Урок "Ступені порівняння якісних прикметників, творення їх"

Про матеріал

Урок має на меті дати поняття про ступені порівняння якісних прикметників, формувати вміння правильно утворювати форми вищого й найвищого ступенів порівняння прикметників; привчати працювати над запобіганням помилок, що виникають під час творення ступенів порівняння прикметників.

Перегляд файлу

Урок української мови в 6 класі

Ступені порівняння якісних прикметників, творення їх

Мета:

навчальна: дати поняття про ступені порівняння якісних прикметників, формувати вміння правильно утворювати форми вищого й найвищого ступенів порівняння прикметників; привчати працювати над запобіганням помилок, що виникають під час творення ступенів порівняння прикметників;

розвивальна: розвивати мовлення, увагу, пам’ять, спостережливість;

виховна: виховувати ціннісне ставлення до себе як члена колективу

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Підручник: Українська мова: підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. / О.П.Глазова. – К. : «Освіта», 2014. – 240с.

 

Хід уроку

 

І. Забезпечення емоційної готовності учнів до уроку.

Хвилинка доброти

Запишіть у зошит сусіда побажання йому на сьогоднішній урок. Подякуйте за приємні слова.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Що таке прикметник?

Які морфологічні ознаки мають прикметники?

Яка форма прикметника є початковою?

Яким членом речення найчастіше буває прикметник?

На які групи за значенням поділяються прикметники?

 

Гра «Четверте зайве»

Малий, сильний, мамин, жовтий;

Братів, тітчин, Маріїн, дощовий;

Дерев’яний, світлий, англійський, шкільний;

Заячий, сніговий, книжковий, кухонний;

Низький, червоний, кімнатний, довгий.

 

ІІІ. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку.

Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

Продовжіть речення, висловивши свої очікування від уроку

На уроці мені цікаво було б почути про…

Я прагну навчитися правильно…

Дуже хочу поглибити свої знання про…

 

ІV. Освоєння теми уроку.

Дослідження-спостереження

Якось на уроці етики вчителька розповідала, що скромність прикрашає людину.

- Я скромний, – сказав тихенько Володя і посміхнувся, запишавшись собою.

- А я скромніший від тебе, – промовив його сусід по парті Петрик.

- Найскромніший- це я! – заявив Мишко.

Як ви думаєте, що сказала хлопцям на це вчителька?

Укладіть словотвірний ланцюжок зі слів скромний, скромніший, найскромніший. Визначте способи творення та словотвірні засоби.

 

Пояснення вчителя

Якісні прикметники мають вищий і найвищий ступені порівняння.

Вищий ступінь порівняння вказує, що в одному предметі більше чи менше якоїсь якості, ніж в іншому.

Найвищий ступінь вказує на те, що певний предмет переважає всі інші за якою-небудь ознакою.

 

Робота з підручником

Прочитайте теоретичну інформацію про ступені порівняння прикметників. Що нового ви дізналися?

 Параграф 28 (ст. 153 - 154)

Робота з таблицею

Обговорення таблиці «Творення ступенів порівняння прикметників» (ст. 154)

V. Закріплення вивченого за допомогою системи вправ і завдань

 

Робота в парах

Утворіть ступені порівняння прикметників (вищий і найвищий у простій та складеній формі)

Милий, добрий, щирий.

Зразок: Худий – худіший, більш худий, найхудіший, найбільш худий.

 

Робота в групах

Складіть прислів’я, поясніть, як ви їх розумієте. Назвіть прикметники, визначте їхні ступені порівняння.

Людина міцніша за кремінь і слабша за муху.

Найкраще зерно ховається на дно.

З усіх скарбів найбільш цінним є молодість.

Чужий хліб легший, але свій більш ситний.

Солодший за все плід праці.

З усієї рідні мати найрідніша.

 

Записати, виправивши помилки.


Більш цікавіший фільм,

найбільш відоміший телеканал,

менш зручніший диван,

самий кращий друг,

більш безпечніший спосіб,

сама легка професія,

сама рідніша людина,

найвеликіший будинок,

найменш найяскравіша квітка,

сама цікава книга.


 

VІ. Підведення підсумків уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Що нового ви дізналися на уроці?

Що вам сподобалося?

Що вас найбільше зацікавило?

Чи справдилися ваші очікування?

 

VІІ. Оцінювання учнів. Коментар.

 

VІІІ. Домашнє завдання

 

Параграф 28, вправа 344.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Слива Василь
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Шаповал Марина Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Селевко Віра Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
21 жовтня 2018
Переглядів
7622
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку