Урок "Розв'язати рівняння"

Про матеріал
Матеріали до уроку з математики для учнів 6 класу за підручником Н.А.Тарасенкова Математика
Перегляд файлу

Тема: Розв’язування рівнянь

Мета: узагальнити знання основних властивостей рівнянь і вмінь, застосувати їх до розв’язування рівнянь при роботі в групах; удосконалити вміння розв’язувати рівняння; розвивати вміння узагальнювати інформацію; виховувати принциповість, чесність, свідоме ставлення до навчання.

Тип уроку: узагальнення й удосконалення знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку

  1. Організаційний етап

Привітання з учнями.

  1. Перевірка домашнього завдання

Учні підходять до дошки записують правильні відповіді.

№1415.1) х=9; 2) y=-10; 3) х=4; 4) у=-3.

№1417. 5) у=-28; 6).

  1. Формулювання   теми,   мети   й    завдань    уроку;    мотивація

навчальної діяльності

Слово вчителя

Математик Станіслав Коваль говорив: «Рівняння – це золотий ключ, що відчиняє усі математичні сезами». Для того щоб збагнути всі математичні таємниці, потрібно здобути цей ключ, тобто навчитись розв’язувати рівняння. Ми майже закінчили вивчення теми «Розв’язування рівнянь». Сьогодні час підбити підсумки, узагальнити знання під час виконання роботи в групах.

  1. Удосконалення вмінь і навичок

Робота в групах

Варіант 1

  1. Яке з наведених рівнянь має ті ж самі корені, що й рівняння 7 – 6х=9+2х

1)-6х +2х = 9 – 7        2) -6х – 2х = 9 – 7

3) -6х – 2х = 9 + 7      4) -6х – 2х = -9 – 7

  1. Записати у квадрати числа, які виникли при перетворенні рівняння.

      х + 5 = 2х                х +        = 6х

      0,2х – 0,4 = 0,6                    – 2 = 3

     7·(х – 5) = 14              х – 5 =

  1. Установіть відповідність
  1. 3 – 8х + 4 + 9х = 1                  а) -0,8
  2. 5 – 3х = 2х +9                         б) -1,5
  3. -8· (3х + 2) = -13 -22х            в) -3,5
  4. 0,5 · (6 + х) = 2,5·(х + 4)        г) -6

 

Варіант 2

  1. Яке з наведених рівнянь має ті ж самі корені, що й рівняння 4 – 2х=8+6х

1)-2х +6х = -8 – 4         2) -2х – 6х = 8 + 4

3) -2х – 6х = 8 – 4        4) -2х + 6х = 8 + 4

  1. Записати у квадрати числа, які виникли при перетворенні рівняння.

      х – = х                2х – 5 =

      0,8х – 0,2 = 0,4            – 1 = 2

     9·(х + 7) = 18            х + 7 =

  1. Установіть відповідність
  1. 7 – 6х + 3 + 7х = 2                  а) -8
  2. 11 + 3х = -3 + 4х                     б) -2
  3. 2· (6х + 7) = 19 + 14х              в) 5,7
  4. 0,9 · (х – 7) + 0,1· (6 + х)        г) -2,5
  1. Фізкультхвилинка

Трава низенька-низенька,(присідають)
Дерева високі-високі,
(стають на пальці ніг, руки піднімають угору)
Вітер дерева колише, гайдає,
(нахил тулуба вліво і вправо)
Птахи летять, відлітають,
(помахи руками, як крилами)
А діти тихенько за парти сідають.

  1. Підбиття підсумків уроку

Вчитель виставляє оцінки учням за їхню роботу в групах.

  1. Домашнє завдання

Опрацювати §31. Виконати №1422, №1415, №1417.

 

doc
Додано
27 вересня 2020
Переглядів
746
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку