Урок «Розпізнаю слова-назви дії»

Про матеріал
Конспект уроку з української мови 2 клас Тема: «Розпізнаю слова-назви дії»
Перегляд файлу

Конспект уроку з української мови 2 клас

Тема:  «Розпізнаю слова-назви дії»

Мета: формувати в учнів уявлення про слова – назви дій; учити розрізняти їх за питаннями, знаходити слова – назви дій в тексті; розвивати зв’язне мовлення, увагу, пошукову діяльність; формувати комунікативну компетентність спілкування українською мовою; виховувати любов до всього живого, тварин.

Обладнання: мультимедійний комплекс, мультимедійна презентація, картки для гри «Хто що робить».

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Добрий день, дорогі друзі!

Добрий день!

На вас чекає гарний день.

Бачу, всі веселі і здорові

До уроку всі готові!

Проведемо перекличку

  • Перевірка домашнього завдання.
  • Обмін зошитами.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
  1. Вправа «Переставляночка»

На дошці написані перед вами слова, в яких заплуталися букви. Ваше завдання: Переставити букви у словах так, щоб утворилось нове слово!

шодак

Дошка

напел

Пенал

евьціло

Олівець

макуг

Гумка

йінікла

Лінійка

діпчукрни

Підручник

тишоз

Зошит

 

Як можна озаглавити ці словом (ШКІЛЬНІ ПРЕДМЕТИ).

  1. Хвилинка каліграфії
  • Відкриваємо свої зошити.
  • Записуємо число, класна робота
  • Прописуємо «Шкільні предмети»
  1. Гра. «Знайди зайве»

На дошці написані поняття. Спиши та підкресли в кожному рядку зайве поняття. Інші поняття об’єднай родовим(загальним) поняттям

Кенгуру, кішка, кінь, корова-(свійські тварини)

Лижа, штанга, кактус, ковзани- спортивні предмети.

Пальма, шишка, ялинка, сосна –(дерева).

Зима, літо, осінь, вечір –(пори року).

Дім, диван, стіл, крісло –(меблі)

4.Повідомлення теми уроку

  • Слова,які ми називали і ставили запитання

це назви дій предметів, тобто дієслово. Вони є частиною нашої мови. Сьогодні ми будемо вивчати, добирати запитання до них, знаходити в тексті.

Ш. Робота над вивченим матеріалом.

Родзинка запропонувала нам піти на екскурсію де вона навчається. Чи є у вас бажання піти відвідати інший навчальний заклад? Добре, вперед.

  1. Робота в парах.
  • Вправа 1. Родзинка сфотографувала банер та показує друзям. Розглянь світлини. Прочитай на банерах надписи.
  • Вправа 2.Разом дайте відповідь з однокласниками на запитання.
  1. Що зображено на цих рекламних щитах?
  2. Як думаєш, для чого вмісті розмістили ці щити?
  1. Словникова робота.
  • Вправа 3. Як ви розумієте слово банер, поясніть. Перевіремо, чи правильно ви тлумачите.
  • Банер- графічне зображення рекламного характеру.
  1. Фізхвилинка
  2.  Організація дослідницької діяльності на уроці.
  • Вправа 4. Гаджик підібрав слова які містяться в навчальному середовищі . У три колонки запиши: 1. Іменник; 2. Дієслово; 3. Прикметник.

Дослідження!

  1. Постав запитання до кожного слова з другої колонки.
  2. Визначте, що називають ці слова – предмети, ознаки чи дії?

Перевіряємо себе за правилом.

 

 

ПАМ’ЯТКА

  • Слова, які відповідають на питання що робить?,що роблять?-називають дії предметів.
  • Вправа 5. Друзі кожного ранку ідуть до школи. Прочитай, як вони дійшли, скільки друзів шли? Встав пропущені дії.
  1. Фізхвилинка для очей та шиї.
  2. Робота в групах

Розділимось на три групи, для того щоб виконати завдання.

  • Вправа 7. Розглянь банери. Склади та запиши 3-4 речення так щоб у вас був зв’язаний текст.
  1. Заключна частина.
  1. Підсумок уроку

Зараз ми подивимось відео про слова,які означають дію предметів.

https://www.youtube.com/watch?v=zbMYqVUu4dY

 

docx
Додано
30 серпня 2021
Переглядів
598
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку