Матеріал містить презентацію до уроку розвитку мовлення" складання роздумів про вчинки та поведінку людей на основі власних спостережень" для роботи на уроках української мови у 6 класі.
Урок розвитку мовлення Складання роздумів про вчинки та поведінку людей на основі власних спостережень і вражень
Номер слайду 2
Мета уроку Удосконалити мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово- композиційний і мовний аналіз художнього твору розповідного характеру з елементами роздуму, сприймати письмовий текст, розуміти його, створювати твори-роздуми про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень у художньому стилі.
Записати позитивні і негативні якості людей Позитивні Негативні
Номер слайду 5
Мозковий штурм «Щоб судити про людину, принаймні, треба ввійти в таїну її думок, її нещастя, її хвилювань…» О.Бальзак
Номер слайду 6
Стратегія «Прес-конференція» Який смисл, на вашу думку, автор уклав у зміст цих слів? Поясніть. Чи завжди ви дотримуєтесь цієї думки, спілкуючись із знайомою або незнайомою людиною? Чи варто замислюватись над цим
Номер слайду 7
Згадайте прислів’я про людську мораль Усе добре переймай, а зла уникай. Доро довго пам'ятається, а лихо ще довше. Шануй батька і неньку, буде тобі скрізь гладенько. Добре ім’я – найкраще багатство.
Номер слайду 8
Схема розгорнутого роздуму
Номер слайду 9
Добре подумай над темою майбутнього твору, визнач, який обсяг матеріалу він охоплює. Визнач основну думку свого твору й намагайся провести її через усю роботу. Склади повний і чіткий план, дотримуйся його у процесі написання творчої роботи. Тему розкривай глибоко і всебічно. Дотримуйся послідовності у викладі думок. Дотримуйся структури твору-роздуму (теза, аргументи, висновок). Як працювати над створенням власного твору-роздуму?
Номер слайду 10
Висловлюй своє ставлення до того, про що пишеш, роби власні висновки, узагальнення. Наводіть приклади з художньої літератури. Використовуй такі слова та вирази: я вважаю, мені здається, що …, на мою думку, таким чином…, по-перше, по-друге, яскравим прикладом може бути, отже, можна зробити висновок. Дотримуйся пропорційності частин твору. Пиши охайно, акуратно, грамотно, не забувай про абзаци. Перевір написане, перепиши в робочий зошит.