Урок серед природи в 1 класі " А вже весна..."

Про матеріал
Уроки серед природи сприяють кращому запам'ятовуванню матеріалу, пробуджують творчу уяву учнів. Дана розробка уроку буде корисна як для вчителів початкових класів, так і для студентів педагогічних вузів.
Перегляд файлу

Урок серед природи в 1 класі.

 

Тема:  А вже весна, а вже красна

Мета:  продовжувати формувати уявлення про взаємозв’язок явищ у довкіллі, про повторюваність явищ, про зміну поведінки живих організмів, у тому числі і людини, у зв’язку із зміною пір року; розвивати увагу, уяву, мислення; виховувати бажання берегти своє довкілля.

Тип уроку: урок серед природи

Місце проведення: шкільний парк

Час проведення : березень

Хід уроку

 

І Організація класу

    1.Вітання з довкіллям

   2.Вправа «Настрій»

              -  Діти, з яким настроєм ви прийшли сьогодні до ліцею?

            

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

 

      1.Відгадування загадки

             І весела, й яснолиця,

             Дивна в сонечка сестриця.

             Роботящу вдачу має,

            Землю зелом засіває,

            Заквітчає яр, і поле,

            Принесе у ліс обнову.

            Відгадали, хто вона?

            Ну, звичайно, це… (Весна)  

                                                                 М.Пономаренко

 

        2.Складання «криголаму»

            - А яка ж весна?

                     В - весела

                     Е - енергійна

                     С - синя, сонячна

                     Н – ніжна, нова

                     А - активна

 

IV Повідомлення теми і мети уроку

- Отже, тема нашого уроку серед природи  «А вже весна, а вже красна».

- Ми повинні навчитися називати ознаки весни, вміти пояснювати внаслідок чого відбувається зміна пір року.

 

            Вправа “Очікування”

- Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

 

V Cпостереження за живою і неживою природою

 

      1. Бесіда  з учнями

        - Що в довкіллі належить до живої природи? До неживої?

        - За якими ознаками ми знаємо, що вже настала весна?

        - Як змінився стан рослин? поведінка тварин? самопочуття людей з  

           приходом    весни?

        - Які ознаки весни ви бачите навколо?

 

 Проблемне запитання:

      - Як ви поясните своєму братикові чи сестричці, чому на зміну зимі       

        прийшла   весна?

           (Внаслідок руху Землі навколо Сонця відбувається зміна пір року)

 

  2. Робота в групах. Гра «Відшукай дерево»

( Вчитель роздає картки з назвами дерев кожній групі)

 

         3.Творча робота.  Складання сенканів про весну

     Наприклад:

              Весна                                                       Весна

Зелена, дзвінка, тепла                                  чарівна, красива, добра

Співає, працює, цвіте                                   пробуджує, зігріває, співає

Пробуджує всіх від зимового сну                уквітчує землю квітами

         Чарівна красуня                                      Гарна дівчина 

 

    4. Практичне завдання 

       - Навесні на деревах з’являються бруньки. Як ви думаєте, де бруньки  розпустяться раніше - на гілочці, яка стоїть у посудині з водою в кімнаті,чи в природі?  Чому ви так думаєте? (відповіді учнів)  Перевіримо це. Ви ставите гілочки верби вдома,  а за вербичкою біля школи будемо разом спостерігати.

                                                           

VII  Рефлексія

              -  Чи сподобався вам урок? Яке завдання було найцікавішим?

              -  Чи виправдались ваші очікування?

 

docx
Додано
3 січня
Переглядів
89
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку