Тема Розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною
Мета.
Формування компетентностей:
предметної: відтворити знання про лінійні нерівності з однією змінною; удосконалювати вміння учнів розв'язувати нерівності з однією змінною, формувати навички самостійної роботи
ключові – інформаційно-цифрової; соціальної і громадянської; спілкування державною мовою, уміння вчитися впродовж життя.
Тип уроку: формування вмінь і навичок
Обладнання: ноутбук, презентація
Епіграф: «Не достатньо мати лише добрий розум,
головне — це раціонально застосовувати його».
Рене Декарт
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1) Привітання
2) Перевірка присутніх
ІІ. Тема
Тема уроку: Розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною
Мета:
Епіграф уроку:
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1)«Бліц-інтерв’ю»
2) Тест “Бліц-опитування” “ТАК”-1, “НІ”- 0
Відповідь: 101010
3) Поставити у відповідність кожній із нерівностей проміжок
4) За даними проміжками запишіть нерівності, яким вони відповідають
5) Кросворд «Хто вперше ввів знаки нерівностей <, >?»
Історична довідка
Символи ≥, ≤ (нестрогі знаки нерівності) введені в 1734 році французьким математиком П'єром Бузі.
ІV. Розвязування вправ
№ 28.6(4, 6), 28.18(2), 28.20, 28.22
V. Самостійна робота
VІ. Підсумок уроку.
Говорячи про нерівність, як про математичне поняття, хочеться внести до нашого уроку деякого різномаїття і тим самим заперечити той факт, що математика суха та нудна наука. Поєднати і порівняти на перший погляд різні предмети, наприклад алгебру та літературу. Послухайте як почуває себе «нерівність» в поезії.
Нерівність душ
Нерівність душ страшніша всіх розлук,
Нерівність душ-це бачиш різне сонце.
Але не відчуваєш його рук,
Хоч дивишся завжди в одне віконце.
Нерівність душ-це гірше,ніж тримать
В руках якесь розпечене залізо.
Нерівність душ потрібно признавать
Тоді,коли іще не буде пізно.
Нерівність душ-це різніі світи,
Це різне небо,навіть різні хмари.
Молю, цим свою душу не топчи,
І відпусти примарливі лиш чари...
А за активну участь на уроці та
розвязування математичних нерівностей
оцінки…
VІІІ. Домашнє завдання
П.28 повторити
№ 28.15, 28.17(2,4), 28.19(2), 28.21
за підручником А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір для 8 класу: Алгебра для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням математики:– Х.: Гімназія, 2016