Урок "Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах"

Про матеріал
Розробка уроку з української мови . "Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах" 2 клас
Перегляд файлу

Тема. Роль дієслів у мовленні. Виділення дієслів у текстах

 

Мета: удосконалювати вміння учнів знаходити дієслова в текстах, ставити до них питання; розвивати вміння аналізувати, доводити власну думку, добирати дієслова близькі та протилежні за значенням; виховувати любов до художнього слова.

 

Формувати предметні компетентності: 

формувати в учнів уміння відрізняти дієслово від інших частин мови.

 Вчити правильно визначати їх у реченні. Розвивати дослідницький

інтерес, спостережливість, творчість, фантазію.

Виховувати інтерес до рідної мови.

Формувати позитивне ставлення до навчання.

 

Обладнання : мультимедійний проектор, мультимедійна презентація,  лялька домовичок, кошик із завданнями.

 

Тип уроку:  формування умінь і навичок.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Налаштування на урок

Щоб урок нам розпочати

Треба разом промовляти:

Впевнений, кмітливий я

Хочу отримати знання.

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

 1. Перевірка домашнього завдання

 

 2. Каліграфічна хвилинка

— За початковими літерами картинок скласти слово (домовик)

— Запишіть каліграфічно  Д д  де ди да до ду дя  Домовик домовик

— Поділіть слово на склади. Складіть речення зі словом домовик. Запишіть його.

— Сьогодні до нас у гості завітав домовик Кузя.

  •   Привітайтеся з ним.
  •   Він буде спостерігати, як ви працюєте на уроці і допоможе мені оцінити вашу роботу.

 

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Що означають слова — назви дій?

— На які питання відповідають слова — назви дій?

Інтерактивна вправа «Мікрофон» (можливість кожному щось швидко сказати по черзі)

— Назвіть назви дій, близьких за значенням .

Бігти — мчати, нестись, летіти;

думати — мислити, міркувати;

йти — крокувати, плентатись, сунути, шкандибати;

доглядати — турбуватись, піклуватись.

— Назвіть назви дій, протилежних за значенням:

купувати – продавати;

руйнувати – будувати;

 підіймати – опускати;

охолоджувати – підігрівати;

шепотіти – кричати;

заплести — розплести;

в’янути — цвісти;

заходити — виходити;

піднімати — опускати;

з’єднувати — роз’єднувати;

загадувати — розгадувати, відгадувати;

стояти – йти.

IV. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ на осмислення знань, умінь, навичок за певною системою з поступовим ускладненням форм роботи, зростанням самостійності і творчої активності учнів. У процесі виконання вправ повторюються потрібні теоретичні відомості, правила.

 1. Робота за підручником (с. 102-103)

 Вправа 1

— Прочитайте вірш.

— Хто герой вірша? Який, на вашу думку, домовик?

— У третьому реченні вірша змініть дієслова так, щоб вони відповідали на питання що робив? Доповніть ними речення. Запишіть.

— Спишіть останні два речення. Поясніть правопис виділеного слова (іменники назви істот пишуться з великої літери).

— У підкресленому слові вимовте звуки, назвіть букви.

 

 Вправа 2

— Прочитайте текст.

— Знайдіть  дієслова, поставте до них питання. З якою інтонацією потрібно читати останнє речення абзацу? Прочитайте.

  Запишіть знайдені дієслова.

 

2. Самостійна робота

 

— Випишіть слова — назви дій, протилежні за значенням.

Ластівка день починає, а соловей кінчає.

Сміливий там знайде, де боягуз загубить.

Згода дім будує, а незгода руйнує.

 

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

— Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я?

 

Фізкультхвилинка

 

 

3. Продовження роботи за підручником (с. 103).

Вправа 3

Інтерактивна вправа «Редакційний кошик» (завдання дістаю із кошика)

 

- Кузя передав для вас кошик із завданнями.   У тексті зникли деякі букви, потрібно вставити їх (на окремих аркушах діти отримують завдання, які дістають із кошика).

 

Кому  ц..ього  разу вони допомагатимут.. ? Ці мал..ки усе зробл..ть охайно, зі смаком! У них золот.. руки!

 

V. ТВОРЧІ  ВПРАВИ

 

1. Гра «Навпаки»

Учитель називає дію, діти виконують протилежну.

Сісти — встати; бігти — зупинитись; мовчати — шуміти; плакати — сміятися.

 

2. Гра «Впіймай слово»

— Якщо ви почули дієслово, плескайте в долоні.

 Тече вода з-під явора

 Яром на долину.

 Пишається над водою

 Червона калина.

 Пишається калинонька,

 Явір молодіє,

 А кругом їх верболози

 Й лози зеленіють.

 Тече вода із-за гаю

 Та попід горою.

 Хлюпощуться качаточка

 Поміж осокою.

 А качечка випливає

 З качуром за ними,

 Ловить ряску, розмовляє

 З дітками своїми.

    Т. Шевченко

 

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Які завдання найбільше запам’яталися?

— Домовичок  задаволений тим як ви працювали на уроці і підказав мені оцінки за вашу роботу.

 

VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 103, завдання після вправи 3.

 

 

_____________________________

 

Кому  ц..ього  разу вони допомагатимут.. ? Ці мал..ки усе зробл..ть охайно, зі смаком! У них золот.. руки!

 

 

 

 

__________________________________

 

Кому  ц..ього  разу вони допомагатимут.. ? Ці мал..ки усе зробл..ть охайно, зі смаком! У них золот.. руки!

 

 

 

 

__________________________________

 

Кому  ц..ього  разу вони допомагатимут.. ? Ці мал..ки усе зробл..ть охайно, зі смаком! У них золот.. руки!

 

 

docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
3823
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку