Тема: Структура сучасної екології та її місце в системі наук
Мета:
Освітня: проаналізувати структуру сучасної екології, визначити її місце в системі наук;
Розвиваюча: розвивати навички практичного застосування одержаних теоретичних знань;
Виховна: виховувати розуміння впливу людини на майбутнє всієї планети.
Обладнання й матеріали: підручник, робочий зошит
Тип уроку: комбінований
Урок 11 клас
Екологія
Тема: Структура сучасної екології та її місце в системі наук
Мета:
Освітня: проаналізувати структуру сучасної екології, визначити її місце в системі наук;
Розвиваюча: розвивати навички практичного застосування одержаних теоретичних знань;
Виховна: виховувати розуміння впливу людини на майбутнє всієї планети.
Обладнання й матеріали: підручник, робочий зошит
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання й актуалізація опорних знань учнів
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
Існують декілька класифікацій структури загальної (біологічної) екології залежно від напрямку вивчення об’єктів.
Аутекологія – вивчає пристосованість популяцій до факторів навколишнього середовища.
Синекологія – вивчає угрупування різних видів організмів та їх взаємодію.
Демекологія – це вчення про популяцію.
V. Узагальнення та систематизація знань
а) взаємовідносини між тваринами і рослинами в лісі ………………………………
б) Чорне море ………………..
в) популяцію хруща …………………
г) вплив недостатньої кількості вологи на польові рослини ……………………..
д) забруднення повітря у місті великою кількістю автотранспорту ………………………..
е) перетворення болота на ліс ………………………..
VІ. Підведення підсумків уроку
Обговорення та виставлення оцінок
ІV. Надання та пояснення домашнього завдання.
Опр. §3