Урок №
Тема: Речення, різні за метою висловлювання та вираженням почуттів. Розповідні, питальні, спонукальні речення.
Мета: розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; розвивати вміння аналізувати, співставляти; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, зошит, таблиця «Типи речень за метою висловлювання», мікрофон, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 3-м класі
Діти — просто молодці.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Речення – виражає закінчену …(думку).
Перше слово в реченні пишуть з …(великої букви).
Слова в реченні пишуть …(окремо).
Слова в реченні зв’язані … (між собою).
У кінці речення ставлять …(крапку, знак оклику, знак питання).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Словникова робота: здоров’я.
Здоров'я – стан живого організму, за якого всі органи здатні добре виконувати свої життєві функції.
Перша група: Випишіть розповідне речення.
Друга група: Випишіть питальне речення.
Третя група: Випишіть спонукальне речення.
Фізкультхвилинка
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Словникова робота: кладка
Кладка - колода, покладена через водну перешкоду замість мосту.
VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань.
Типи речень за метою висловлювання |
||
Розповідне |
Питальне |
Спонукальне |
у реченні про когось або про щось _____________
|
у реченні про когось або про щось _________________ |
у реченні когось спонукають _____________
|
у кінці речення ставиться ____________ |
у кінці речення ставиться _____________
|
у кінці речення ставиться _____________________ |
Треба берегти кожну хвилину.
Діти шанують батька і неньку.
Мама попросила Оленку купити хліб.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
VII. Домашнє завдання:
с. 105 Вправа 294.