Тема. Складання таблиці множення на 4. Знаходженя значень виразів на дії різного ступеня. Розв’язування задач.
Мета. навчити учнів таблиці множення на 4; удосконалювати вміння розв’язування задач; актуалізувати знання про периметр та його обчислення; розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до навчання.
Обладнання. комп’ютер, мультимедійна дошка, відеоролик, презентація.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
– Відкрийте зошити та запишіть сьогоднішнє число, класна робота.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Усний рахунок.
– 3 • 5 =
3 • 2 =
2 • 7 =
4 : 2 =
6 : 3 =
-
Математичний диктант.
-
Запишіть в зошиті математичний диктант. Зверніть увагу на дошку, на ній написані приклади, які ви будете вирішувати. Записуйте лише відповіді через кому.
-
20 + 25 = 45 6 • 2 = 6 55 – 50 = 5
-
16 – 10 = 6 8 • 2 = 16 69 – 9 = 9
-
20 – 1 = 19 3 • 3 = 9 15 + 15 = 30
ІІІ. Робота над матеріалом уроку.
-
Робота з підручником (с. 116-117 № 703, 712)
-
Відкрийте підручники на сторінці 116. Подивіться на номер 703. Запишіть таблицю множення числа 4.
-
Відкрийте підручники на сторінці 117. Подивіться на номер 712. Запишіть таблицю множення на число 4.
-
Номер 704.
-
Зверніть увагу на номер 704. Обчислять добутки. Скориставшись таблицею множення.
-
4 ∙ 5 4 ∙ 2 4 ∙ 3 4 ∙ 6 4 ∙ 9 4 ∙ 7
-
Номер 714.
-
Наступний номер 714. Зараз один учень буде коментувати розв’язання одного прикладу, потім інший.
-
8 ∙ 4 4 ∙ 9 7 ∙ 4 2 ∙ 4 4 ∙ 6 3 ∙ 4 4 ∙ 8 9 ∙ 4 4 ∙ 7 4 ∙ 2 6 ∙ 4 4 ∙ 3
-
Номер 705.
-
Виконаємо номер 706.
-
Одне яблуко коштує 4 грн. Яка вартість чотирьох таких яблук?
-
Як дати відповідь на головне питання? (4 ∙ 4 = 16 (грн.))
Фізкультхвилинка.
-
Номер 707.
-
Наступна задача номер 707.
-
Складіть подібну задачу про олівці, яка міститиме числа 6 і 4. (Один олівець коштує 6 грн. Яка вартість чотирьох таких олівців?)
-
Номер 708.
-
Прослухайте задачу.
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йдеться мова в задачі? ( В задачі йдеться мова про рибу)
-
Скільки щук впіймав риблака? ( Рибалка впіймав 4 щуки)
-
Скільки карасів впіймав рибалка? ( Рибалка впіймав невідому кількість карасів, але у 3 рази більше)
-
Яке головне питання задачі? (Скільки всього щук і карасів упіймав рибалка?)
Щ. – 4 шт.
К. – ? шт., у 3 р.>
-
Чи можемо ми одразу дати відповідь на запитання задачі? (Ні)
-
Чому? (Ми повинні дізнатися спочатку скільки карасів впіймав рибалка)
-
Якою дією? (Множення) Що до чого будемо множити? (4 • 3 = 12 (шт.))
-
Чи можемо ми тепер дати відповідь на питання задачі? (Так)
-
Якою дією? (Додаванням) Що будемо додавати? (4 + 12 = 18 (шт.))
-
Запишіть відповідь.
-
Номер 715.
-
Наступна задача номер 715. Виконайте самостійну роботу.
72 – 4 ∙ 9 8 ∙ 4 + 29 (98 – 90) ∙ 2 (18 + 6) : 3
-
Номер 716.
-
Далі задача номер 716. Також самостійно.
-
Гр. – 5 п.
-
К. - ?, у 4 р. >
ІV. Заключна частина.
-
Підсумок уроку.
-
Про що ми сьогодні говорили? (Про таблицю множення на 4 та множення числа 4)
-
Домашнє завдання