19 серпня о 18:00Вебінар: Ментальна арифметика: розвиваємо обидві півкулі головного мозку

Урок "Професії та школи кінематографа"

Про матеріал
Конспект уроку "Професії та школи кінематографа" 9 клас до підручника Л.Масол
Перегляд файлу

Тема. професії та школи у кінематографа

Мета: продовжити знайомство учнів з мовою та видами кіномистецтва; розвивати естетичний смак, здатність да­вати естетичну оцінку художнім творам; виховувати інтерес та необхідність спілкування з мистецтвом.

 ОБЛАДНАННЯ: відеоматеріали, ТЗН.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

II.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слайд 1

Оголошення теми та мети уроку.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Слайд 2

Назвіть основні жанри кіно. Наведіть приклад.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Створення  кіно – це  складний  і тривалий процес, у якому бере  участь  великий  колектив  людей творчих професій – кінематографістів.

Слайд 2 (а)

Пригадаймо, які кінопрофесії вам знайомі?

Слайд 3

Кінопрофесії можна умовно  розділити на кілька категорій:

  •                 професії, що мають театральний аналог та пов’язані зі сценічними мистецтвами
  •                 кінематографічні професії, які  забезпечують кіновиробництво
  •                 професії, пов’язані  з кінопрокатом

Слайд 4

Сценарист - автор  сценарію  для фільму,  телесеріалу,  вистави. Він  може  вигадати  оригінальний сюжет або ж адаптувати існуючий.

Слайд 5

Кінорежисер – одна  з  основних  професій  у мистецтві  кіно,  його завдання: визначення  загального художнього стилю фільму,  керівництво акторами, управління  роботою всіх учасників знімальної групи. Як інтерпретатор сценарію він доносить до всіх задум автора.

До корифеїв режисерської професії належать: Стівен Спілберг, Мартін Скорсезе, Мілош Форман, Френсіс Форд Коппола, Альфред Хічкок,  Андрій Тарковський, Люк Бессон, Джеймс Кемерон, Квентін Тарантіно

Слайд 6

Найвидатнішим  кінорежисером  за всю  історію  кіно фахівці  вважають Стівена Спілберга  (походить  із родини емігрантів з України). Найвідоміші його твори «Щелепи»  (фільм-катастрофа);  «Інопланетянин»  (космічна  дилогія);  низка фільмів  про  Індіану Джонса  (пригодницький фільм);  «Парк Юрського  періоду»  (фантастика  з  елементами фільму жахів);  «Врятувати  рядового  Райана»  (військова  драма);  «Злови  мене,  якщо  зможеш»  (фільм-біографія),  «Список Шиндлера»  (психологічна драма  про  трагедію  Голокосту).  Бездоганна  професійна майстерність  автора  397 фільмів, чимало з яких стали культовими, зумовила високі оцінки  його творчості. Спілберг триразовий лауреат премії  «Оскар», неодноразовий володар  «Золотого  глобуса»  та  інших престижних кінопремій.

Слайд 7

Кінорежисер – не  лише  чоловіча професія.  Фільми,  зняті жінками, також мають широке  визнання.  Наприклад,  Кетрін  Бігелоу  є  першою жінкою, яка отримала  «Оскар»  як режисер за фільм  «Повелитель бурі».

Який ваш найулюбленіший кінорежисер? (Відповіді учнів)

Слайд 8

Актор, актриса - виконавець ролей у кінофільмах, творець сценічних образів, саме від акторської майстерності залежить успіх картини.

Слайд 9

Британський  актор Деніел Дей-Льюїс,  єдиний  в  історії  кіно  тричі удостоєний  премії  «Оскар»  за  кращу  роль,  вважається  мірилом  проникнення  в  образ. 

Слайд 10

Американський актор і кінорежисер Шон Пенн – один з найтитулованіших  акторів  сучасності,  призер  трьох найбільших  кінофестивалів світу:  Каннського,  Венеційського  (двічі)  і Берлінського,  двічі  лауреат премії  «Оскар»  за  головні  ролі. 

Американський  інститут  кіномистецтва  1999  р.  опублікував  топ - 25  найвидатніших  актрис:  Грета  Гарбо,  Марлен Дітріх,  Софі  Лорен, Мерилін  Монро,  Вів’єн  Лі,   Елізабет  Тейлор,  Інгрід  Бергман,  Кетрін Хепберн  (нагороджена премією  «Оскар»  4 рази - абсолютний рекорд) та  ін. 

Назвіть свого найулюбленішого актора (актрису)? (Відповіді учнів)

Слайд 11

Кінооператородна з основних професій у кінематографі. Ця людина знімає фільм кінокамерою,  обирає ракурс та освітлення зйомки,  композиції кадрів,  відповідає  за технічну якість  зображення. 

До складу операторської  групи  входить  спеціаліст  зі спецефектів  (від штучного  туману до ефектів комп’ютерної графіки).

Слайд 12

Найвидатніший із сучасних операторів Свен Нюквіст є володарем багатьох кінопремій, зокрема двох «Оскарів»  за кращу  операторську роботу.  У його доробку понад 120 відзнятих фільмів.

Слайд 13

Художник-постановникрозробляє ескізи костюмів, декорацій, добирає реквізит, готує макети оформлення сцен. В ескізах уточнюється стилістика майбутнього фільму, взаємодія героїв із середовищем (житлом, місцем роботи тощо).

Слайд 14

Художник-костюмер має знати історичні особливості одягу різних епох, народів, добре орієнтуватися в моді.

Слайд 15

Художник-гример розробляє кожному персонажу грим, відповідно до образу. Для цього накладають перуки, вуса, імітують ефект старіння людини.

Костюмер виготовляє костюми, гример - перуки й вуса.

Слайд 16

Декоратор планує розміщення на сцені предметів.

Реквізитор розставляє меблі і реквізит: килими, лампи, книжки.

Бутафор імітує поверхні (приміром мармурові колони).

Над фільмом працює музичний цех, не менший, ніж художній. Адже звук у кіномистецтві має таке саме значення, як і зображення.

Слайд 17

Відповідно до сценарію і задуму режисера кінокомпозитор пише музику, а звукорежисер створює звукові образи, керує музичними редакторами, звукооператорами і звукоінженерами - фахівцями з обслуговування звукового обладнання. Саунд-дизайнер створює звукові ефекти, які не мають відповідного аналога в природі.

Назвіть композиторів, які писали музику для кінофільмів. (Відповіді учнів)

 

 

 

Слайд 18

Саундтреки до близько 150 голлівудських фільмів, насамперед бойовиків і трилерів, подарував сучасникам Ганс Циммер. Німецький кінокомпозитор написав музику до таких фільмів, як «Людина дощу», «Темний лицар», «Шерлок Холмс», «Ангели і демони», «Інтерстеллар», «Робот на ім’я Чаппі», «Код да Вінчі», «Останній самурай», трилогії «Бетмен»; також для високобюджетних фільмів: «Місія нездійсненна 2», «Гладіатор», серії фільмів «Пірати Карибського моря». Його музика зачіпає щось глибинне, викликаючи потік емоцій і переживань.

Слайд 19

За музику до мультфільму «Король Лев» Циммер був удостоєний премії «Оскар» (1995). Митецьдворазовий лауреат премії «Золотий глобус», триразовий лауреат премії «Греммі», він удостоєний зірки на знаменитій Алеї слави в Голлівуді. Як піонер у використанні синтезаторів Циммер вперше почав інтегрувати цифрову музику з оркестровими аранжуваннями.

Слайд 20

Г. Циммер. Саундтреки з мультфільму «Король Лев» https://www.youtube.com/watch?v=HgKSiPiYxY4

Слайд 21

Г. Циммер саундтреки до фільму «Пірати Карибського моря» https://www.youtube.com/watch?v=aeBsl8feQao, https://www.youtube.com/watch?v=RHs0nf1yfK8

Слайд 22

 Г. Циммер саундтреки до фільму «Код да Вінчі». https://www.youtube.com/watch?v=3xsP3u-CVO4

Слайд 23

 

Завершуючи перелік кінопрофесій, неможливо не згадати постановників трюків, які створюють на екрані ілюзію дій, неможливих у реальності,  їх виконують каскадери. Також у кінематографі є людина, відповідальна за виконання чистової збірки картини, – монтажер (нерідко це робить сам режисер-постановник). Монтажер звуку синхронно зображенню поєднує всі звукові компоненти фільму: записані музичні фрагменти, репліки й інші звуки (шерехтіння, тупотіння, сміх, постріли, гомін тощо). Фінансуванням потреб знімальної групи опікується у вітчизняному кінематографі директор фільму. Відповідно до міжнародної практики ця посада називається виконавчий продюсер. Він забезпечує умови й організаційно-фінансовий контроль за постановкою фільмувід початку зйомок до виходу картини в прокат.

Слайд 24

V.  ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ

1. Назвіть основні творчі професії, задіяні в кіноіндустрії.

2. Розкажіть про особливості однієї з них, що найбільше зацікавила.

Слайд 25

VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Поцікавтеся особливостями інших кінематографічних професій: мультиплікатора, режисера дубляжу, освітлювача, піротехніка і зброяра, механіка знімальної техніки, техніка цифрової кінозйомки тощо.

 

 

 

 

 

1

 

docx
До підручника
Мистецтво 9 клас (Масол Л.М.)
Додано
3 лютого
Переглядів
1585
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку