Тема заняття: Розв’язування вправ. Контрольна робота.
Мета заняття: перевірити якість засвоєння студентами основних понять і властивостей теми, виявити рівень вмінь і навичок застосування їх на практиці; розвивати пізнавальну активність студентів, логічне мислення, розвивати техніку обчислень, творчу та розумову активність, виховувати впевненість у своїх силах, самостійність; виховувати пізнавальний інтерес до предмета, позитивну мотивацію до навчання, швидкість реакції.
Тип заняття: комбінований
Обладнання: тестові завдання.
Література:
1. Алгебра і початки аналізу. Підручник для 11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів, М.І. Шкіль, З.І. Слєпкань, О.С. Дубинчук. – К.: Зодіак – ЕКО, 2002, - 272 с.
2. Алгебра і початки аналізу: Підручник для 10-11 кл. загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Освіта, 2006. – 255с.
План
I. Організація початку заняття.
II. Актуалізація опорних знань:
1) перевірка домашнього завдання;
2) фронтальне усне опитування;
3) тестування.
III. Контрольна робота
IV. Підведення підсумків заняття.
V. Домашнє завдання.
Хід заняття
I. Організація початку заняття.
II. Актуалізація опорних знань
1) контрольні запитання до теми функції,їх властивості та графіки:
2) тестові завдання
1 варіант
1. Функція задана формулою . Тоді дорівнює:
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
2. Областю визначення функції є:
A |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
3. Нулями функції у = х2 – 8х + 16 є:
А |
Б |
В |
Г |
Д |
0; 4 |
4 |
-4; 4 |
-2; 2 |
-8; 8 |
4. Серед наведених графіків зазначте графік функції .
5. Непарною є функція:
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
6. Для побудови графіка функції у=(х+1)3, необхідно виконати:
A |
Б |
В |
Г |
Д |
Паралельне перенесення графіка функції у=х3 на 1 одиницю вправо |
Розтягнення рафіка функції у=х3 вздовж осі Ох у 3 рази |
Симетричне відображення графіка функції у=х3 відносно осі Оу |
Паралельне перенесення графіка функції у=х3 на 1 одиницю вгору |
Паралельне перенесення графіка у=х3 на 1 одиницю вліво |
Завдання 7 передбачає встановлення відповідностей.
До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ доберіть один рядок, позначений БУКВОЮ і поставте позначки у бланку відповідей на перетині відповідних рядків (цифри) і колонок (букви).
7. Встановіть за графіком функції її основні властивості.
1. Функція зростає на: А. (-2; 4)
2. Функція спадає на: Б. (-2; 6)
3. f(x)>0 на: В. (1; 6)
4. f(x)<0 на: Г. (-2; 1)(6; 9)
Д. (4; 9)
А Б В Г Д
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 варіант
1. Функція задана формулою . Тоді дорівнює:
A |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
2. Областю визначення функції є:
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
3. Нулями функції є:
A |
Б |
В |
Г |
Д |
-0,25; -1 |
0,5; -1 |
-1; 4 |
0; 3 |
-6; 8 |
4. Серед наведених графіків зазначте графік функції .5. Парною є функція:
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
6. Для побудови графіка функції у=2х2 необхідно виконати:
A |
Б |
В |
Г |
Д |
Стиснення графіка функції у=х2 вздовж осі Оу у 2 рази |
Паралельне перенесення графіка функції у=х2 вздовж осі Оу на 2 одиниці |
Стиснення графіка функції у=х2 вздовж осі Ох у 2 рази |
Паралельне перенесення графіка функції у=х2 вгору на 2 одиниці |
Розтягнення графіка функції у=х2 вздовж осі Оу у 2 рази |
Завдання 7 передбачає встановлення відповідностей.
До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ доберіть один рядок, позначений БУКВОЮ і поставте позначки у бланку відповідей на перетині відповідних рядків (цифри) і колонок (букви).
7. Встановіть за графіком функції її основні властивості.
1. Функція зростає на: А. (-6; 3)
2. Функція спадає на: Б. (-2; 3)
3. f(x)>0 на: В. (-4; 1)
4. f(x)<0 на: Г. (-6; - 4)(1; 3)
Д. (-6; -2)
А Б В Г Д
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповіді
Завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
І варіант |
В |
Д |
Б |
В |
А |
Д |
1-В; 2-Г; 3-Д; 4-А |
ІІ варіант |
Б |
Г |
Б |
Б |
Г |
А |
1-Г; 2-В; 3-Д; 4-Б |
III. Контрольна робота
IV. Підведення підсумків.
V. Домашнє завдання
Виконати завдання протилежного варіанту з тестових завдань.
Контрольна робота з тами: «Функції, їх властивості та графіки»
1 варіант 2 варіант
1. Знайдіть значення функції:
у точках 1; -1; 3. у точках 5; 14; 30.
Відповідь: f(1)=0; f(-1)=2; f(3)=2/3. Відповідь: f(5)=0; f(14)=3; f(30)=5
2. Знайдіть область визначення функції :
а) а) ;
Відповідь: D(у)=(-;-2][l;+) Відповідь: D(y)=(-∞;-4]U[-3;+∞).
б) б)
Відповідь: D(у) = [3;+). Відповідь: D (y)=
3. Дослідіть на парність і непарність функцію
Розв’язання:
а) Через те, що D(f)=R i
-непарна.
б) Через те, що D(f)=R i
то парна.
4. Побудуйте в одній системі координат графіки функцій:
;
1