Конспект уроку математики 4 клас за оновленою програмою за підручником Л.В.Оляницької "Математика, 4 клас" з теми "Прийоми множення і ділення круглих чисел. Прийоми округлення. Рівняння з однією змінною . Розв'язування задач за допомогою рівнянь".. У конспекті визначені компететності школяра, формування яких відбуваються під час вивчення теми . Завдання спрямовані на практичне застосування набутих знань в повсякденному .житті
Математика 4 клас
Тема : Прийоми множення і ділення круглих чисел. Прийоми округлення. Рівняння з однією змінною . Розв’язування задач за допомогою рівнянь.
Мета : удосконалювати обчислювальні навички множення і ділення круглих чисел ; формувати вміння застосовувати прийоми множення і ділення круглих чисел при розв’язуванні рівнянь і задач;
розвивати уміння користуватися математичною термінологією, виконувати дії за алгоритмом;
сприяти вихованню пізнавальної , творчої активності учнів.
Тип уроку : урок застосування знань , вмінь
Обладнання : картки «Сходинки успіху» ; сюжетні картинки «Супермаркет» ; картки з завданнями .
Предметні компетентності :
Учень
Загально – навчальні компетентності :
Учень
Загальномовленнєві компетентності :
Учень
Загально – пізнавальні :
Учень
Загально – культурна компетентність :
Учень
Соціальна компетентність
Учень
Здоров’язбережувальна компетентність
Учень
Хід уроку
І Організація класу
Щоб помилок уникати,
Треба розум розвивати,
Гостре око, слух, терпіння,
І тоді прийде уміння,
ІІ Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні на уроці математики я пропоную вам здійснити уявну мандрівку в супермаркет і перевірити, на скільки ви добре навчились рахувати, чи дійсно вас можна відпускати до магазину і довіряти вам гроші.
ІІІ Актуалізація опорних знань
Давайте каліграфічно напишемо букви латинського алфавіту : х у z .
Гра «Заповни комірки» (Завдання №73)
Поясніть, як отримали числа справа і зліва? Виконай самостійно завдання другого і третього стовпчика.
Повторимо алгоритм прийому округлення , його опорні числа .
1, 2, 3, 4 – останню цифру числа відкидаю і пишу на її місці 0.
5, 6, 7, 8, 9 – округлюю до найближчого круглого числа , більшого за дане число.
ІV Вивчення матеріалу
Завдання № 75 ( усно)
Поясніть , як виконали множення і ділення
Завдання 76
І в. – 1,2 стовпчик, ІІ в. – 3,4 стовпчик.
Самоперевірка за зразком.
Прочитати правила і застосувати до розв’язання рівнянь.
Рівняння № 77
1,2 – фронтально, 3,4 самостійно .
V Розвиток математичних знань
А тепер ми у відділі допоможемо дівчинці порахувати кількість бісеру для браслета.
Задача № 78
Коротка умова
2 браслети – 160 бісеринок
1 браслет - ? бісеринок
Розв’язання
160 : х = 2
Х=160 : 2
Х=80
Відповідь : на кожний браслет Мар’яна витратила 80 бісеринок.
Завдання – цікавинка
Антон купив товар, але його назва зашифрована. Відгадайте назву товару.
Шифр товару №1
Варіанти відповідей
VІ Підсумок уроку
Ось закінчився наш похід у супермаркет .
Домашнє завдання
Творча група : задача № 80
Всім іншим учням - №82
Рівняння № 81