Дата _______ Номер уроку _______ Розвиток мовлення 3 клас
Тема. Робота з деформованими реченнями
Мета. вчити будувати речення, правильно висловлювати свої думки, поглибити
знання про тварин, розвивати пізнавальний інтерес, допитливість, спостережливість; виховувати любов до живої природи.
Обладнання: зошит, роздатковий та ілюстративний матеріал.
Тип уроку: урок формування практичних знань, вмінь та навичок.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будем добре працювати,
Будем все з тобою знати.
2. Нервово-психологічна підготовка
Артикуляційна хвилинка.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Актуалізація опорних знань
Гра «Хто тут мешкає»
5. Мотивація учбової діяльності.
- По дорозі на роботу я зустріла листоношу. Вона передала для вас листа.
«Дорогі діти, до нас дійшла звістка, що сьогодні на уроці ви будете обговорювати надзвичайно важливе питання: «Як звірі готуються до зими» Оскільки це стосується безпосередньо нас, ми би дуже хотіли бути присутніми у вас на уроці. Зараз ми знаходимось на екскурсії в Чернівцях. Якщо ви не проти, сповістіть нам по телефону і ми з радістю до вас прибудемо. Звірята «Лісової школи»
- То запросимо звірят до нас на урок? (Телефоную - і з’являються звірята).
6. Повідомлення теми уроку
Сьогодні ми будемо говорити про лісових мешканців та порівнювати їх.
7. Пояснення нового матеріалу
Бесіда
- Яка зараз пора року?
- Назвіть осінні місяці.
- Яка пора року настає після осені?
- Чи готуються люди до зими? Як саме?
- А звірі?
(Восени звірі готуються до зими. Ховрахи, хом’яки, їжаки, ведмеді, борсуки багато їдять, щоб запастись жиром. Білки і миші запасають на зиму корм. Восени звірі линяють - змінюють хутро на більш густе і світліше.)
Звірята пропонують це питання більш детально розглянути в групах.
Підготовчі вправи
- Оскільки тобі доведеться деякі речення записувати, давай повторимо правила.
- Що виражає речення?
- Як пишуться слова в реченні?
- Як пишеться перше слово в реченні?
- Що потрібно ставити в кінці речення?
Робота над деформованими реченнями
(Текст записуєть у зошити)
Їжаки , під, влітку, шкірою, жир, нагромаджують. Їжу на зиму вони не (запасає). За зиму їжак втрачає майже половину (маса).
8. Фізхвилинка.
Повз по лісу їжачок,
В нього шубка з голочок.
Ніс багато грушечок,
Аж болів йому бочок.
Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!
Зупинився спочивать.
Піклувався їжачок
Про маленьких діточок.
Чарівних, непосидючих,
Дуже милих, та колючих.
Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!
Грушечки ці ніс він їм.
9. Закріплення знань.
Складання речень.
- За поданими парами слів складіть речення і запишіть:
Їжаки (що роблять?) поїдають;
Поїдають (що?) комах;
Комах (яких?) шкідливих.
(Їжаки поїдають шкідливих комах.)
- Зробіть висновок.(Їжаки-корисні тварини).
Робота із фразеологізмами, порівняннями.
Колючий як їжак, наїжачився.
10. Рефлексія.
Бесіда
- Яку тему ми сьогодні обговорювали?
- Звірятка дякують, що ти запросила їх на урок. Їм було дуже цікаво. А тобі?
11. Домашнє завдання.