Урок. "Розряди і класи. Множення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в середині першого множника є нулі"

Про матеріал
Цей урок допомагає визначити загальну кількість одиниць кожного розряду у числі, опрацьовувати алгоритм множення на одноцифрове число.
Перегляд файлу

Урок математики

 

Тема: Розряди і класи. Множення багатоцифрового числа на одноцифрове  у випадку, коли в середині першого множника є нулі.

 

Мета: Вчити учнів визначати загальну кількість одиниць кожного розряду у  числі; опрацьовувати алгоритм множення на одноцифрове число. Закріплювати уміння при розв’язанні задач на кратні порівняння двох добутків. Вдосконалювати  навички усних та писемних обчислень. Розвивати мислення. Виховувати інтерес до предмета.

 

Обладнання: Телевізор, ноутбук, малюнки звірят, кольорові олівці, підручники, малюнок для розфарбування, таблиці.

 

Структура уроку

І. Організація класу            

ІІ. Актуалізація опорних знань

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

IV. Фізхвилинка

V. Розвиток математичних знань

VI. Закріплення вивченого матеріалу

VІI. Математична подорож

VІІI. Підсумок уроку

1 хв.

8 хв.

12 хв.

2 хв.

4 хв.

7 хв.

5 хв.

1 хв.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка д/з

– Учні зачитують результати обчислень у прикладах №544.

– Зачитують вірне твердження №545.

– Називають кількість одиниць у розряді тисяч.

 

2. Усні обчислення (повторення таблиці множення і ділення)

Гра “Чиї це приклади?”

  • Допоможіть тваринкам знайти їхні приклади. Вирішуйте приклад, беріть малюнок  і ставте на своє місце.

 

25 * 2 *10       120 – 40 * 3     190 – 40 : 5       300 : (255 – 250)     (250 + 250) : 5

Білочка – 0

D:\Мамины документы\Вере Ивановне\111.jpg

Зайчик – 60

 D:\Мамины документы\Вере Ивановне\22.jpg

Ведмедик – 500

D:\Мамины документы\Вере Ивановне\33.jpg

Лисичка – 100

D:\Мамины документы\Вере Ивановне\444.jpg

Вовчик – 182

D:\Мамины документы\Вере Ивановне\555.jpg

 

3. Повторити таблицю класів і розрядів.

(Повторити назви класів і розрядів)

 

4. Повторити таблицю множення числа 7.

6 * 7       7 *7        80 * 7     7 * 3

40 * 7     10 * 7     20 * 7     7 * 50

Дивитись файл 8_5_1

 

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу

Повторення таблиці множення «ланцюжком».

1. Підготовча робота до множення у випадку кількох нулів у першому множнику

 

2. Робота з таблицею

х  4003        х 4006      

         2                 2           

       8006           8012

 

3. Пояснення учителя

– Можна помножити перший множник 4003 на другий множник 2, не називаючи розрядів. Наприклад: 4003 множити на 2 так: 2 помножити на 3, дорівнює 6, пишемо 6. 2 помножити на 0, дорівнює 0, записуємо 0. 2 помножити на 0, дорівнює 0, записуємо 0. 2 помножити на 4, дорівнює 8, записуємо 8. Повний добуток 8006.

 

4. Первинне закріплення №551, 552(біля дошки).

 

х  63007        х 34009        х 44002        х 19005

           7                   7                  4                  7

 

IV. Фізхвилинка

 

Дивитись файл «Пісня про школу»(1)

 

V. Розвиток математичних знань

   Гра «Парне -непарне»

   Наведи приклади непарних чисел.

- Чому вони називаються непарними?

   Робота в групах.

  -Знайдіть парні числа у завданні № 553 та поясніть свій вибір.

    1-ша група -виконати завдання з парними числами;

    2-га група- виконати завдання з непарними числами.

 

 VI. Закріплення вивченого матеріалу

1.Робота над задачею.

 

Учні посадили біля школи 6 рядів кленів по 10 дерев у кожному ряду, по 5 рядів лип по 6 дерев. У скільки разів більше учні посадили кленів, ніж лип?

 

– Учні читають задачу. Для кращого розуміння пишемо короткий запис.

Кл. – 6р. по10д.   У ? р. більше.

Л.     5р. по 6д.

 

– Що відомо в задачі? (Учні саджали липи і клени).

– Що треба знайти?      (Яких дерев посадили більше?)

– Скільки дій в задачі? (3 дії).

– Що треба взнати в першій дії? (Скільки кленів посадили?)

– Що в другій дії? (Скільки лип посадили?)

– А як же відповісти на третю дію в задачі? (Чого більше і у скільки разів?).

 

1)10*6=60(д.) кленів посадили;

2) 6*5=30(д.) лип посадили;

3)60:30=2 (р.)

Відповідь: у 2 рази більше посадили кленів, ніж лип.

 

VІI. Математична подорож

– Допоможи білочці дістатися будиночка, потрібно розв’язати приклади. За кожний правильно розв’язаний приклад ти отримуєш 1 бал. Якщо набереш 19 балів,  отримаєш право розфарбовувати білочку.

D:\Мамины документы\Вере Ивановне\66.jpgГра «Ланцюжок»

Ділене 1000, дільник 100, знайти частку;

     збільш у 10 разів;

           збільш на 10;

                у скільки разів це число більше, ніж 2?

                     на ск. отримане число менше, ніж100?

                         знайди  добуток отриманого числа і 2;

                              знайди різницю отриманого добутку і числа 36;

                                   збільш у 2 рази;

                                         збільш на 92.

Відповідь: 10; 100; 110; 55; 45;90; 54; 108; 200.

 

VІІI. Підсумок уроку

   Що вивчали сьогодні на уроці?

   Що вдалося найкраще?

   З яким настроєм завершуємо  урок?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

«СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №98»

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок з математики

4-А клас

 

 

 

 

 

 

                                                                                        Підготувала  Фещенко Л. Д. 

 

 

 

 

 

М.Дніпро

docx
Додано
17 березня 2020
Переглядів
1548
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку