Інтегрований урок: українська мова, природознавство і літературне читання . Вчитель,плануючи цей урок, може ставити на меті розширення, поглиблення знань учнів про птахів, вдосконалення навичок виразного, свідомого читання, формування навичок працювати творчо з текстом, розвиток зв'язного мовлення, виховання прагнення робити добрі вчинки, допомагати, любові до природи.
Тема: Допомога птахам. «Добра справа». В.Забіла «Годівничка»
Мета: розширювати, поглиблювати знання учнів про птахів, вчити аналізувати прислів’я, читати виразно, свідомо, працювати творчо з текстом, розвивати зв’язне мовлення, уяву, навички працювати в групах, виховувати прагнення робити добрі вчинки, допомагати, любов до природи.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи і форми роботи: метод проектів, розповідь, робота в групах, бесіда.
Обладнання : буква «я», презентація .
Структура уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «День /ніч»
ІІІ. Пальчикова розминка.
ІV. Каліграфічна хвилинка.
V. Розподільчий диктант.
VI. Робота за підручником.
Робота над текстом.
VII. Робота над загадками.
VIII.Робота над віршем.
IX. Хвилинка всезнайок.
X. Фізхвилинка.
XI.Розвиток зв’язного мовлення. Складання тексту «Пташина їдальня».
XII.Робота в парах. Діалог.
XIII.Домашнє завдання.
XIV.Підсумок уроку.
Хід уроку.
Орг.момент
Гра «Долоньки»
Тепло своїх долоньок
Я другу віддаю.
Сьогодні на уроки
Я з радістю іду.
Актуалізація опорних знань.
Гра «День /ніч»
З чого складається наше мовлення ?
З чого складаємо речення ?
Зі скількох слів може складатися речення?
Які розділові знаки ставимо в кінці речень?
Як пишемо перше слово в реченні?
Пальчикова розминка.
Старший встав - не лінувався.
Вказівний за ним піднявся –
Розбудив сусід його.
Той - свого, а той свого.
Встали вчасно всі брати –
На роботу треба йти.
Каліграфічна хвилинка.
Дд до дб дя де
Дятел добре допомагає деревам.
Робота над визначенням членів речення.
Розподільчий диктант.
Зимуючі і перелітні пташки.
Снігур, синиця, ластівка, шишкар, півник, соловей, грак,шпак,горобець.
Робота за підручником.
Робота над текстом.
Читання тексту вчителем, читання ланцюжком, читання в особах.
Аналіз прислів’їв.Списування на вибір одного з прислів’їв.
Робота над загадками.
Робота над віршем.
Хвилинка всезнайок.
Виступ дітей
Фізхвилинка.
Розвиток зв’язного мовлення. Складання тексту «Пташина їдальня» Колективна робота.Усно.
Робота в парах.
1р. озвучте пару пташок. Про що вони можуть розмовляти.
2 р.Озвучте дітей.
Домашнє завдання.
**ст.96-97 читати, пофантазувати над продовженням тексту «Добра справа»
Ст..96 –читати , переказувати.
Підсумок уроку.
Ніколи не зробимо шкоди
Ми пташці у нашім краю.
Ми друзі і вірні, і щирі,
Бо ми бережем повсякчас
Пташок, що літають у вирій,
І тих, що зимують у нас.
«Буква «я»
Чому я навчився на уроці? Що я вже знаю? Що нового дізнався?Вмію?
Чи знаєте ви що дятли за день поїдають до 1000 короїдів, шкідників лісу.
Чи знаєте ви що синиця за добу поїдає стільки комах,скільки важить сама.
Чи знаєте ви що одна сова поїдає за літо до 1000 сірих мишей та зберігає одну тонну хліба.
Чи знаєте ви що синиця за добу годує своїх пташенят до 1000 разів на добу.
Птахи співають не тому, що щасливі, а таким чином помічають свою територію.
Під час польоту птахи махають крилами не вниз та в гору, а вперед та назад, нагадуючи вісімку, якщо дивитись на неї збоку.
Сова єдиний птах, яка моргає з відкритими очима.
На землі живе близько мільярду горобців.
Чи знаєте ви, що серце у горобця б'ється 600-800 разів за хвилину. Та його очі влаштовані так, що він бачить все в рожевому кольорі.