Тема уроку: Розв’язування вправ і задач на засвоєння таблиці множення і ділення.
Мета: Формування ключових компетентностей:
Вміння вчитися – організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; доводити роботу до кінця;
загальнокультурної – дотримуватись норм мовленнєвої культури, зв’язано висловлюватись;
соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, співпрацювати в групі;
здоров’язбережувальної – володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування;
предметних компетентностей: формувати обчислювальні навички табличного множення і ділення; вчити застосовувати табличні результати під час виконання вправ та обчислення; формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації під час виконання завдань; формувати дружні взаємини в колективі, викликати радості пізнання, берегти природу.
Очікувані результати: засвоїти таблицю множення; уміти розв’язувати приклади і задачі на вивчені табличні випадки.
Матеріали та обладнання: картки, лего, фото первоцвітів.
Тип уроку: урок комбінований.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент
Привітання Стали, діти, всі рівненько.
Посміхнулися гарненько
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
- А девіз у нас такий: Думати – швидко,
Відповідати чітко,
Працювати – дружно.
2. Хвилинка каліграфії: Визначити закономірність:
5, 10, 15..................................40.
3. – Яку тему ми вивчали на попередньому уроці?
- Як ви думаєте, що ми будемо сьогодні робити на уроці?
- Давайте пригадаємо:
- добуток чисел це дія? ( множення)
- частка чисел це дія? ( ділення)
- Сума чисел це дія? (додавання)
- Різниця чисел це дія? (віднімання)
- Зменшити у кілька разів? (ділення)
- Збільшити у кілька разів? (множення)
- Збільшити на? (додавання)
- Зменшити на? (віднімання)
4. Усний рахунок
Сума чисел 28 і 4 (32)
Частка чисел 36 і 4 (9)
Добуток чисел 4 і 5 (20)
Збільшити 4 у 3 рази (12)
Добуток чисел 5 і 8 (40)
ІІ. Основна частина
- Сьогодні на уроці ми будемо розвивати обчислювальні навички, практично застосовувати вивчені прийоми множення і ділення. А ще я хочу вас запросити на лісову галявину до первоцвітів, бо вони квітнуть до появи листя на деревах.
-
Підсніжник Білоцвіт весняний Сон- трава
А у нас в Подорожньому Кіровоградської обл. є Барвінкова і Тюльпанова гора - заповідне урочище в Україні. Ми з вами їх відвідували. Ці квіти занесені до Червоної книги України.
В європейських країнах зривання та продаж весняних квітів несе не тільки великі фінансові втрати, але й позбавлення волі. Згадаємо вірш, раніше вивчений, С.І Жупанина «Буду я природі другом» (читає один з учнів).
- Як потрібно відноситись до природи? ( відповіді дітей.)
- А так, як у нас урок математики давайте складемо декілька задач на множення.
- Першого дня розквітло 5 білоцвітів, а другого - в .......( 3 рази більше.) Скільки білоцвітів розквітло другого дня?
- На одній галявині було 6 квіток сон трави, а на другій -.... в.(4 рази більше). Скільки квіток розквітло (- на якій було невідомо?).........?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
: 3 ? : 4
2 Повторення таблиці множення і ділення на 5, 4, 3.
Фізкультхвилинка
Ми цеглиночки візьмемо,
Руханочку проведемо.
Синя в ручках - покружляєм,
З жовтою - поприсідаєм,
Голубенька у руках –
Політаєм, як той птах.
Вже зелену брати час,
Бо робота є у нас.
(Робота з лего)
Прийшли до крамниці 4 жуки 24
Купили на ніжки собі чобітки
Ніжок по 6 як відомо в жуків.
Скільки потрібно всього чобітків (24) 40
Кіт Мусій купив сосиски
І розклав по 5 у миски
Скільки всіх було сосисок 15
Якщо 8 повних мисок (40)
Біля липи бджіл багато
Мед збирають волохаті 25
5 джмелів між них кружляють.
Теж медок вони шукають
Менше їх ніж бджіл в 3 рази.
Підрахуйте бджіл відразу. (15)
Дятел 5 годин літав
Шкідників він поїдав
Щогодини 5 він їв
Скільки знищив шкідників.( 25)
- Робота самостійно (с.196 № 2,3)
- Робота в парах ( с. 196, № 1)
- Робота в групах ь (1 група задача с.197, № 5, а друга – с 197, № 6;
- Які особливості таблиці множення числа 5 ви запам’ятали?
● усі добутки закінчуються на 0 чи 5.
● якщо добуток помножити на парне число, добуток закінчується на 0.
● якщо 5 помножити на непарне число, то добуток закінчується на 5.
- Що найбільше сподобалося на уроці?
Домашнє завдання: Складіть 2 задачі на множення про весняні квіти. (Усно)
2. Рефлексія. Самооцінювання.
- Оберіть відповідну цеглинку, щодо вашої роботи на уроці.