Мета: формування ключових компетентностей: - загальнокультурна компетентність: виховувати естетичний смак до музичного мистецтва; - міжпредметна естетична компетентність: образотворче мистецтво; - предметні компетентності: - ознайомити з особливостями музичного мистецтва, поняттями «музика», «музичне мистецтво», значенням музики в житті людей (в побуті, медіапросторі), надати уявлення про роль композитора або композиторки, виконавця чи виконавиці, слухача або слухачки в музичному мистецтві; - розвивати вміння учнів уважно слухати музику та висловлю-вати власні музичні враження від прослуханого твору, вміння надавати характеристику художньому образу твору, розвивати бажання створювати ритмічну та пластичну імпровізації до пісні, рухаючись у темпі музики; - виховувати інтерес до слухання класичної музики та виконання дитячих пісень українських композиторів.
Розкажи, яку музику ти слухаєш на дозвіллі, які пісні наспівуєш найчастіше. Назви свій улюблений музичний гурт. Ким зі співаків/співачок ти захоплюєшся найбільше? Г. Клімт. Музика Слово «музика» походить від грецького слова, що означає «мистецтво муз». У міфах Стародавньої Греції розповідається про дев’ять муз, кожна з яких представляла своє мистецтво або науку. Музам присвячувалися храми, які називалися мусейони (від цього слова і виник «музей»). Всього муз було 9. І кожна з них мала свою відмінну ознаку і своє призначення. У кожної музи був свій атрибут - символічний предмет, що говорить про те, з яким принципом вона пов'язана. Так із глибини віків, за грецькими міфами, мистецтво муз дало початок музичному мистецтву, яке супроводжує людину все життя. Щодня музика запрошує нас у дивовижний світ чарівних звуків, який «говорить» з нами неповторною мовою. Звуки сплітаються в мотиви, утворюють мелодії, а ми, слухачі, — уявляємо картини та образи, які музика «намалювала» за допомогою звуків. Розкажи, яку музику ти слухаєш на дозвіллі, які пісні наспівуєш найчастіше. Назви свій улюблений музичний гурт. Ким зі співаків/співачок ти захоплюєшся найбільше? Г. Клімт. Музика Слово «музика» походить від грецького слова, що означає «мистецтво муз». У міфах Стародавньої Греції розповідається про дев’ять муз, кожна з яких представляла своє мистецтво або науку. Музам присвячувалися храми, які називалися мусейони (від цього слова і виник «музей»). Всього муз було 9. І кожна з них мала свою відмінну ознаку і своє призначення. У кожної музи був свій атрибут - символічний предмет, що говорить про те, з яким принципом вона пов'язана. Так із глибини віків, за грецькими міфами, мистецтво муз дало початок музичному мистецтву, яке супроводжує людину все життя. Щодня музика запрошує нас у дивовижний світ чарівних звуків, який «говорить» з нами неповторною мовою. Звуки сплітаються в мотиви, утворюють мелодії, а ми, слухачі, — уявляємо картини та образи, які музика «намалювала» за допомогою звуків. Так із глибини віків, за грецькими міфами, мистецтво муз дало початок музичному мистецтву, яке супроводжує людину все життя. Щодня музика запрошує нас у дивовижний світ чарівних звуків, який «говорить» з нами неповторною мовою. Звуки сплітаються в мотиви, утворюють мелодії, а ми, слухачі, — уявляємо картини та образи, які музика «намалювала» за допомогою звуків.
Баркарола (від італ. barca — човен) — пісня венеційських човнярів, іноді імпровізована. Баркаролою також називають вокальний або інструментальний музичний твір мрійливо-ліричного характеру зі спокійною, плавною мелодією на фоні розміреного супроводу, що нагадує ритм руху весел та сплески хвиль.