Урок "Складання речень за малюнками"

Про матеріал
повторити написання великих букв, буквосполучення та складів з ними; закріплювати вміння писати малі букви в поєднувати її у словах з іншими буквами, списувати з друкованого шрифту, складати розповідь за малюнком; повторити вживання великої букви; розвивати в зв’язне мовлення, фонематичний слух, спостережливість, дрібну моторику руки; виховувати охайність, старанність, любов та бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Дата _______ Номер уроку _______         Розвиток мовлення  3 клас

 

Тема. Складання речень за малюнками

Мета. повторити написання великих букв, буквосполучення та складів з ними;

закріплювати вміння писати малі букви в поєднувати її у словах з іншими буквами, списувати з друкованого шрифту, складати розповідь за малюнком; повторити вживання великої букви; розвивати в зв’язне мовлення, фонематичний слух, спостережливість, дрібну моторику руки; виховувати охайність, старанність, любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: зошит, роздатковий та ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок формування практичних знань, вмінь та навичок.

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Будем добре працювати,

Будем все з тобою знати.

 

2. Нервово-психологічна підготовка

Пальчикова гімнастика «Метелик»

Гусениця, гусениця,            (долоня однієї руки «повзе», як гусениця по другій руці

Метеликова доця.    від ліктя до пальців угору. Потім іншою рукою.

Повзе у лісочок,

З'їдає листочок.

Гам! Гам! Гам! Гам! Пальці однієї руки «кусають» прямі пальці іншої.

Спати схотіла.           Пальці докупи стискуємо в кулачок.

Поспала –                 Руки перехрещуємо біля зап'ясток, махаємо, як крильми)

Метеликом стала.

 

3. Перевірка домашнього завдання.

 

4. Актуалізація опорних знань

Гра «Знайди пару» (друковані та рукописні букви)

— Яка буква залишилася без пари?

— Напиши на дошці пару для цієї букви.

Робота за предметними малюнками

Ворона, баранчик, вареник, собака, дерево.

Дитина називає предмет, зображений на малюнку, показує на алфавіті букву з якої слово починається.

Слухання вірша

Віра вишень накупила,

Вареників наварила.

Запросила в гості

Вітю, Васю, Костю.

Робота над змістом вірша

— Про кого цей вірш?

— Скільки хлопчиків згадується у вірші?

— Назви ім’я дівчинки.

— Який перший звук ми чуємо в слові Віра?

— Якою буквою він позначається на письмі? Великою чи малою?

— Чому це слово ми повинні писати з великої літери?

— Яку букву ми будемо вчитися писати на уроці?

 

5. Мотивація учбової діяльності.

Сьогодні ми будете повторювати написання великих букв, буквосполучення та складів з ними, списувати з друкованого шрифту; складати розповідь за малюнком. А для цього вам доведеться здійснити уявну подорож в один із куточків природи.

 

6. Повідомлення теми уроку

 

7. Пояснення нового матеріалу

Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку, розташовувати зошит під час письма.

• Правила сидіння за партою

• Розміщення зошита на парті

• Вправи для розвитку м’язів руки

• Як тримати ручку під час письма

Розглядання малюнка «На лісовій галявині»

C:\Users\777\Pictures\maxresdefault.jpg

— Що ви бачите на малюнку?

— Чи всі дерева зеленого кольору? Чому?

— Які дерева не змінили свого вбрання?

— Кого ви бачите на малюнку?

— Що вони роблять?

— Як потрібно поводитись у лісі, щоб не порушити спокій лісових мешканців?

— Давайте разом за цим малюнком складемо розповідь.

Складання розповіді за допомогою питань

— Яка пора року настала?

— У яке вбрання одяглися дерева?

— Якими стоять ялинки та сосни?

— До чого готуються звірі?

Настала осінь. Дерева одягнулися в жовте вбрання. Зеленими стоять лише ялинки та сосни. Звірі готуються до зими.

 

8. Фізхвилинка.

Картинки по запросу фізкультхвилинка

 

9. Закріплення знань. 

— Давай пригадаємо лісових мешканців, з якими сьогодні зустрічалися.

 

10. Рефлексія.

Чи сподобалися тобі лісові мешканці? Чим саме?

 

11. Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
Інкл
Додано
13 липня 2019
Переглядів
6441
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку