Не можу видалити матеріал. Матеріал містить помилки. Перероблено в наступній розробці. Прошу вибачення. Дякую. МАТЕРІАЛ НЕ ДІЙСНИЙ.
Урок та презентація "Дія віднімання. Властивості дії віднімання та їх використання для обчислень".
Тема. Дія віднімання. Властивості дії віднімання та їх використання для обчислень.
Мета. Узагальнити знання учнів про дію віднімання, її властивості; вивчити правило віднімання суми від числа; повторити види простих задач на віднімання; вправляти учнів у виконанні обчислень на табличне та позатабличне віднімання; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати навички взаємоконтролю, увагу, мислення; виховувати дружні стосунки у співпраці.
Обладнання: схеми до задач, картки, м'яч.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок.
Будемо добре працювати,
Хороші результати будемо мати.
ТОМУ:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Перевірка домашнього завдання
- Із завдання № 381 зачитати результати у порядку зростання.
(54; 58; 59; 85; 360; 434; 540; 707.)
Задача № 380.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Хоч до а додати в,
Хоч до в додати а,
То одне і те число
Ми одержим. От дива!
Назвемо закон такий
Не простий - … (переставний)
- Обчисли зручним способом:
255 + 1 + 19 + 15 = 290
370 + 40 + 130 = 540
- Яким законом скористувалися? (Сполучним)
2. Каліграфічна хвилинка.
І продовжимо без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
Цифри пишемо рівнесенько,
Щоб було гарнесенько!
IV. Повідомлення теми та мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
24 + 16 = 40
40 – 24 = 16
40 – 16 = 24
1. 800 - 70= 730 (г) - задача на зменшення на кілька одиниць
2. 36 – 22 = 14 (кг) - задача на різницеве порівняння
4. 40 – 8 = 32 - задача на знаходження невідомого доданка
5. а – в = 80 – 65 = 15 (л) – задача на зменшення на кілька одиниць, сформульована у непрямій формі
6. 80 – 20 = 60 – задача на знаходження невідомого від’ємника
- Запишіть у зошити одну із задач.
2. Вправа № 385 (2 стовпчики з коментуванням)
8 – 7 = 8 – (5 + 2) = (8 – 5) – 2 = 1 (Подайте число 7 сумою)
14 – 8 = (14 – 4) – 4 = 10 – 4 = 6 (Віднімемо число 8 частинами)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА «Математичний таночок»
До 5 відняти 5
Скільки будемо стрибать? (10)
Від 10 відняти 5
Скільки будемо кружлять? (5)
До 4 додавти 2
Затанцюємо гопака (6)
3. Вправа № 386. (Письмове віднімання)
- І варіант розв'яже другий вираз. (834 – (400 – 218))
- ІІ варіант – третій вираз. (834 – 400 – 218)
4. Робота над складеною задачею, №387
(На слайді скорочений запис.)
Б. – 818 кг
950 кг на ? більше
В. - ?
Відповідь: борошна дістали на 686 кг більше.
818 – (950 – 818) = 686 (кг)
VІ. Підсумок уроку.
По - латині це слово «менше» означає,
А у нас цей знак числа віднімає.
Мінус
Від числа число відняти –
Можна теж число дістати.
Знають учні й учениці
Третє це число - … (різниця)
Всі ви, діти, молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав.
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати.
Оцінювання.
VІІ. Домашнє завдання.
С. 64, завдання 388, 389.