Урок проект.Види трикутників

Про матеріал
Урок проект. Види трикутників. Нестандартний урок геометрії 7класу Потрібна попередня підготовка до проведення таких уроків.
Перегляд файлу

 

 

 

Тема уроку:Трикутник. Види трикутників.

 

 

 

 

 

 

 

 

Учитель математики Кордіс А.О.

Мета уроку: ввести означення трикутника і його елементів,види трикутників    

                     і їх особливості;в ході дослідження встановити залежність між

                    видом трикутника і градусною мірою його кутів;формувати в           

                    учнів навички і вміння визначати вид трикутника,знаходити суму  

                   його кутів; розвивати мислення учнів і геометричну уяву;              

                   виховувати наполегливість у роботі.

Тип уроку: урок-проект

                            Хід уроку

І.Актуалізація опорних знань.

 Математичний диктант:

1.Кут,градусна міра якого дорівнює 180.

2.Кут,градусна міра якого лежить в межах від 0до 90.

3. Кут,градусна міра якого лежить в межа від лежить в межах від 90 до 180.

4. Кут,градусна міра якого 90.

5.Як називається спільний початок двох променів кута?

6.Кути ,які можна накласти один на один.

 

ІІ.Мотивація навчання.Повідомлення теми і мети уроку.

Ш.Формування навичок і вмінь.

                      Проект « Трикутники».

Етапи виконання проекту:

1. Означення.

2.Види трикутників.

3. Лабораторна робота.

    Розділити клас на дві групи. Завдання для груп:

І) 1.Дайте означення трикутника.

 2.Як можна розділити трикутники в залежності від довжини його сторін?

ІІ). 1.Дайте означення трикутника.

       2. Як можна розділити трикутники в залежності від його кутів?

 

4.Кожна група представляє «презентацію» свого  дослідження ( висновки по лабораторній роботі, малюнки,креслення, схеми).

5.Лабораторна робота № 3

Тема:Трикутник

Мета:Дослідити як кути поділяються на види в залежності від градусної міри кутів,визначити практично чому дорівнює сума кутів трикутника;виявити можливості побудови різних трикутників.

                         Хід роботи

Клас ділиться на групи

1)Накресліть який-небудь трикутник. Позначте його АВС.

2)Виміряйте довжини всіх його сторін.

3)Порівняйте довжину якої-небудь сторони з сумою довжин двох інших його сторін.

Висновок(усно,колективно):в трикутнику АВС сума довжин двох його будь-яких сторін більша за третю сторону.

4)Виміряйте всі кути і знайдіть суму їх градусних мір.

Висновок(самостійно)

5)Накресліть тупий кут КLM.

6)Спробуйте побудувати трикутник КLМ у якого два тупих кута.

Висновок (самостійно)

7)Накресліть прямий кут ХОУ.

8)Зобразіть трикутник ХОУ,у якого був би один прямий і один тупий кут.

Висновок (самостійно)

9)Зобразіть трикутник АВС,у якого було б два прямих кута.

Висновок(самостійно)

10)Зобразіть прямокутний трикутник АВС з прямим кутом С і сторонами АС=3 см.ВС=4 см.

А тепер давайте я відгадаю чому у вас дорівнює третя сторона(5 см.)

Історична довідка. Єгипетський трикутник. Вивчення трикутників в геометрії. Висновок по роботі(самостійно)

 

4.Види трикутників по кутам.

Розглянути таблицю „ Трикутники та їх види” - на дошці.

6.Заповнити таблицю (таблиця накреслена на дошці)

Назва трикутника

Графічне зображення

Властивості

Види трикутників

Може бути:

Рівнобедрений

 

 

 

 

 

 

Рівносторонній

 

 

 

 

 

 

Різносторонній

 

 

 

 

 

 

 

5.Робота з підручником

ст. 145 – 146, мал.. 92 – 94.

ст. 147  вправи 1і 2 „ Виконаємо разом ”- самостійно

ст. 148 № 788. 789, 790 (усно)

Підсумок уроку.

Домашнє завдання.§17 ст.145 – 147, № 798, 808, заповнити таблицю (учні отримали заготовки таблиці)

 

 

 

 

 

Назва трикутника

Графічне зображення

Властивості

Види трикутників

Може бути:

Гострокутний

 

 

 

 

 

 

Прямокутний

 

 

 

 

 

 

Тупокутний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 березня 2020
Переглядів
477
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку