Тема. Що таке команди, алгоритми та їх виконавці.
Мета:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: «Скарбниця знань», «Сходинки до інформатики»
Хід уроку
І. Організаційний етап
Всі сідайте тихо, діти
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно підіймайте.
На уроці не дрімайте.
Щоб не було нам мороки.
Всі готові до уроку?
Тож гаразд часу не гаєм
І урок вже починаєм.
Повторимо правила техніки безпеки.
Прослухайте уважно правила:
Говорить Незнайко:
Я комп’ютер добре знаю –
Друзям всім допомагаю.
Як у клас я залітаю...
Всім комп’ютери вмикаю.
Вам поради я даю,
Слухай розповідь мою.
Всі улюблені предмети
Джипа, ляльку і ведмедя
З дому ти їх принеси,
На системник поклади.
Ну, навіщо їм скучати
Будеш з ними працювати
Сядь поближче до екрану
І дивися тільки прямо.
Довго можеш так сидіти
Всі завдання поробити
А якщо у тебе сталось...
В монітора щось зламалось
То посмикай за шнурки
Трохи мишку потряси.
Пончик з рота не виймай
З „клави” крихти позмітай.
Та ходи собі по класу
Друзям всім допомагай!
Правила техніки безпеки кажуть учні.
Фронтальне опитування.
Гра «Чарівник.»
Учитель повідомляє, що він чарівним чином може відгадати число, яке здобудуть діти, виконавши певні дії. Для цього він запише число та покладе аркуш у конверт. Далі пропонує дітям загадати будь-яке число і виконати такі команди:
Назвіть здобуте число. (Учитель дістає з конверта та показує число 4.)
Чи можна сказати, що ви виконали алгоритм?
Що таке алгоритм?(Алгоритм - це послідовність команд, що приводить до результату.)
ІІІ. Пояснення нового матеріалу
повідомлення теми уроку.
— На сьогоднішньому уроці і на наступних ми складатимемо команди для комп'ютерного виконавця, вивчаючи в такий спосіб можливості комп'ютера. Тема нашого уроку — «Що таке команди, алгоритми та їх виконавці».
Відкрийте підручник на сторінці 114.
Набір усіх команд, які розуміє і може виконати виконавець, називають системою команд виконавця.
Робота в групах.
Завдання1.
Вчитель. – Щоденно людям доводиться виконувати дії, завдання, які нагадують алгоритм. Багато з них для нас стали настільки звичними, що ми навіть не замислюємось. Алгоритми оточують нас усюди. Розгляньте малюнки. (Додаток1)
Завдання2.Складіть алгоритм з малюнків та дайте назву алгоритму.
Фізкультхвилинка
Гра «Робот виконай команду»
Завдання 1. Зроби два кроки вперед. Руки вгору.
Руки вниз. Нахились… Повернись…
Завдання 2.
Handsup! Handsdown!
Jumping! Sit down!
А тепер виконаємо всі дружно такий алгоритм.
Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.
Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.
Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.
Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.
Молодці. Всі команди виконано правильно.
Отже, всі команди повинні бути:
ІV. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Інструктаж учителя.
Порядок вашої роботи буде поданий у вигляді алгоритму. Виконайте всі його кроки тапросигналізуйте про завершення роботи піднятими у вигляді даху руками.
Вправи для очей
V. Підсумок уроку
Гра «Світлофор»
Гра «Мікрофон»
Додаток 1
|
1 |