2 клас
НУШ
(Відкритий урок)
( за підручником Большакова І.О., Пристінська М.С.)
Вчитель: Заровна Ю.О.
2021 р.
Тема: Прикметник. Однина і множина. Правдиві і неправдиві висловлювання.
Мета: навчальна:закріплювати знання учнів про слова – назви ознак; формувати вміння утворювати прикметники в множині; добирати до слів – назв ознак слова – назви предметів; збагачувати словниковий запас учнів; удосконалювати навички правильного й доречного використання прикметників в усному та писемному мовленні; розвивальна: розвивати пізнавальний інтерес, мовне чуття, сприяти розвитку логічного мислення, уваги, пам’яті, творчих здібностей; умінню порівнювати, зіставляти, аналізувати, узагальнювати; виховна: виховувати любов до української мови, до природи, бажання берегти навколишнє середовище, навички культурного спілкування.
Очікувані результати:
Взаємодіємо письмово
– записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі, а також слів, які пишуться так, як вимовляються [2 МОВ 3-3.1-4];
– перевіряє, чи є в написаному тексті помилки на вивчені правила, виправляє їх [2 МОВ 3-3.3-2];
– удосконалює з допомогою вчителя / вчительки власний текст (лексика, будова речення, форми слова) [2 МОВ 3-3.3-3]
Досліджуємо мовлення
– знаходить у висловленні і пояснює роль синонімів, антонімів, багатозначних слів, споріднених слів [2 МОВ 5-4.1-4];
– утворює відповідні граматичні форми слів для поширення або ускладнення речення [2 МОВ 5-4.1-7]
Ресурси:
Обладнання і матеріали |
Медіаресурси |
Картки для парної та групової роботи Картки для самооцінювання Цеглинки Лего Картки для самооцінювання |
Презентація
Соціальний ролик про пластик https://www.youtube.com/watch?v=91OM9aZLxyg
|
Ключові слова/ стіна слів: прикметник, ОДНИНА, МНОЖИНА
Хід уроку
1. Вступна частина
- Покажіть за допомогою цеглинок лего свій настрій.
2. Мотивація навчальної діяльності
Уведення в тему
- Пригадайте, що ви знаєте про прикметник.
Проводимо фронтально, складаємо схему-опору.
- Знайдіть прикметник і покажіть відповідну цеглинку лего. Утворіть словосполучення.
- Пригадайте чи змінюються за числами слова-назви предметів - іменники?
- Наведіть приклади.
- Як ви думаєте, чи змінюються прикметники за числами?
- Доведіть.
- Сьогодні ми з вами будемо вчитися утворювати прикметники в множині. Добирати до слів- назв ознак – слова назви-предметів.
3. Робота над новим матеріалом
Прочитайте самостійно, прочитайте другові. Розкажіть. Наведіть приклади.
Стіна слів: однина множина
Лексичне значення слова, звуковий аналіз слова, поділ на склади для переносу, складання речень.
Правила гри
Один учень називає слово прикметник в однині – інший добирає до нього прикметник у множині.
Добираємо до слів – назв предметів – слова – назви ознак. Виконуємо завдання 1 у підручнику на с. 42
Працюємо усно, фронтально
- З’єднайте слова – назви предметів і слова – назви ознак. Запишіть утворені сполучення. З одним на вибір складіть усно речення.
Вчуся відрізняти прикметники в однині і множині.
- Знайдіть прикметники у множині, розподіліть їх по групах.
- Складіть речення з прикметником.
ПРИКМЕТНИКИ |
|||
Колір |
Звук |
Смак |
Розмір |
чорні |
глухі |
гіркі |
великі |
зелені |
тихі |
солодкі |
малі |
жовті |
дзвінкі |
смачні |
короткі |
Фізкультхвилинка
-На фізкультхвилинку вас дехто запрошує, спробуйте здогадатись хто ж це.
Хитрий, хижий, смугастий
Спритний, вусатий, пухнастий.
(тигр)
- Доберіть і запишіть слова – назви ознак у однині і множині.
Мислимо критично
- Розгляньте малюнок. Що ви можете сказати про будинок?
- Прочитайте висловлення.
- Яке з висловлень правдиве, а яке ні? Чому ви так думаєте?
- Прочитайте слова на картці( екрані)
- Що ви можете сказати про іменники? Які прикметники доберете?
- Уявіть, що малюнків багато.
Перевіряємо себе за словами у підручнику та малюнками.
Міркуємо над питаннями:
Чому не варто користуватися пластиковими трубочками для соку?
Якої шкоди завдають природі пластикові вироби?
Інформація : Біологи біля узбережжя Коста-Ріка виявили дивний предмет, що стирчить з носа морської черепахи? Дивним предметом виявилася пластикова соломинка – вона закупорила носовий прохід черепахи. Відео в лічені години облетіло весь світ, набравши десятки мільйонів переглядів, і викликало новий тренд #StopSucking. І тут же одноразові трубочки були оголошені ворогом планети номер один. Навколо спільного ворога згуртувалися голлівудські зірки, світові бренди, вчені та блогери.
- Розсортуйте листи – прикметники у відповідні будинки.
4. Підсумок уроку
- Що таке прикметник?
- На які питання відповідають?
Незакінчені речення
- Тепер я знаю, що ….
- Сьогодні я вчився…
- Найбільше мені сподобалось…
- Частіше використовуйте у мовленні прикметники і тоді воно буде більш виразним, яскравим.
- Дякую вам за роботу. Молодці!
Самооцінювання
Оцініть свою роботу.