Урок. "Спортивні ігри. Баскетбол 8 клас"

Про матеріал

урок проводиться в спортивному залі. Учні розділені по групах (за станом здоровя) . В кожній частині уроку наголошується про техніку безпеки життєдіяльності. Провідяться різноманітні ігри та цікаві завдання з використанням інтерактивних методів навчання.

Перегляд файлу

 

Урок спортивних ігор. Баскетбол 8 клас

Обладнання: баскетбольні м’ячі, гімнастичні лави, фішки, магнітофон, свисток, медалі.

Тема уроку: Спортині ігри. Баскетбол.

Мета уроку:

  1. Удосконалювати передачу м’яча на місці і в русі;
  2. Закріпити техніку ведення м’яча на місці, в русі, біля гімнастичної лави;
  3. Розвиток швидкості, спритності , уваги та координаційні здібності;
  4. Виховувати активність, уважність, почуття колективізму та взаємодопомоги.

 

Хід уроку

Частини уроку

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

 

 

П

 

І

 

Г

 

О

 

Т

 

О

 

В

 

Ч

 

А

 

 

Ч

 

А

 

С

 

Т

 

И

 

Н

 

А

 

 

 

13хв

Шикування в одну шеренгу

 

Привітання.

Ознайомити з метою уроку.

 

 Правила техніки  безпеки:

-мати власну і відповідну до виду діяльності спортивну форму;

-бути уважним і зосередженим під час пояснення, розповіді, показу і виконання вправ, завдань;

-виконувати розминку, імітаційні та спеціальні вправи,без дозволу вчителя не починати виконання вправ і завдань;

-перед уроком зняти всі прикраси, що можуть спричинити травми;

-довге волосся повинне бути зібране;

-нігті мають бути коротко острижені;

-не кидати мяч під ноги гравцям;

-не передавати або подавати мяч ногою;

-уникати зіткнень;

-не стояти під кошиком;

-не штовхати в спину, не бити по руках;

-не наступати на ноги.

 

Стройові вправи на місці:

Повороти ліворуч, праворуч, кругом.

Перешикування : 3,6, на місці та з однієї шеренги в три колони.

 

Гра на увагу.

 

 

 

 

 

Ходьба, її різновид :

-на носка;

-на пятка;

-на внутрішній стороні стопи;

-на зовнішній стороні стопи;

-гусиним кроком.

 

Розминочний біг.

Гра: «Квач з баскетбольним мячем».

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплекс загально розвиваючих вправ з баскетбольним мячем на місці:

  1. В.п. – о.с. м’яч в руках біля грудей, нахили голови 1-вперед, 2-назад, 3-ліворуч, 4-праворуч;
  2. В.п. те саме -м’яч в руках внизу, 1-2 піднімання плечей вгору, 3-4 опускання.
  3. В.п. те саме- м’яч в руках внизу 1-4 колові рухи плечима вперед, 5-8 назад.
  4. В.п. те саме- м’яч в руках перед собою, колові рухи 1-4 праворуч, 5-8 ліворуч.
  5. В.п. те саме- м’яч в руках перед собою, нахил тулуба 1-2 вперед, 3-4 назад;

 

  1. В.п. те саме- м’яч в руках вгорі, 1-2 нахили тулуба ліворуч, 3-4 праворуч;
  2. В.п. випад лівою вперед, руки перед собою з м’ячем 1-2 стрибком зміна положення ніг, 3-4 те саме;
  3. В.п. – о.с. м’яч в руках біля грудей,  стрибки  на лівій, правій, двох ногах, чередуєм з крокуванням на місці.

 

 

 

30сек

 

 

30сек

 

1хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2хв

 

 

 

 

1хв

 

 

 

 

 

2хв

по З0м

по З0м

по З0м

по З0м

по З0м

 

2хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4хв

 

7-8 разів

 

 

6-7 разів

 

 

6-7 разів

 

6-7 разів

 

7-8 разів

 

 

7-8 разів

 

7-8 разів

 

 

по 10 стрибків

 

 

Перевірка спортивної форми.

Звернути увагу на самопочуття учнів.

Діти вдягнені в футболки за кольорами :

біла- основна;

жовта- підготовча;

червона-спеціальна групи по медичним висновкам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Чіткість та узгодженість виконання.

 

 

У колоні через середину по два в обхід залою.

Проходячи під баскетбольними щитками виконати хлопок в долоні.

В колону через середину по  два в обхід залою. Виконувати за сигналом, під рахунок. Контролювати поставу.

 

 

Стежити за диханням. Звернути увагу на дітей з медичних груп.

 

 

Правила гри:

ведучий з м’ячем  повинен заквацати учнів торканням м’яча.   Заквачований гравець чекає коли його розквачують – пролізанням крізь ноги, які потрібно розставити. Перемагає той, хто всіх гравців заквачував.

 

Взяти мячі.

Під музичний супровід. Повторювати  вправи за вчителем.

Спину тримаємо рівно.

 

Темп повільний.

 

Спина пряма, дихання вільне.

Лікті не згинати.

 

Максимально нахилитись, коліна не згинати.

Лікті не згинати. Спину тримати рівно.

Дихання вільне.

 

 

Максимально відриватися від підлоги.

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час відновлення дихання пригадуємо табличку множення: вчитель запитує -

два у два;

сім у сім;

девять у девять;

три у три;

вісім у вісім;

чотири у чотири;

шість у шість;

п ять у п ять;

Як здоров?

Діти відповідають:

Всі на п ять.

 

 

О

 

С

 

Н

 

О

 

В

 

Н

 

 

 

Ч

 

А

 

С

 

Т

 

И

 

Н

 

А

 

 

26хв

 

Техніка безпеки під час уроків з баскетболу

«Ланцюжок».

 

 

Жонглювання баскетбольним мячем:

  • Колові рухи  навколо тулуба;
  • Вісімка між ногами;
  • Котіння  навколо тулуба;
  • Кидки та ловіння мяча за спину;
  • Ведення мяча на місці навколо тулуба;

 

Гра: «Вибий мяч у партнера».

 

 

 

 

 

 

 

 

Передача мяча в парах на місці :

  • від грудей;
  • від плеча однією рукою;
  • із-за голови.

 

 

Передача мяча в парах в русі приставним кроком по залу:

  • обома руками від грудей;
  • від плеча однією рукою;
  • із-за голови.

 

Ведення мяча по лаві лівою, правою руками.

 

 

Ведення мяча лівою, правою руками сидя на лаві.

 

1хв

 

 

 

 

4хв

 

 

 

 

 

 

 

2хв

 

 

 

 

 

 

 

 

5хв

 

 

 

 

 

5хв

 

 

 

 

 

5хв

 

 

4хв

 

 

Передаємо мяч один одному і промовляємо техніку безпеки на уроці зі спортивних ігор, щоб ланцюжок не перервався

Перешикування в колони по два.

Кожний працює з мячем.

Правою, лівою руками, до тулуба не торкатися.

В.п.- присід.

Спину тримати прямо. Правою, лівою руками.

 

Правила гри: діти стають один навпроти одного в уявному колі діаметром 2м. Кожний виконує  ведення мяча на місці і при цьому намагається вибити мяч у противника. Перемагає той, кому вдалося вибити мяч.

 

Слідкуємо за основною стійкою баскетболіста.

 

Передачу виконувати за траєкторією.

 

Тримати дистанцію. 

 

 

Виконувати за командою вчителя.

 

 

Лави ставимо по діагоналі залу в кожній колоні своя.

Тримаємо дистанцію.

Середній темп.

 

В шахматному порядку.

Ноги зігнуті в колінах. Спину тримаємо рівно. Дотримувати безпечної дистанції .

З

 

А

 

К

 

Л

 

Ю

 

Ч

 

Н

 

А

 

 

Ч

 

А

 

С

 

Т

 

И

 

Н

 

А

 

 

6хв

Естафети з елементами баскетболу:

  • котіння мяча по лаві;
  • ведення  мяча по лаві;
  • ходьба по лаві, а ведення мяча по підлозі;
  • ведення «змійкою» на швидкість.

 

Відновлення організму в ходьбі.

Ходьба повільним кроком.

 

 

Рефлексія.

Вправа :«Мішень»

 

 

активно брав участь                                                 було цікаво

 було зрозумілоКартинки по запросу фото мішені довідався   

                                                                                            про нове

 

Виставлення оцінок. 

Нагородження учнів.

 

Домашнє завдання

 

Організоване залишення спортивної зали.

3хв

по 10м

по 10м

по 10м

 

по 10м

 

30сек

 

 

 

1хв

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1хв

 

 

 

30 сек

 

 

 

 

В колоні по два.

На відстані 10м розташовані фішки до яких потрібно доводити

мяч.

 

 

Промовка під час ходьби

вчитель: «раз-два»

діти: «три-чотири»

вчитель :«три-чотири»

діти: «раз-два»

 

 

Учні самостійно оцінюють наліпками свою діяльність на уроці за допомогою «Мішені» за 10-ти бальною системою, а саме:

-чи активний був  на уроці?

-чи було цікаво?

-чи було зрозуміло?

-чи довідався про щось нове?

 

 

 

Нагородження учнів, які приймали участь в естафетах і зайняли призові місця.

Качаємо прес:

Хлопчики – 3/15 разів.

Дівчатка – 3/10 разів.

 

В одній колоні.

 

1

 

docx
Додано
22 листопада 2018
Переглядів
924
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку