На уроці використанні вправи для розвитку дрібної та загальної моторики ,артикуляційні та голосові вправи, загадки , ігри " Відгадай хто я " " Скажи правильно " " Чи уважний ти ?" " Домалюй " " Що зайве" " Де чия іграшка"
Тема: Іграшки.
Мета: Розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення, збагачувати словниковий запас учня, виховувати бережливе ставлення до іграшок.
Корекційна мета: корекція звуковимови, розвиток дрібної та загальної моторики.
Обладнання: іграшки, предметні малюнки,’’Енциклопедія для найменших”.
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
ІІ. Підготовчі вправи.
а) Артикуляційні вправи. в) Гра «Хто зайвий, що зайве?»
б) Голосові вправи.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-Збери намистинки.
р і ш и г а к –іграшки.
-Отже, яка тема нашого уроку?
ІV.Робота над новим матеріалом. а)Робота за малюнками.
-Розглянь малюнки. Які предмети на них зображені? Які іграшки в тебе є?
б)Опрацювання статті в «Енциклопедії для найменших»(с.66-67).Читання тексту учнем.
в)Розповідь вчителя про іграшки (сучасні і народні). Розгляд ілюстрованого матеріалу.
г)Гра «Відгадай хто я?»(із зав’язаними очима дістати із мішечка іграшку і назвати її).
д)Гра «Скажи правильно».
Кораблик, якщо він зроблений з паперу-паперовий. Скажи правильно і запиши.
1)Кубик з пластмаси-пластмасовий кубик.
2)Коник з глини-…..
3)М’ячик з гуми-.....
4)Будиночок із соломи-…..
5)Мотузочка з трави-….
6)Машинка з дерева-….
е)Гра «Плесни в долоні, коли почуєш назву іграшки».
Фортепіано, м’ячик, дзиґа, повітряні кульки, скакалка, машинка, кубики, куртка,
прапорець, парта, лялька.
є)Гра «Чи уважний ти?» Розглянь малюнки «неуважного художника». Що він забув до-
малювати іграшкам?
ж)Загадка. Б’ють-не плаче, вгору скаче,-
І ніхто, йому одначе,
Не сказав хоч раз «пробач»
Бо на те і є він…..(м’яч)
з) Гра «Домалюй». -Який м’яч треба покласти на полицю?
и)Гра «Що зайве?» У кожному з цих рядків є один зайвий предмет. Знайди його.
і) «Розвивайка». Знайди на малюнку 2 однакові мотрійки. Обведи їх.
ї)Гра «Де чия іграшка?». Знайди улюблену іграшку кожного героя. Обведи лінії олівцями різних кольорів.
й)Вірш. Не вгадать тобі нізащо,
котра з іграшок найкраща!
-Знаю! Трактор заводний!
-Зовсім ні!
-Електрична залізниця!
-Помилився!
-Ну, тоді це пароплав!
-Не вгадав!
-Зрозуміло :це-літак!
-Знов не так.
Добре відповідь я дам:
Та яку зробив ти сам!
к)Загадка. Не ходжу я, а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.(Заєць).
ІV. Практична робота.
Виготовлення зайчика із сірого цупкого паперу.
V.Підсумок уроку.