Урок природознавства 2 клас
Тема: Вода в природі. Три стани води.
Мета:
- формувати поняття «вода», розширити уявлення про роль води в природі, про три стани води; продовжити формувати навички дослідницької роботи;
- розвивати увагу, уяву, пам'ять та мислення учнів, навички роботи у групах, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас;
- виховувати бережне ставлення до води.
Очікувані результати: учні називають три стани води, вивчену лексику в самостійних усних повідомленнях.
Базові поняття та терміни: вода, пара, лід, айсберг, океани, моря, озера, річки, опади, дощ, сніг.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: таблиці, схема, діаграма. Картки «Прислів’я про воду», фішки зеленого та червоного кольору.
№ |
Хід уроку |
Коментар |
І.
ІІ. |
Організаційний момент Рубрика «Синоптики повідомляють».
Перевірка домашнього завдання
2.Розповідь окремих учнів.
|
Відповіді дітей.
Розповідають учні.
Школярі називають відповідні місяці. |
ІІІ. |
Повідомлення теми і мети уроку. 1.Мотивація навчальної діяльності.
2. Що таке вода? (Визначення з тлумачного словника) Вода — прозора, безбарвна рідина, яка знаходиться в ріках, озерах, морях, океанах, і в чистому вигляді не має запаху та смаку. |
Вчитель
Діти відповідають, пояснюють чому саме так думають.
|
ІV. |
Вивчення нового матеріалу 1.Бесіда за визначенням води.
Слайд 3.
3. Вправа «Відгадай і поясни» Я і хмара, і туман, І струмок, і океан, І літаю, і біжу, І скляною бути можу! (Вода). 4. Гра «Інтерв’ю» (вчитель – журналіст, учні – дослідники, науковці). - Які слова допомогли вам відгадати загадку? (хмара, туман, струмок, літаю, біжу). - Чому хмара, туман, струмок, океан – це вода? - Що і де літає, біжить? - Так що про воду можна сказати? (Вода може бути у трьох станах.) Схема
Рідкий твердий газоподібний роса сніг хмаринка дощ іній туман вода лід пара град
5.Робота з підручником (с. 19-23) Слайди 4,5,6 - При якій умові вода переходить у твердий стан, у газоподібний? 6. Інформація вчителя про значення переходу води з одного стану в інший. Перехід води з одного стану в інший грає роль масштабного очисного процесу. Тільки під час випаровування, замерзання і танення великі маси води здатні самоочиститись
|
Підготовлені учні з допомогою вчителя
Учні створюють схему «Стан води», підписують, записують приклади.
Самостійне читання. Робота в парах (за прочитаним один одному ставлять запитання) Діти відповідають, пояснюють чому саме так думають
Діти показують відповідні фішки.
|
V. |
Підумок уроку. Вода в будь-якому агрегатному стані - це найвища цінність. Бедуїни, які ведуть кочове життя в пустелях, кажуть, що вона дорожча золота. Але навіть тим, хто не відчуває труднощів з нестачею води, зрозуміла найбільша зв'язок між нею і життям.
Відома з віку рідина, Усяк її вживає. Буває хмаркою вона, Сніжинкою буває, Бува як скло, крихка, тверда – Звичайна ( підкажіть )… ( Вода )
- Які ознаки води називаються в загадці: стан, властивість? Слайд 8.
2. Домашнє завдання: а) прочитати в підручнику с.19-23 б) скласти 6 запитань до тексту. в) провести вдома дослід «Як утворити кольоровий лід» .
|
Вчитель |
|
|
|
|
|
|
|
|