Урок - презентація
Тема. Стрічаєм радісно весну –
усе прокинулось від сну.
( письмовий переказ тексту “Їжачок прокинувся ” за складеним планом)
Мета: вчити послідовно передавати зміст зв'язного висловлювання; складати план до тексту; розвивати логічне мислення, вміння добирати синоніми до слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнки із зображенням їжачка.
Хід уроку
І. Оргмомент.
( Тиша. Звучить легка музика. Діти імітують сон). Вчитель читає вірш.
Годі, діточки, вам спать!
Час давно вже вам вставать.
Гляньте: сонечко сміється,
В небі жайворонок в ється.
В ється, радісно співа-
Він весну нам сповіщає.
А весна та чарівниця,
Щиро вам несе гостинця;
пташка, рибка, звір на волі,
Божа бджілка, квітка в полі,
Всі весною оживають,
Весну красну прославляють.
Олена Пчілка.
(Діти підводять голівки і оживають)
II. Презентація
-Любі дітки, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. Це урок-презентація. На цьому уроці ми з вами будемо представляти інформацію про усім відому тваринку, яка проживає у нашій місцевості і знайома кожному з нас.
-Яка саме це тваринка ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Смачна і поживна,
Без неї людина безсила, не дивно.
Гаряча, холодна.
Вона є, і ти вже не будеш голодна,
А в слові в кінці букву “к” як додати,
тварину раптово ми будемо мати,
На спинці голок в неї дуже багато. (Їжа-їжак)
- Молодці, діти, відгадали. Це звісно, їжачок. Деякі учні нашого класу працювали у довідковому бюро. Зараз ми заслухаємо інформацію, яку вони підготували.
1.“Довідкове бюро”
їжаки — корисні тварини і заслуговують на всіляку охорону, бо знищують велику кількість шкідливих комах,мишоподібних гризунів.
- Усім відомо, що поезія - це неоціненний скарб, який притаманний талановитим людям. Надзвичайно влучно цікаво у своїх творах презентували їжачка поети. Ось до вашої уваги такі вірші.
2.иХвилинки поезії. ”
- А зараз послухаємо, що скажуть про їжачка поети.
Ой багато голочок
Має сірий їжачок.
Він в дубовім гаї
Листячко збирає.
Він хатиночку пухку
Мостить з нього у ярку.
А мороз настане —
В ній він жити стане.
Ще збирає він грушки,
І кислиці, і грибки,
Круглі печериці —
Свіжі, білолиці.
І на спині у ярок
Носить сірий їжачок.
В хатці все складає,
Листям накриває,
їжачкові не страшна
Завірюха навісна,
Бо не звик лінитись,
Вміє він трудитись.
Д. Мегелик
Щедрий їжачок
В їжачка багато голок,
Хвалить всім у лісі.
По одній він дав сьогодні Зайчику і лису.
Дав ведмедю і кроту,
Білці і куниці,
А іще подарував
Матері-вовчиці.
Вовченята-пустунці
Дуже люблять грати,
І доводиться щодня
Дірочки латати.
- Дякую моїм помічникам.
- А зараз продемонструємо ваші малюнки, які ви намалювали.
III. Презентація малюнків.
(Діти за бажанням презентують роботи)
- Чимало гарних слів звучало про їжачка на сьогоднішньому уроці. Усі ми з вами читали казки та оповідання, співали пісеньки грали ігри, де головними героями були ці загадкові герої — їжаки. І от сьогодні ми з вами познайомимося іще з одним твором , який називається “Їжачок прокинувся”. Авторами цього твору є І. Скребицький та В. Чапліна. Але хочу зосередити вашу увагу на головному. Ви повинні бути напрочуд уважними для того, щоб виконати завдання. Після прослуховування ви повинні написати переказ за змістом прочитаного. Отож, слухаємо.
(Читання вчителем тексту переказу.)
IV. Робота над переказом.
їжачок прокинувся Взимку їжачок спав під купою хмизу. Та ось прийшла весна, з'явилась молода травичка. їжачок вийшов зі свого лігва. На голках суха трава, мох, старе листя. Виліз їжачок, позіхнув, потягнувся і почав лапкою свою колючу шкіру обчищати. Об гілки, кущі потерся, язиком себе облизав. Поглянув навколо себе, обтрусився їжачок і побіг на полювання. Цілу зиму він не їв, схуд, зголоднів. Тепер тільки натрапить на жучка чи жабку - зразу впіймає і з'їсть. Скоро він сили набереться. Тоді зможе зі змією впоратись. Тільки б трапилась вона йому! (За І. Скребицьким, В. Чапліною) |
- А зараз виконаємо деякі мовно-лексичні вправи для того, щоб при написанні не виникало труднощів.
1)- Поясніть значення слів.
Хмиз - невеликі тонкі гілки (переважно сухі), що відпали від дерева.
Лігво - місце в землі, де живе тварина.
Впоратись зі змією - перемогти змію, вбити її.
2)Доберіть синоніми до слів
З'явилася (травичка) - проклюнулась, вилізла.
Виліз (їжачок) - вибрався, вийшов.
Натрапить - знайде (жучка чи жабку).
3) Бесіда.
- Де взимку спав їжачок?
- Що він зробив з приходом весни?
- Який вигляд він мав?
- Куди побіг їжачок?
- На кого він полював?
4) Встановити послідовність подій.
Спав, позіхнув, поглянув, зголоднів, вийшов, облизав, побіг, схуд,
потягнувся, почав обчищати, обтрусився, впіймає і з'їсть.
5)Фізкультхвилинка
Повз в садочку їжачок,
В нього шубка з голочок.
Ніс багато грушечок,
Аж болів йому бочок.
Раз! Два! Три! Чотири! Пять!
Зупинився спочивать.
Піклувався їжачок
Про маленьких діточок –
Чарівних, непосидючих,
Дуже милих і колючих.
Десять! Дев'ять! Вісім! Сім!
Грушечки ці ніс він їм.
6) Орфографічна підготовка
- Вставте пропущені букви. Поясніть,
В_сна, з_явилась, _жачок, обчи_ати, ку _і, полюва__я,
з_їсть, наберет_ся.
7) Колективне складання плану.
(Вчитель записує колективно складений план на дошці, учні в зошиті).
Орієнтовний план
1. Прийшла весна.
2. Їжачок прокинувся.
3. Час на полювання.
8) Переказ тексту за колективно складеним планом.
9) Повторне читання тексту.
10) Самостійна робота учнів. Написання переказу.
- Ось і підійшов до кінця наш прекрасний урок-презентація. Ми з вами плідно попрацювали. Продемонстрували всі знання та вміння і як винагороду одержали чудові перекази, які ви створили власноруч.
А зараз послухаємо ваші перекази ( 2-3 учні читають свої тексти.)
- Презентація завершена.
- Дякую за співпрацю.
Урок - презентація
Тема. Стрічаєм радісно весну –
усе прокинулось від сну.
( письмовий переказ тексту “Їжачок прокинувся ” за складеним планом)
Мета: вчити послідовно передавати зміст зв’язного висловлювання; складати план до тексту; розвивати логічне мислення, вміння добирати синоніми до слів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнки із зображенням їжачка.
Хід уроку
І. Оргмомент.
( Тиша. Звучить легка музика. Діти імітують сон). Вчитель читає вірш.
Годі, діточки, вам спать!
Час давно вже вам вставать.
Гляньте: сонечко сміється,
В небі жайворонок в ється.
В ється, радісно співа-
Він весну нам сповіщає.
А весна та чарівниця,
Щиро вам несе гостинця;
пташка, рибка, звір на волі,
Божа бджілка, квітка в полі,
Всі весною оживають,
Весну красну прославляють.
Олена Пчілка.
(Діти підводять голівки і оживають)
II. Презентація
Смачна і поживна,
Без неї людина безсила, не дивно.
Гаряча, холодна.
Вона є, і ти вже не будеш голодна,
А в слові в кінці букву “к” як додати,
тварину раптово ми будемо мати,
На спинці голок в неї дуже багато. (Їжа-їжак)
- Молодці, діти, відгадали. Це звісно, їжачок. Деякі учні нашого класу працювали у довідковому бюро. Зараз ми заслухаємо інформацію, яку вони підготували.
1.“Довідкове бюро”
Їжак - хижа нічна тварина невеликих розмірів (довжина тіла 20-30 см, маса — 700-800 грам), з- коротким хвостиком (довжина — Зсм). Під час зустрічі з лісовими тваринами (вовком, лисицею,куницею) їжак пирхає і підстрибує, намагається уколоти ворога. Якщо це не допомагає, він згортається в клубочок, підставляючи тим самим ворогу свою колючу спину. Весною у їжачихи з являється 5-7 сліпих з м якими голками їжачат. Яких вона годує молоком. До місячного віку дітизнаходяться у гнізді. Якщо гніздо знайде людиначи тварина, їжачиха переноситьу зубах своїх дітей у інше місце.
їжаки — корисні тварини і заслуговують на всіляку охорону, бо знищують велику кількість шкідливих комах,мишоподібних гризунів.
- Усім відомо, що поезія - це неоціненний скарб, який притаманний талановитим людям. Надзвичайно влучно цікаво у своїх творах презентували їжачка поети. Ось до вашої уваги такі вірші.
2.иХвилинки поезії. ”
- А зараз послухаємо, що скажуть про їжачка поети.
Ой багато голочок
Має сірий їжачок.
Він в дубовім гаї
Листячко збирає.
Він хатиночку пухку
Мостить з нього у ярку.
А мороз настане —
В ній він жити стане.
Ще збирає він грушки,
І кислиці, і грибки,
Круглі печериці —
Свіжі, білолиці.
І на спині у ярок
Носить сірий їжачок.
В хатці все складає,
Листям накриває,
їжачкові не страшна
Завірюха навісна,
Бо не звик лінитись,
Вміє він трудитись.
Д. Мегелик
Щедрий їжачок
В їжачка багато голок,
Хвалить всім у лісі.
По одній він дав сьогодні Зайчику і лису.
Дав ведмедю і кроту,
Білці і куниці,
А іще подарував
Матері-вовчиці.
Вовченята-пустунці
Дуже люблять грати,
І доводиться щодня
Дірочки латати.
- Дякую моїм помічникам.
- А зараз продемонструємо ваші малюнки, які ви намалювали.
III. Презентація малюнків.
(Діти за бажанням презентують роботи)
- Чимало гарних слів звучало про їжачка на сьогоднішньому уроці. Усі ми з вами читали казки та оповідання, співали пісеньки грали ігри, де головними героями були ці загадкові герої — їжаки. І от сьогодні ми з вами познайомимося іще з одним твором , який називається “Їжачок прокинувся”. Авторами цього твору є І. Скребицький та В. Чапліна. Але хочу зосередити вашу увагу на головному. Ви повинні бути напрочуд уважними для того, щоб виконати завдання. Після прослуховування ви повинні написати переказ за змістом прочитаного. Отож, слухаємо.
(Читання вчителем тексту переказу.)
IV. Робота над переказом.
- А зараз виконаємо деякі мовно-лексичні вправи для того, щоб при написанні не виникало труднощів.
1)- Поясніть значення слів.
Хмиз - невеликі тонкі гілки (переважно сухі), що відпали від дерева.
Лігво - місце в землі, де живе тварина.
Впоратись зі змією - перемогти змію, вбити її.
2)Доберіть синоніми до слів
З'явилася (травичка) - проклюнулась, вилізла.
Виліз (їжачок) - вибрався, вийшов.
Натрапить - знайде (жучка чи жабку).
3) Бесіда.
- Де взимку спав їжачок?
- Що він зробив з приходом весни?
- Який вигляд він мав?
- Куди побіг їжачок?
- На кого він полював?
4) Встановити послідовність подій.
- За ланцюжком слів установіть послідовність подій відповідно до змісту переказу.
Спав, позіхнув, поглянув, зголоднів, вийшов, облизав, побіг, схуд,
потягнувся, почав обчищати, обтрусився, впіймає і з'їсть.
5)Фізкультхвилинка
Повз в садочку їжачок,
В нього шубка з голочок.
Ніс багато грушечок,
Аж болів йому бочок.
Раз! Два! Три! Чотири! Пять!
Зупинився спочивать.
Піклувався їжачок
Про маленьких діточок –
Чарівних, непосидючих,
Дуже милих і колючих.
Десять! Дев'ять! Вісім! Сім!
Грушечки ці ніс він їм.
6) Орфографічна підготовка
- Вставте пропущені букви. Поясніть,
В_сна, з_явилась, _жачок, обчи_ати, ку _і, полюва__я,
з_їсть, наберет_ся.
7) Колективне складання плану.
(Вчитель записує колективно складений план на дошці, учні в зошиті).
Орієнтовний план
1. Прийшла весна.
2. Їжачок прокинувся.
3. Час на полювання.
8) Переказ тексту за колективно складеним планом.
9) Повторне читання тексту.
10) Самостійна робота учнів. Написання переказу.
- Ось і підійшов до кінця наш прекрасний урок-презентація. Ми з вами плідно попрацювали. Продемонстрували всі знання та вміння і як винагороду одержали чудові перекази, які ви створили власноруч.
А зараз послухаємо ваші перекази ( 2-3 учні читають свої тексти.)
- Презентація завершена.
- Дякую за співпрацю.
|
Додаток 3 до Положення про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» |
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА
до творчого звіту Всеукраїнського конкурсу
«Моральний вчинок»
(подається у 2-х примірниках, інформація розміщується на 1 стороні аркуша)
Тематичний напрям діяльності (екологічний, соціальний, юридичний, культурологічний) |
Культурологічний |
Назва творчого звіту
|
«Ми любим землю ту святу,що зветься Україна» |
Форма творчого звіту (фоторепортаж, стіннівка, опис діяльності, відеосюжет тощо) |
Фоторепортаж |
Групова діяльність (позначити літерою «Г» та вказати загальну кількість учасників, у тому числі батьків, педагогів та ін. осіб) |
«Г», 15 учасників |
Повна назва навчального закладу, клас (група)
|
Ладигівський навчально-виховний комплекс « Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області, 3 клас |
Індивідуальна діяльність (позначити літерою «І») |
|
Прізвище, ім’я індивідуального учасника |
|
Повна назва навчального закладу, клас (група) |
|
Вікова група (позначити цифрою 1 – 6) |
1 |
Повна поштова адреса навчального закладу |
31183 , вул. Миру, 62, с. Ладиги, Старокостянтинівський р-н, Хмельницька обл.. |
Телефон, факс (з кодом) навчального закладу |
03854-75135 |
Електронна адреса |
ladschool@gmail.com
|
Керівник учасників/ка Конкурсу Прізвище, ім’я, по батькові |
Сторожук Людмила Володимирівна |
Посада |
Вчитель початкових класів |
Контактні телефони |
0965757362 |
Електронна адреса |
storozhuk-lyuda@ukr.net |
Підпис керівника учасників/ка Конкурсу ___________Л.В. Сторожук
Дата «___»____________________
Підпис керівника навчального закладу _____________О.В. Яроцька
Дата «___»____________________