Урок "Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорцій"

Про матеріал
Конспект уроку з математики 6 клас Тема: Розв’язування рівнянь на основі властивостей пропорцій.
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики 6 клас

Тема: Розв’язування рівнянь  на основі властивостей пропорцій.     

Мета: сформувати вміння і навички використання основної властивості пропорції для знаходження невідомого члена пропорції та розв’язування рівнянь; закріпити знання набуті на попередньому уроці; сприяти розвитку уваги, кмітливості, логічного мислення; виховувати почуття доброти, бажання прийти на допомогу тим, хто її потребує.

Обладнання:  таблиці, картки, підручник Математика 6 клас за редакцією Н.А. Тарасенкова

Тип уроку: застосування засвоєних знань, умінь і навичок.

Хід уроку

Предмет математики  такий серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавим.

                                                   Б.  Паскаль   

І.  Організація класу до уроку.

ІІ.  Повідомлення теми уроку. Постановка мети і завдань.

    Слово вчителя.     На попередніх уроках ми ознайомилися з такими поняттями , як відношення і пропорція та їх основними властивостями. Сьогодні на основі засвоєних знань будемо розв’язувати рівняння, шукати невідомі члени пропорції та перегорнемо сторінки історії, покажемо практичне застосування пропорції.

ІІІ.  Перевірка домашнього завдання.

№ 561. 1) 6:2=12:4;      2) 3:1/3=5:1/5

№569 1)так;    20) так.

ІV.  Актуалізація  опорних  знань  учнів.

  1. Математичний диктант

Ви повинні закінчити речення, записавши тільки свою відповідь.

  1. Рівність двох відношень називається … (пропорцією).
  2. Запишіть: сім відноситься до двадцяти одного, як один до трьох

(7: 21 = 1: 3 або       ).

3. У пропорції добуток середніх членів дорівнює … (добутку крайніх членів).

4. (на дошці). Поміняйте місцями крайні члени ().

5. Щоб знайти невідомий множник треба … (добуток поділити на відомий множник).

Учитель відкриває дошку з правильними відповідями, а учні, обмінявшись листочками, оцінюють відповіді товариша. Якщо є помилки, разом працюють над їх виправленнями та виставляють

2. Усні вправи

Нагадуємо: 

                 а • d = в • с         =            =            =    

  1. учень.
  1. Скласти пропорцію з чисел  14,  18,  63,  49.  Зробити всі можливі перестановки членів пропорції.
  1. учень.
  1. Заповнити пропуски так, щоб утворилась пропорція:

64 : 40 = * : 5 ,        *  =  8;          4 : 7 =  36 : *,      * = 63;

81 : 27 =  * : 9,        *  =  27;        8 : 5 =  * : 70,      * = 112.

 

V.   Вивчення нового матеріалу

 Робота з підручником. С. 96

(підручник за редакцією Н.А. Тарасенкова, М.І.Богатирьова )

Для істинної пропорції з рівності ab = cd можна знайти невідомий будь – який член пропорції за правилом знаходження невідомого множника

                

 

Прочитайте правила з підручника.

Складемо алгоритм розв’язування рівняння з допомогою основної властивості пропорції

Алгоритм розв’язування рівнянь за допомогою основної властивості пропорції

  1. Записати рівняння у вигляді двох добутків
  2. Знайти невідомий множник

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Самостійно виконати завдання з класифікації

Пропорції

 

Різне

Подібне

 

Групи за схожістю

 

Корекція

 

9:х=3:7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

х:5=21:15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12:х=8:18

 

 

 

 

 

4,5:0,6=х:24

 

 

 

 

 

Учні самостійно класифікують за вказаними в таблиці ознаками, роблять висновки.

  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота за підручником

Виконанння вправи №580

  1. Робота в групах. Капітани беруть завдання,  роздають завдання в залежності від складності між командою, після розв’язання виберіть свою відповідь у таблиці і складіть слово. Група, яка справиться із завданням перша перемагає.

 

І команда

1. 6 : 5 = х : 75

2.

3.

4. .

 

IІ команда

1. 7 : 8 = х : 96

2.

3.

.

 

IIІ команда

1. 5 : 7 = х : 91

2.

.

 

Таблиця відповідей.

мат

гар

му

ема

мо

зи

x = 90

x = 84

x = 65

y = 27

t = 28

ти

ні

к

ка

я

а

x = 3

 a = 5

y = 4,6

 

Результат роботи в групах:

І група – математика (x = 90, , x = 3, )

ІІ група – гармонія (x = 84, y = 27, a = 5, )

ІІІ група – музика (x = 65, t = 28, y = 4,6, )

 

  1. Додаткові завдання 

1. До найменшого натурального числа додайте кількість нулів у числі мільйон. (1 + 6 = 7)

2. Натуральне число, розташоване між числами 12 і 14, помножте на кількість грамів у кілограмі. (13 ∙ 1000 = 13 000).

3. Знайдіть суму всіх цифр. (0 + 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 + 9 = 45).

4. Знайдіть добуток усіх цифр. (0).

5. До числа міжнародного жіночого дня додайте число звуків у назві столиці України. (8 + 5 = 13).

VІІ.  Повідомлення  домашнього  завдання.

Повторити  § 13.  № 579, 581

VІІІ.  Підсумок  уроку.

Продовжить речення

  • Сьогодні на уроці ми навчились....
  • Сьогодні на уроці ми дізнались......

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
7 березня 2023
Переглядів
134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку