Конспект уроку природознавства "Вода в природі. Властивості води - розчинника" для 3 класу. До уроку підібрані відео "Золота осінь", "Осінь А.Вівальді", розроблена презентація. За потреби додатківі матеріали відправлю електронною поштою.
Міністерство освіти і науки України
Спеціалізована загальноосвітня школа №29 м. Хмельницького
Урок природознавства
3 клас
Тема: Вода в природі. Властивості води-рідини
Вчитель початкових класів
Рибчинська Людмила Василівна
Хмельницький - 2018 р
Тема: Вода в природі. Властивості води-рідини. Вода розчинник
Мета: Формування в учнів уявлення про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду; три стани води; властивості води – рідини.
Розвивати навички дослідницької діяльності, спостережливість, вміння аналізувати, робити висновки; логічне мислення, пам’ять, мовлення, естетичне почуття.
Виховувати любов до природи, до рідного краю, бережне ставлення до природи.
Обладнання: таблиці, схеми, картини осені, посуд, вода.
Хід уроку
І. Організаційна частина
- Я всміхаюсь сонечку:
- Здастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці
- Хай вона цвіте!
Я всміхають дощику
- Лийся мов з відра!
Друзям усміхаюся -
Зичу всім добра.
- Ми вітаємо гостей і даруємо теплі усмішки
ІІ. Хвилинка спостереження
- Порівняйте, як змінились погодні умови порівняно з початком вересня…
- Як це вплинуло на живу природу?
- Як готуються звірі до зими?
2. Діапроектор – картини осені
- А який зараз місяць?
-Як гадаєте, чому так називається?
Так називали середину осені ще за часів Київської Русі.
В народі його ще називали грязень, хмурень, весільник. Спробуємо здогадатись чому саме так.
«грязень» (від грузьких доріг)
«хмурень» (надмірно похмурих днів)
«весільник» У народі так і казали: "Жовтень на весілля багатий". Тому цей місяць осені чекали хлопці і дівчата.
Жовтень ходить по краю, та виганяє птиць із гаю.
Осінь збирає, а весна поїдає.
Осінь усьому рахунок веде.
Курчат по осені лічать.
З осінньої дороги не витягнеш ноги.
Плаче жовтень холодними сльозами.
Один день блисне, а сім днів кисне.
Восени й горобець багатий.
Восени багач, а навесні прохач.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
1 група: Виконає тестові завдання на комп’ютері
Зміст:
1. Природа – це:
а) усе, що дихає, живеться, росте, розмножується і вмирає;
б) усе, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною;
в) Все, що нас оточує.
2. До живої природи належить:
а) Місяць, пісок, вода, гора;
б) людина, тварина, рослина;
в) стакан, парта, олівець.
3. До неживої природи належить:
а) Місяць, пісок, вода, гора;
б) людина, тварина, рослина;
в) стакан, парта, олівець.
4. Тіла- це:
а) усе, що дихає, живеться, росте, розмножується і вмирає;
б) усе, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною;
в) усе, що нас оточує.
5. Тіла бувають у таких станах:
а) рідкому, газоподібному, твердому;
б) красивому, блискучому, новому;
в) чистому, брудному, охайному.
6. Ножиці – це
а) тверде тіло;
б) рідке тіло;
в) газоподібне тіло.
7. Розламати можемо:
а) тверде тіло;
б) рідке тіло;
в) газоподібне тіло.
8. Сонячний промінь падає на Землю:
а) прямолінійно;
б) криволінійно;
в) хвилясто.
9. Молекули розташовані дуже близько одна до одної:
а) у газоподібних речовинах;
б) у рідких речовинах;
в) твердих речовинах.
10. Атмосфера – це:
а) вода на Землі;
б) шар повітря навколо Землі;
в) рослини на Землі.
2 група: Практична робота – визначте температуру на різних термометрах.
3 група: Творча робота: Чи потрібне людям чисте повітря?
- Що ми повинні для цього робити?
а) Аналіз виконання роботи учнів біля комп’ютерів.
Я бачу, що учні І-ї групи виконали своє завдання і комп’ютер оцінив їх роботу.
- Які питання викликали труднощі?
б) Перевірка завдань учнів, які працювали в групах.
- Тепер перевіримо як справились із завданнями учні, які працювали у групах.
IV. Актуалізація опорних знань
Презентація «Вода»
V. Повідомлення теми та мети уроку
VI. Мозковий штурм
- Що ви знаєте про воду?
VII. Формування поняття «Стани води»
- А зараз будьте дуже уважні, адже ми завітаємо до лісової школи і знайдемо ті ознаки води, які ми ще не називали.
Програма Природознавство «Вода»
- Я загадаю вам загадки і зрозумію, чи уважно ви слухали мою подругу білочку.
Прозорий, мов скло,
А не вставити в вікно. /Лід/
- Так, коли дуже холодно, або коли на дворі мороз я стаю твердим і одягаю прозору холодну сукню схожу на скло.
Капітошка
Пухка вата
По небі пливе
Чим вата нище,
Тим дощик блище. /Хмаринка/
А влітку, після дощу ми бачимо, як висихають калюжі, підсихає мокрий асфальт – це вода перетворюється в газоподібний стан).
VII. Формування поняття «Властивості води» практична робота
1 група: сіль;
2 група: сода;
3 група: марганець;
4 група: цукор.
1 група: пісок;
2 група: крохмаль;
3 група: крейда;
4 група: олія.
VII. Робота з підручником
(Без Води немає життя на Землі. Без неї загине вся жива природа по всій планеті. Тому ми повинні зберегти природу, тобто економно використовувати воду, вчасно закривати кран, не засмічувати водойм, розчищати джерела)
VII. Розв’язування завдань творчого характеру
1. - Чому взимку під час сильних морозів можуть руйнуватись водопровідні труби?
- Чому в акваріумі добре видно рибок, рослин, пісок?
2. Давайте розгадаємо кросворд.
В |
|
|
|
|
|
|
О |
|
|||||
Д |
||||||
А |
||||||
Дощику-дощику,
Зварю тобі борщику.
Мені – каша, тобі – борщ,
Щоб рясніший ішов дощ.
VIII. Підсумок уроку.
Презентація про живу воду
ІХ. Домашнє завдання.
У підручниках прочитати статтю про воду, знати відповіді на запитання.
У зошиті самостійно виконати завдання.
Спробувати створити кросворд, де ключовим словом буде вода у рідкому, твердому чи газоподібному стані.
1