Конспект уроку
з української мови
в 2 класі
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення.
«Струмочки нам співають про весну»
Вчитель: Данилюк Оксана Дмитрівна
Тема. Урок розвитку зв’язного мовлення «Струмочки нам співають про весну».
Мета. Вчитись виявляти ознаки весни в природі, добирати риму, збагачувати, розвивати мовлення, уяву, фантазію та почуття про красу довкілля; сприяти інтелектуальному розвитку та творчості школярів; виховувати екологічну культуру дітей та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: малюнки з зображенням весняної пори року, роздатковий матеріал; малюнки весняних квітів, ТЗН.
Хід уроку
Як відомо усім в світі
Кажуть: «Добрий день!»
Бо вже здавна так ведеться
Добрий, добрий день.
Всім, всім, добрий день,
Всім, всім, добрий день.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну Весну, в країну чудову.
Що нас там чекає, нам не відомо.
Рукою легенько, я лиш махну
І в казку чудову усіх поведу.
(Демонстрація казки «Місяць Березень» («Уроки тітоньки Сови»)).
1.Обговорення побаченої казки.
- З якими ознаками весни вас познайомила тітонька Сова?
- Про який місяць весний йшлося у казці?
Під музичний супровід вчитель пропонує відгадати загадки.
А) Все у зелені довкола!
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки
Ліплять гнізда ластівки.
І в сороки новина,-
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи - … (весна).
Б) Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане в літку. (Пролісок)
В) Прокинувсь – і відразу
До сонечка біжить.
Стрибає по камінчиках,
Хлюпоче і дзвенить. (Струмок)
Г) І з неба диво золоте
І світить нам, і гріє,
Ніщо без нього не росте,
І всяк йому радіє.
Радієш ти, радію я.
Радіють луки, поле, гай,
А що за диво? Відгадай! (Сонце)
Д) Перший він приніс весну,
Пробудив усе від сну,
Заспівав під вікном,
А зовуть його … (шпаком)
Зашифрована вона.
Хто з вас швидше міркує
І її розшифрує?
Стр..м..чки н..м сп..ва..ть про в..сну!
IV.Опрацювання нового матеріалу (колективна робота).
Перше бажання «Поринь у світ краси і розкрий таємниці Весни».
Прочитайте вірші, в яких описано прикмети весни.
1-й учень.
Надійшла весна прекрасна,
Многоцвітна, тепла, ясна,
Ніби дівчина в вінку.
2-й учень.
Все навколо зеленіє,
Річка ллється і шумить.
Тихо,тихо вітер віє
І з травою гомонить.
3-й учень.
Як тут всидіти у хаті,
Коли все живе, цвіте.
Скрізь дзвенять пташки крилаті,
Сяє сонце золоте.
4-й учень
Бринить струною гілочка верби.
Зійшли сніги, шумить вода,
Весною повіва,
Земля квіточки викида.
Буяє травка молода,
Все мертве ожива.
5-й учень.
Веселе сонечко блищить
Проміння щедро ллє.
Гайок привітно шелестить,
Неначе кличе пригостить,
Струмочок виграє
6-й учень.
І пахощі приємно ллються,
Змінилося довкола все.
Струмочки весело співають
Весна іде! Красу несе!
Друге бажання «Добре підготуєшся – гарно попрацюєш».
Т…пло; сон…чко; в..е..с..лі; пр..л..тіла;
В..сна; пр..п..кло; ш..л..с..т..ть; дзв..нять;
З..л..ніє; з..мля; в..личний.
Повторення правил.
Створити асоціативний кущ до слова «Весна».
Травичка Сонечко
Струмочки Пташки
Підсніжник Вербові котики
Квіти
Весна дякує за виконання завдання і дарує квітку.
V.Фізкультхвилинка
(Під мелодію пісні «Весна іде»).
Третє бажання. «Попрацюємо вчасно, пожнемо рясно».
(Своїм бажанням закликає нас Весна до праці у підготовці написання речень про весну).
Завдання 1. Утворення з даними словами, які описують прикмети весни. словосполучення .
Завдання 2.Складання речень за даними словами та словосполученнями.
Завдання 3. Повторення правил про текст.
4.2 Робота над планом твору
- Учні створюють план твору.
VI. Самостійна робота. Написання твору учнями
- Запишіть складені речення та кінцівку до тексту. Доберіть заголовок до нього.
VII. Перевірка самостійної роботи.
Весна дарує квітку за виконане бажання.
VIII. Підсумок уроку
Бесіда вчителя
Весна: Я всміхаюсь сонечку:
-Здрастуй,золоте!
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
-Лийся, мов з відра!
Учні: Ми всміхаємсь друзям,
Зичим їм добра!