Метою цього уроку є узагальнення та систематизація знань учнів із теми «Додавання та віднімання мішаних дробів»; узагальнення вмінь розв'язувати задачі, що передбачають виконання додавання та віднімання мішаних дробів.
УРОК
Тема уроку: Розв’язування вправ на додавання та віднімання мішаних дробів.
Цілі уроку:
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Обладнання: підручник, сигнальні картки.
Підручник: Істер О.С. Математика: підруч. для 6‑го кл. загальноосвіт. навч. закл./ О.С. Істер. – К.: Генеза, 2014.
Хід уроку:
1. Організаційний етап.
(Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу).
Вивчення математики нам буде дуже важко освоювати без уміння швидко і вірно рахувати, тому почнемо урок з усного рахунку. («Віднови ланцюжок»)
3 5/11 + - + -
2. Перевірка домашнього завдання.
Перевірка завдання, заданого за підручником. («Знайди помилку»)
Завдання для перевірки знань № 2, завдання 4-6 (стор. 60)
4. Виконай додавання:
2) 1 7/9 + 2 2/3 = (1 + 2) + (7/9 + 2/3) = 3 + (7/9 + 2/3) = 3 9/12 = 3 3/4
5. Виконай віднімання:
2) 4 7/15 – 2 11/20 = (4 – 2) – (7/15 – 11/20) = 2 – (28/60 – 33/60) =
= 1 – (88/60 – 33/60) = 1 – 55/60 = 5/60 = 1/12
3. Узагальнення та систематизація знань.
Додавання та віднімання мішаних дробів
Запитання для усного опитування:
1. Який дріб називається мішаним?
2. Сформулюйте правило додавання та віднімання мішаних чисел.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти знову сядьте.
Індивідуальне завдання:
Для слабких учнів: Для сильних учнів:
5. Підведення підсумків уроку. Рефлексія.
Заздалегідь заготовлені сигнальні карти зеленого, червоного і синього кольору для кожного учня.
Запитання для учнів:
- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
- Відзначте, з яким настроєм ви сьогодні працювали?
Зелений. Мені було все зрозуміло
Синій. Невеликі недоліки, є, над чим працювати
Червоний. Були невдачі, але я все подолаю.
6. Домашнє завдання.
Усно: повторити параграф 10-13.
Письмово: виконати завдання для перевірки знань №2, завдання 8, 12 (стор. 60)