Урок " Стандартний вигляд числа"

Про матеріал

Урок повинен сформувати в учнів раціональне ставлення до оточуючого середовища, сформувати стійкий розвиток учнів. Формування стійкого вміння і навичок поняття стандартного числа на уроці тісно переплітається з негативним впливом пластику на довкілля

Перегляд файлу

                              Стандартний      вигляд числа.

Мета: домогтися  засвоєння змісту понять; сформувати вміння застосовувати  вивчені поняття для означення запису числа  у стандартному вигляді та запису даного числа  у стандартному вигляді й вивчення його порядку; виховувати раціональне  ставлення до оточуючого середовища.

 

Тип уроку: засвоєння та формування вмінь.

Наочність та обладнання : опорний конспект «Стандартний вигляд числа» .

                  Підручник Алгебра. Мерзляк Гімназія

                                         Хід уроку.

  1. Організаційний етап

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка домашнього завдання здійснюється вибірково.

  1. Формулювання мети і завдань уроку. Британський мандрівник Саймон Рів писав «Ми повинні зректися основних винуватців: пластикових пакетів, упакувань і одноразових пляшок, це неприпустиме марнотратство. Це утворює більшу частину пластикового сміття. У Бангладеш відмовилися від пластикових пакетів, замінивши їх природними джгутовими сумками. Якщо вони змогли зробити це, ми теж зможемо!»
  2. Актуалізація опорних знань та вмінь.
  1. Виконайте дії:

0,1*35                                                120: 10

10*0.35                                              120: 100

100*0.35                                            120: 1000

0.01*0.35                                           120:10000

2. Знайдіть значення виразу:

 (1.1)2              (1.1) -2 

5. Засвоєння знань за опорним конспектом.

 

6.Формування вмінь.

  1. Виконання усних вправ.
  • № 244

Вкажіть стандартний вигляд і порядок числа:

  • За рік американці використовують  наближено 2 млн пластикових пляшок.
  • Пластикові відходи розкладаються 100-1000 років.
  • В Тихому океані виявили плавучий сміттєвий острів з пластикових виробів, площа якого в 2 рази більша площі Америки. Площа США – 9 834 000 км
  • Щорічно  на поверхню нашої планети  людство викидає150 млн т поліетилену.
  • В Україні лише 10% полімерних матеріалів переробляється, а решта накопичується на полігонах, місцевих сміттєзвалищах.
  • Щорічно у Києві накопичується млн тон сміття, 250 000 т переробляється, решта йде на звалище.
  1. Виконання письмових вправ.

              № 245 – на дошці

          № 246 – на закритій дошці.

      № 248 – самостійно.

Задача.

 Кожен виготовлений предмет має свій вантаж відходів, які німецькі вчені назвали «екологічним рюкзаком». Так, наприклад , золота обручка на пальці вагою 10 г має екологічний рюкзак в 3.5 т відходів, 1 т вугілля – 3.5 т відходів,  1 т міді - 420 т відходів. Обчисліть екологічний рюкзак для 1 кг золота, 1 кг вугілля, 1 кг міді. Запишіть в стандартному вигляді, вкажіть порядок числа

  Гра  « Вірю – не вірю «.

  Чи віриш ти,що

  1. Будь –яке число можна записати в стандартному вигляді.
  2. Основа може бути меншою за 1.
  3. Основа менше за 1 і більше за 10.
  4. Основа більша за 1 і менша зі 10.
  5. Порядок числа в стандартному вигляді лише додатній.

 

 

Старшокласниця  із Маріуполя розробила і захищала в Америці і Нідерландах науковий проект стосовно утилізації поліетилену за допомогою личинок  жуків.

7. Домашнє завдання .

    Вивчити 8 , виконати №№ 247,249,261

8. Підсумок уроку. Узагальнення

 Запишіть в стандартному вигляді:

  • Пакети з поліетилену розкладаються 100 років,
  • Пластикові пляшки 200 років,
  • Картонні коробки 4 місяці (перевести в роки)
doc
Пов’язані теми
Алгебра, Інтегровані уроки
Додано
25 вересня 2018
Переглядів
1063
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку