; 35°; 145 °
Фізкульт.вікторина
Моделі суміжних і вертикальних кутів відомі людям давно. Перші відомості про ці кути з’явилися під час будови доріг або каналів, які перетинаються, при конструюванні внутрішніх стін домів.
Представлення проекту «Кути в нашому житті»
4.Робота в парі
Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою
1 варіант
В С
мал.1
А О D
1.Суміжним до кута АОВ є кут: (мал.1)
А) СОD Б) АОС В) DОВ Г) ВОС
2. Якщо на малюнку(мал.1) <СОD =50°, <ВОС=60°, то градусна міра <АОВ дорівнює
А) 10° Б) 50° В) 70° Г) 150°
3. Якби на малюнку(мал.1) промінь ОВ був бісектрисою кута АОС і <СОD=70°, то градусна міра кута ВОС дорівнювала б:
А) 35° Б) 45° В) 55° Г) 60°
D
А
О
С В
мал.2
А) АОС Б) DOВ В) СОВ Г) АОС
А) 80° Б) 90° В) 60° Г) 120°
А) 0° Б) 90° В) 180°
Г) визначити не можливо
варіант 2
В С
мал.1
А О К
А) ВОС Б) СОК В) ВОК Г) АОС
2. Якщо на малюнку (мал.1)<ВОС =20°, <СОК=40°, то градусна міра кута АОВ дорівнює:
А) 160° Б) 140° В) 120° Г) 100°
3. Якби на малюнку (мал.1)промінь ОС був бісектрисою кута ВОК і <СОК=30°, то градусна міра кута АОВ
дорівнювала б:
А) 30° Б) 40° В) 60° Г) 120°
В
А
О
С К
мал.2
А) АОК Б) АОВ В) ВОС Г) СОК
5. Якщо на малюнку(мал.2)<СОК=130°, то градусна міра
кута АОВ дорівнює:
А) 50° Б) 90° В) 120° Г ) 130°
6. Кут між бісектрисами кутів ВОА і СОК дорівнює: л (мал.2)
А) 0° Б) 90° В) 180°
Г) Визначити не можливо
VІ. Підсумок уроку
1. Висновок про виконану на уроці роботу та досягнення мети уроку
2. «Райдуга яскравих моментів»
3.Оцінювання роботи учнів на уроці.
VIІ. Домашнє завдання
Повторити п.1, виконати №104, №107; за бажанням №111