Урок повторення, систематизації і розширення знання
розв'язування тригонометричних рівнянь. Формування компетентностей: предметна компетентність:повторити навчальний матеріал із теми " Тригонометричні функції та їхні властивості", відтворити вміння розвя'зувати задачі із цієї теми,
ключові компетентності: спілкування державною мовою-грамотно висловлюватисярідною мовою,чітко, лаконічно та зроруміло формулювати думку;
ініціативність і підприємливість-генерувати нові ідеї, аргументувати свою позицію
Тема: Розв'язуваня тригонометричних рівнянь.
Мета: Повторити, систематизувати і розширити знання
про розв'язування тригонометричних рівнянь
Виховувати: увагу, зосередженість, старанність.
Основні завдання психосоціального розвитку:
Розвивати: логічне мислення,
довготривалу пам'ять,
уяву,
творчі здібності
Передбачувані результати навчального заняття:
Знати: формули для знаходження коренів тригонометричного
рівнянн;
означення тригонометричного рівняння формули
перетворень тригонометричних виразів
Вміти використовувати отриману інформацію у вигляді вправ, завдань, формул,
графіків
Розвивати: точність, логічність математичної мови, творчість,
власну думку
Організація навчальної діяльності:
Розв'язування простої, але не зовсім стандартної задачі може вимагати деякого напруження, зате натомість дає відчути тріумф.
(За Д. Пойа)
Хід уроку
І Рефлексія настрою та готовності до заняття.
ІІ Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдання
навчального заняття.
ІІІ Повторення основних теоретичних моментів навчального
матеріалу
ІV Повторення основних способів розв'язування завдань:
,
,
,
,
V Виконання завдань, різних за характером:
№ 445(а) – збірник завдань, підвищенний рівень.
()
Заміна:
;
Розв'язків не існує
,
,
2.
, ,
3. № 529(б) (поглиблений рівень)
(синтет.)
,
,
,
4.
Як звільнитися від кореня?
піднести до квадрату
,
,
5. Самостійно:
Заміна:
; ;
не має розв'язків
,
Відповідь: ,
6. 7.
Заміна:
Д=1; ;
,
№ 58 (28)
Індивідуальні завдання: завдання на картках
Підсумки. Рефлексія.
Д/з: Повторити пп. 12, 13. № 59 (24-26), № 60(1)