Урок з читання № 27 у 2 класі за підручником В.Науменко .
Підготувала вчитель початкових класів ЗЗСО №35 м.Чернігова Москаленко Тамара Павлівна.
Тема : Скринька українських народних казок . Визначення героїв казки .
« Колобок » ( уривки ) .Інсценізація казки .
Мета : Поглиблювати знання учнів про казку ; розвивати навички діалогічного мовлення ; удосконалювати техніку читання учнів , використовуючи різні види роботи над текстом ; збагачувати активний словниковий запас ; учити правильно висловлювати власні думки ; виховувати любов до народної творчості .
Обладнання : Картки для розчитування , маленькі дзеркальця , презентація , кросворди для роботи в групах , таблички зі словами – ознаками для роботи в парах , костюми і маски.
Хід уроку
І . Організаційний момент .
Ось і дзвоник продзвенів
Для маленьких школярів ,
Він покликав на урок
У чарівний світ казок .
ІІ . Мотивація навчальної діяльності .
Повідомлення теми і мети уроку .
Слайд № 2 .
( Купити квитки .)
ІІІ . Мовленнєва розминка .
А квитки ми можемо придбати у касі .
Слайд № 3 .
1 .Артикуляційна гімнастика .
Вимови звуки на одному диханні .
Фрум – фрем – фрам – фрим – фрім – фром
Чорк – черк – чарк – чирк – чірк – чурк
Кмар – кмор – кмир – кмір –кмур – кмер
2. Прочитати пірамідки слів .
Ла лицемірити
Лад лоскотати
Лапа листівка
Лігво локшина
Ланцюг легені
Лисичка ледар
Ласувати лихо
Листоноша люк
Листування лу
Слайд № 4-5.
3 . Вправи з дзеркалом :
- витягнути губи трубочкою , « качечкою»;
- посміхнутися , показати зубки ;
- підморгнути одним оком , потім другим , покліпати .
4 . Робота над загадкою .
Кр_гл_ньк_, см_чн_ньк_ , з_п_шн_ньк_ ,
Н_ в_к_нц_ _ ст_г_л_ ,
В_д зв_р_т _с_х вт_к_л_,
Т_ л_сц_ н_ яз-к п_п_л_.
- То яка це казка ? ( Колобок ) .
ІV. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу .
Слайд №6
- Займаємо свої місця в залі .
- Нагадайте . будь ласка , як себе треба поводити в театрі .(Діти повторюють правила поведінки у громадських місьцях).
- Перед початком вистави познайомимося з новими слова , що сьогодні почуємо .
1. Словникова робота.
Хижка – окрема будівля для збереження зерна .
Призьба – невисокий , земляний насип вздовж стін хати знадвору .
Засік – відгороджене місце в коморі або великий ящик для зсипання зерна чи борошна .
2. Перегляд вистави .
- Всідаємося гарненько , слухаємо і дивимось казку « Колобок » .
Слайд №7
Інсценізація казки ./ Підготовлені діти інсценізують казку /.
3 . Аналіз сприйняття .
- Скажіть , а скільки було героїв у казці ?
- Хто сподобався найбільше ? Чому ?
- Хто був головним героєм ?
- Чи слухняним був Колобок ?
- Яку пораду ви йому дали б ?
- А зараз у нас , як і в театрі , антракт , тобто перерва .
4. Фізкультхвилинка .
Сірі зайчики маленькі, (встають , руки на пояс )
вушка є у них довгенькі. ( імітують долоньками вушка ) В лісі грались, веселились, ( пританцьовують ) працювати вже втомились.
А щоб добре працювати, (стрибають)
треба трохи пострибати.
Відпочили, розім’ялись - (нахили тулуба)
й до роботи знову взялись(сідають за парти).
Слайд № 8 .
- Після відпочинку ми потрапили до гримерки .
Слайд № 9-10
-Тут артисти перевдягаються , вчать свої ролі , спілкуються між собою. От і ми зараз попрацюємо над змістом казки .( Читання казки «ланцюжком», дочитування самостійно .)
V . Узагальнення і систематизація знань .
1 . Гра « Впізнай за ознакою » .
(Після кожної відгадки вчитель вивішує на дошці портрет героя казки.)
-Я буду зачитувати характеристику героїв з казки , а ви скажете ,хто це на вашу думку .
- Улеслива , хитра , підступна ./ Лисичка /
- Боязкий , слабкий , несміливий ./ Зайчик /
- Веселий , хвалькуватий , неслухняний ,довірливий ./Колобок /
- Хижий , жадібний , злий ./Вовк /
- Сильний , незграбний , вайлуватий ./ Ведмідь /
Слайд № 11
2.Робота над кросвордом (групова) .
- Завершуючи нашу екскурсію , ми перевіримо , як ви запам’ятали зміст казочки . Для цього об’єднаємось у групи . Кожна група повинна розгадати кросворд .
Кросворд
-А тепер давайте перевіримо , як ви розгадали кросворди .( Група дітей ,яка справилась із завданням першою , читає відповіді – решта перевіряють) .
VІ . Підсумок уроку .
-Вам сподобалось у театрі?
-Чи хотіли б ви стати акторами ?
-А зараз настав час повертатися ,отож виходимо з театру .
Слайд № 12 .
Давайте з вами згадаємо наш урок і закінчимо речення .
- 2017 -