Конспект відкритого уроку
Українська мова
2 клас
Тема: Узагальнення теми «Слово». Закріплення знань про вивчені частини мови: іменник, прикметник, дієслово, прийменники. Мета: повторити й узагальнити знання учнів про назви вивчених частин мови шляхом долання цікавих перешкод, вирішення цікавих завдань; розвивати в учнів кмітливість, логічне мислення, мовлення; формувати вміння досягати поставленої цілі; виховувати почуття взаємодопомоги, цікавість, любов до рідної мови.
Тип уроку. Узагальнення знань. Вид уроку. Урок – подорож. Форми і методи. «Мозковий штурм», «Шифрування»,«Виправ помилку»,
« Проблемна ситуація», «Добери слова», «Встанови відповідність», «Карусель»; ігри: «З’єднай слова» «Так чи ні?», «Сигнали», робота в парах, групах. Обладнання. Зображення: поїзд, залізнична колія, конверти із завданнями, віночок; таблиці, записи на дошці.
Хід уроку.
І. Організація класу
Всі мерщій сідайте, діти !
Домовляймось не шуміти.
На уроці не дрімати,
руки вчасно піднімати.
У класі стало тихенько,
Усі сидять рівненько,
Вчитель до вас усміхається,
Наш урок починається.
- У мене зараз гарний настрій. Ось який /показати смайликом/ А у вас ? Покажіть відповідним смайликом .
- Я хочу, щоб у вас такий настрій залишився до кінця уроку.
- А щоб наша спільна робота була успішною, пригадаємо закони уроку.
ІІ. Актуалізація та мотивація знань
Діти, сьогодні у нас урок-подорож. Ми будемо на поїзді мандрувати країною Дивослово і знайомитися з її мешканцями. А також, отримуватимемо ключі. За допомогою яких в кінці нашої подорожі відкриємо двері.... Які саме, ви дізнаєтесь про це пізніше.
1.Перевірка домашнього завдання
Щоб наш поїзд рушив, треба прокласти залізничну колію, яка складається з двох рейок. В цьому нам допоможе те, як ви виконали домашнє завдання.
2. Каліграфічна хвилинка.
- Прийшов час виконати завдання машиніста, який поведе наш поїзд. Красиво і правильно напишіть в зошиті число, „класна робота” і каліграфічне письмо.
Щоб оцінка була гарна,
треба вивести старанно
кожну букву, кожен штрих.
Клас працює, клас притих.
У у Уу ур ук ск ий
Україна український
-Молодці! Нарешті все готове до початку подорожі.
Наш поїзд рушає,
Вагони біжать,
А в поїзді цьому
Малята сидять.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
1. Місто Іменників.
— Швидко мчить наш поїзд, пролітають села, луки і поля. Ми наближаємося до першої зупинки, це місто Іменників . А на воротах до міста стоять вартові, щоб рушити в подорож далі треба виконати завдання (вчитель розкриває конверт і читає завдання)
Конверт №1.
Розумники Ч. 5. Т.6. № 5
Допоможи Карлсону вибрати правильні висловлювання. (4 сцени) |
|
Конверт №2.
Розумники Ч.5.Т.6.№6,7
Склади слово геро́й. Добери відповідні букви. |
|
Конверт №3
Розшифрувати слова. Робота в групах
На кожній картці записана літера, яка має свій номер-цифру. Вам треба скласти слова, згідно з комбінаціями цифр.
Ноків, инакла, урншки, иКвї, кріУанї. (вінок, Київ, калина, рушник, Україна)
Молодці! Завдання цієї зупинки ви виконали. Вручаю перший ключа.
Тепер ми можемо увійти в це місто і продовжити подорож далі.
Фізкультхвилинка (гопак)
2. Місто Прикметників.
1) Проблемна ситуація [ На дошці запис :]
…. вуха, …. хвіст,
…. сам на зріст.
На городі побував –
усю моркву зіпсував.
- Прочитайте текст. Чи здогадалися про кого йде мова ?
[ На місці крапок учні вписують слова: довгі, куций, невеликий]
- Прочитайте текст зараз. До якої частини мови належать дописані слова?
На які питання вони відповідають?
2) Термінова телеграма
Прочитати назви казок записані на двох кубиках.
(Встановити відповідність)
Кривенька бичок Снігова качечка Червона королева Спляча ключик Солом’яний шапочка Золотий красуня
3) Інтерактивна вправа «Карусель»
[Кожен учень отримує фломастер певного кольору. Пускається аркуш паперу у вигляді квітки з українського віночка, де в середині написане слово (урок) . Потрібно на пелюстках дописати по одному слову (прикметнику) і передати слідуючому учневі, який перечитує і дописує своє, не повторюючи записаних слів]
Зачитування результатів вчителем. ( Завдяки цій вправі, вчитель не тільки перевіряє знання учнів, а й контролює настрій кожного учня на даний момент уроку)
Молодці! Завдання і цієї зупинки ви виконали. Вручаю вам другого ключа. Продовжимо подорож далі.
Розумники Ч5.Т.6 № 1
Дізнайся, що вишила Іринка для мами. Вибери іменники. (3 сцени) |
|
3. Місто Дієслів .
— Наш поїзд знову вирушив у дорогу. Ось ми на під'їзді до міста у якому живе незвичайна частина мови - дієслово . Ця назва виникла через те, що тут усі мешканці постійно щось роблять. А ще вони дуже люблять гратися та навчатися.
Давайте і ми трішки пограємося навчаючись.
Конверт №4
Розумники Ч.5.Т.6. №2
Допоможи будівельникам добудувати будинок. Добери відповідні іменники в алфавітному порядку. (3 сцени) |
|
2) Робота з підручником впр. з глечиком ст..114
- встановіть зв’язок за зразком.
3). Гра «З’єднай слова»
До слів лівого стовпчика добери дієслова, протилежні за значенням, з правого стовпчика. З’єднай їх стрілочками.
Купувати мовчати
руйнувати продавати
говорити підігрівати
підіймати опускати
охолоджувати кричати
шепотіти будувати
Молодці! Завдання і цієї зупинки ви виконали. Вручаю вам третього ключа.
4. Місто прийменників.
- Наступна зупинка буде короткою.
1) Робота з підручником.
Впр. 3 ст.114.
2) Розумники Ч5.Т.6 № 3
Вибери службові слова. І ти допоможеш дітям розфарбувати горщики. (2 сцени) |
|
ІV. Рефлексія уроку.
Збіг урок наш, як коротка мить,
дуже швидко час біжить.
Час вже підсумки нам зробити,
що ми встигли зрозуміти.
1)Розумники Ч.5.Т.6. № 8
Вибери спочатку питання, а потім відповідне слово. І ти побачиш український народний тано́к у виконанні дітей. (2 сцени) |
|
2) Розумники Ч.5.Т.6.№ 10
Вибери правильні висловлювання. І ти допоможеш Наталочці підібрати стрічки до віночка. (3 сцени) |
|
3) Розумники Ч.5.Т.6 №11
Заповни таблицю. Добери відповідні слова та питання. І ти побачиш головних героїв казки Пан Коцький. (2 сцени) |
|
Молодці! Ви дуже старанно працювали на уроці.
Позаду залишилися всі перешкоди. Ось ми уже і зможемо відкрити двері до країни Українська мова. Подорожуючи нею далі ви дізнаєтесь ще багато нового та цікавого.
На початку уроку ви прикріплювали смайлики. Скажіть, чи хоче хтось змінити свого смайлика на інший? (!?)
4) Оцінювання знань учнів.
Молодці, ви добре сьогодні попрацювали і отримали ось такі бали …
VІ. Підсумок уроку
— Раніше наші бабусі, щоб щось не забути, зав'язували на ріжку носової хусточки вузлик. Давайте і ми у своїй пам'яті зав'яжемо вузлик про наш урок.
Ясна, чиста, колискова,
Мелодійна, дзвінкотюча,
Дивна, радісна, співуча,
Лагідна, жива, казкова,
Красна, чарівна, шовкова.
Найдорожча, добра, власна.
Мудра, сонячна, прекрасна,
Солов’їна, барвінкова
Українська мова!
Хай для вас завжди будуть відкриті двері до країни Української мова.
VІІ. Домашнє завдання.
Впр.2, ст..113