Урок розвитку мовлення на тему:" В гостях у казки " На уроці використані логопедичні чистомовки ,скоромовки , загадки , ребуси , ілюстрації до казок та ігри.
В гостях у казки
Мета: закріплювати знання про казки, розвивати спостережливість, уміння висловлювати свою думку, виховувати ціннісні моральні якості.
Обладнання:ілюстрації із зображенням казкових героїв, виставка казок, іграшки, ілюстрації до казок, ребуси.
Корекційна мета: розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу, уяву, дрібну моторику.
Хід уроку І. Організаційна частина .
ІІ. Підготовчі вправи.
а) Логопедичні чистомовки.
б) «Бджілка».
в) Гра « Прочитай слова».
г) Скоромовка.
ІІ. Робота над новим матеріалом. Казки-загадки.
-Отже, будь уважний!
А)Дід бив-бив і не розбив,
Баба била-не розбила.
Мишка справу доробила
І яєчко те розбила.
Дід ридає ,баба плаче,
А курочка кудкудаче:
-Не плач, бабо, не плач, діду,
Буде нове до обіду.
І, повірте, не простеньке,
А яєчко золотеньке! «Курочка ряба».
ІІІ. Гра «Розплутай порівняння».
Дужий, як лисиця
Вірний, як баран
Швидкий, як заєць
Кучерявий, як ведмідь
Хитрий, як собака
Голодний, як вовк
ІV. Ребуси.
ВКв бок сок
Вовк колобок колосок
В яких казках зустрічається вовк? Хто є головними героями казки «Колосок»?
V. «Намалюй колобка»-із зав’язаними очима на дошці слід намалювати колобка. VІ. Робота за ілюстраціями. Чи подобається тобі ця казка? Як вона називається? Хто є дійовими особами? Знайди розбіжності між цими малюнками.
VІІ. Гра « Допоможи журавлику». Вибери продукти, з яких можна зварити борщик.
VІІ.Жарт за жартом. (Вибери правильну відповідь)
1)Відома казка має назву «Кіт…..»
-у чоботях;
-у кросівках;
-босий
2)У відомій казці коза принесла козенятам:
-молоко;
-пепсі-колу;
-жувальну гумку.
3)Мишенят у казці «Колосок» звали:
-Круть і Верть;
-Стриб і Скок;
-Гуп і Ляп.
4)Казка називається «Вовк і…»
-семеро братів;
-семеро гномів;
-семеро козенят.
5)У казці «Колобок» баба зліпила Колобка з …
-глини;
-тіста;
-пластиліну;
6)У відомій казці «Попелюшка» загубила на сходах:
-мобільний телефон;
-золоту каблучку;
-кришталевий черевичок.
VІІІ. «Бюро знахідок».(Бюро казкових знахідок).
Рукавичка-«Рукавичка»;
Яйце-«Курочка Ряба»;
Цибуля-«Пригоди Чіпполіно»;
Горщик із написом «Мед»-«Пригоди Вінні Пуха»;
Ключ-«Пригоди Буратіно або Золотий ключик»;
Бинт-«Лікар Айболить»;
Червона шапочка- «Червона шапочка»;
Черевичок-«Попелюшка»;
Пір’я- «Кривенька качечка» ;
Горошина-«Котигорошко»;
Горішки-«Три горішки для Попелюшки».
ІX. «З якої казки?»- за ілюстраціями назви казку.
X. Гра «Так чи ні?»
Приятелями Вінні –Пуха були троє поросят? (Ні)
-Серед героїв казки «Ріпка» був віслюк? (Ні)
-Колобка з’їла лисичка? (Ні)
-Козу із зайчикової хатки вигнав рак? (Так)
-Дід загубив у лісі золотий перстень? (Ні)
-Хатинка Баби-Яги трималася на курячих ніжках? (Так)
-Півника звали Голосисте Горлечко? (Так)
-Червона Шапочка несла до бабусі кашу? (Ні)
XІ .Гра «Допоможи Маші».
-Яка доріжка виведе Машу з лісу і приведе додому?
XІІ.Створення плакату «В гостях у казки»
XІІІ.Підсумок уроку.
В казках з тобою побували,
Всі загадки відгадали. Молодець!