Урок "Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення)"

Про матеріал
План- конспект уроку з української мови для 5 класу(НУШ) на тему: Речення з одним головним членом (загальне ознайомлення) (Українська мова : підручник для 5 кл. закладів загальн. середн. освіти / Н. Б. Голуб, О. М. Горошкіна. —Київ Видавничий дім «Освіта» 2022. —256 с. : іл. Навчальна програма. Українська мова. 5 клас. До модельної навчальної програми «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти // автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М. (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795)».)
Перегляд файлу

План- конспект уроку з української мови для 5 класу

на тему:

Речення з одним головним членом 

(загальне ознайомлення)

(Українська мова : підручник для 5 кл. закладів загальн. середн. освіти / Н. Б. Голуб, О. М. Горошкіна. —Київ  Видавничий дім «Освіта» 2022. —256 с. : іл.

Навчальна програма. Українська мова. 5 клас. До модельної навчальної програми  «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти // автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М. (наказ Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795)».)

 

 

 

 

                                                                 Конспект розробила:

                                                                         вчитель ІІ категорії

                                                                          Уманського ліцею №1

                                                                           Уманської міської ради

                                                                         Черкаської області

                                                                       Недомовна Наталія Миколаївна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                             м.Умань

ТЕМА: Речення з одним головним членом

(загальне ознайомлення)

МЕТА:  ознайомити учнів із реченнями, у яких є тільки один головний член; продовжити роботу над формуванням умінь визначати граматичну основу речення; виховувати пошану й любов до слова, до рідної мови; розвивати культуру усного й писемного мовлення, логічне мислення, пам’ять.

формувати ключові компетентності : вільне володіння та спілкування державною мовою (уміти висловлювати свої думки, робити висновки), вміння вчитися впродовж життя .

Обладнання: мультимедійний комплект

Планету населяють мільярди людей,

 і щоб залишити на ній добрий слід, нам

потрібно навчитися ладнати з іншими

Д. Браун, Н. Кей

 

 

Хід уроку

І. Організація класу

Гарно й зручно ми сідаєм,

Щось нове завжди вивчаєм.

Те, що вчили – пригадаєм,

Будь уважним, починаєм!

 

ІІ. Створення позитивного психологічного клімату класу. Вправа «Прогноз настрою»

Якщо у вас на душі похмуро…

Згадайте, що після дощу часто буває веселка!

Ви роздратовані, але заспокойтесь, адже від ваших блискавок можуть постраждати інші!

Нехай у вас на душі буде сонячно!

Своїм теплом ви зможете зігріти своїх друзів!

 

ІV.Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання.

 

2.Складіть речення до поданих схем (троє учнів працюють біля дошки)

 

3.Запишіть сьогоднішню дату.

4.Слово дня: команда, взаємини, прихильність.

- Як ви розумієте ці слова?

- Щоб дізнатися та запам`ятати правильне тлумачення слова команда, використайте  QR -код

-         Щоб дізнатися та запам`ятати правильне тлумачення слова взаємини, використайте  QR -код

-         Щоб дізнатися та запам`ятати правильне тлумачення слова п  рихильність, використайте  QR -код

 

5.Вправа 280 ( cторінка 109)

Пригадуємо!

 

         Що називається підметом?

         На які питання відповідає підмет?

         Що називається присудком?

         На які питання відповідає присудок?

         Як підкреслюємо підмет у реченні?

         Як підкреслюємо присудок у реченні?

         Що називаємо граматичною основою речення?

         Яку роль у реченні відіграє граматична основа?

 

Шукаємо відповіді на запитання.

 1.У чому особливості речень з одним головним членом?

2. Де найчастіше їх уживають?

 

6.Фізкультхвилинка.

Піднімаймо руки вгору.

Нахиляємось до долу.

Не згинаймо власні ноги,

Як торкаємось підлоги.

 

V.Вивчення нового матеріалу

1.Демонстрація навчальної відеопрезентації за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=yua2bIbGFq0)

2.Міркуймо!

 

 

3.Практикуймо!

 

4.Запам’ятовуймо!

 

                                          5.  Практикуймо!

 

6.Гімнастика для очей (за посиланням)

https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ

VІ.Закріплення вивченого

Вправи 284 та 285 (усно)

Моделювання

Змоделюйте прислів’я, поясніть зміст кожного. Спишіть, підкресліть головні члени речення, визначте частини мови.

 

Весною сій — … .

Вік живи — … .

Як дбаємо, … .

За двома зайцями поженешся — … .

 

Довідка. Вік учись, восени збереш, так і маємо, жодного не впіймаєш.

 

VІІ.Рефлексія.

Незакінчене речення

 

Сьогодні я:

-         Повторив / Повторила

     - Навчився / Навчилася

 

VІІІ. Підсумок

Домашнє завдання.

Повторити § 36, вивчити §37, виконати одне з трьох завдань вправи 286.

 

 

 

 

 

docx
Додано
23 лютого
Переглядів
116
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку