Урок та Презентація "Перший урок у 1 класі."

Про матеріал

Матеріали містять презентацію та конспект першого уроку в 1 класі "Україна в моєму серці". Рекомендовано використовувати повністю або частково на розсуд вчителя.

Перегляд файлу

Перший урок в 1 класі

Підготувала вчитель-методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М.

Тема: Україна в моєму серці                                                                         

Мета: – розвивати знання учнів про символи країни;

             – познайомити з традиціями українського народу;

  – виховувати любов до України, бажання творити для рідного краю, 

  кмітливість.

Обладнання: таблиці «1 вересня», «Символи України», «Україна єдина», малю-

             нки із зображенням краєвидів України, карта України, повітряні жовті

             та голубі кульки, запис «1 вересня». голуби (у кожного учня), коровай

             на вишитому рушнику, кленові листочки, живі голуби.

Хід уроку:

І. Вступне слово вчителя

             – В Україні щиро гостей зустрічають із хлібом – сіллю.             (слайд 2)

             – Ось і я, як господиня, хочу пригостити смачним короваєм всіх, хто 

             став сьогодні учнем 1 класу. Сподіваюсь, що цей дім стане для

             вас рідним.

                  Вчитель пригощає учнів короваєм.

ІІ. Привітання з 1 вересня

             Вітаю вас із світом знань – 1 вересня.                                         (слайд 3)

             – Сьогодні ви переступили поріг школи не просто дівчатами, хлопцями,

             а стали справжніми учнями славетної школи № 4.                       (слайд 4)

             – Вітаю вас з тим, що, хоч і залишилися ви дітьми, веселими    (слайд 5)

             та бешкетуватими, а святкуєте перше доросле свято в своєму житті.

               За плечима перше «агу», перша мамина колискова пісня,       (слайд 6)

             перші кроки. Позаду дитячий садок.

             – Попереду відповідальний відрізок життя – початкові класи.   (слайд 7)

             І ступінь навчання, де ви не тільки навчитеся (відповідають діти):

                    – читати,            –майструвати,           – рахувати,                   (слайд 8)                           

                    – писати,            – малювати,              – розв’язувати задачі

             але й бути чесними, вихованими, справедливими, добрими. Щоб потім

             щасливо жити у вільній країні!

ІІІ. Розповідь про символи України

Більше 2 десятків років Україна мужніла, ставала сильнішою.      (сл. 9)

            – У кожної країни є свої державні символи.

                    Діти називають.    

                         Прапор має 2 кольори:                                                      

                                    * жовтий (пшениця, працьовиті люди),

 * блакитний (мирне безхмарне небо).                   (слайд 10)

                         Герб (Тризуб) – символ держави.                                      (слайд 11)

                        Під час виконання Гімну громадяни встають, співають,

                        прикладаючи руку до серця.                                              (слайд 12)                                                                

  • Українці – дружній народ. Разом подолаємо всі труднощі!   (слайд 13)

ІV. Робота над загадками

             Підготовлені учні загадують загадки.                                          (слайд 14)                                    

                               1) У вінку зеленолистім,

                                   У червоному намисті

                                   Видивляється у воду

                                   На свою хорошу вроду. (калина)                            (слайд 15)

                               2) Осіння квітка сукню вділа
                                    рожеву, синю, ніжно-білу.
                                   Стоїть, неначе їжачок,

                                    у неї сотні пелюсток. (айстра)                               (слайд 16)

                               3) В лісі він без сумки ходить,

                                   Яблука, гриби знаходить.

                                   Спина – голки. Очі – намистинки.

                                    Хто це там біля ялинки? (їжачок)                         (слайд 17)

                               4) У школі продзвенів дзвінок,

                                    Починається ... (урок).                                             (слайд 18)

                               5) Між берегів текла, текла.

                                   Мороз зміцнів — під скло лягла. (річка)                (слайд 19)

             6) Росте на наших луках квітонька дрібна,

                                    Дала їй сині очі ненечка - весна.

                                    От пройде біля неї з усміхом хто-небудь,

                                    Услід тихенько квітка

                                    Промовить: «Не забудь...» (незабудка)                 (слайд 20)

                               7) А – з неї діти починають       

                                    Буквар читати з ранніх літ.
                                    Екзамен перший свій складають,

                                    Тож треба знать її як слід.
                                    Коли вже вивчена вона, –
                                    Авжеж, прислужиться сповна. (абетка)               (слайд 21)

             Та дитина, яка відгадала, отримує першу букву в слові-відгадці, вихо-

             дить до дошки. З отриманих букв учні складають слово.          (слайд 22)

                  Звучить пісня «Це моя Україна».

V. Декламування віршів про Україну

            Учні декламують вірші про Україну.                                             (сдайд 23)                               

VІ. Практична робота. Запис слів на голубках

            – Сьогодні день народження і у нас. Народився дружний колектив 1-А

класу. Сподіваюсь, ви будете допомагати один одному. Лише в мирі та злагоді можуть жити люди!                                                            (слайд 24)

– На столах у вас  – паперові голубки. Напишіть на них або одну букву, яку ви знаєте, або своє імя, або слова «мама», «мир». І якщо ви, дійсно, бажаєте миру на Землі, голуби оживуть, і ми відпустимо їх у не-

бо, загадуючи бажання миру для рідної Україїни.

VІІ. Рефлексія

                 – Перший урок надійшов до кінця. Зі святом 1 вересня!            (слайд 25)                              

            – А тепер ми вийдемо надвір. Там чекає на вас сюрприз...

                 На вулиці діти встають у коло, беруться за руки, водять хоровод.

                      Батьки випускають голубів.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Підготувала вчитель-методист БЗШ І-ІІІ ступенів № 4 Омельчук Н. М.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

єдина

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

У вінку зеленолистім, У червоному намисті Видивляється у воду На свою хорошу вроду.

Номер слайду 16

Осіння квітка сукню вділа рожеву, синю, ніжно-білу. Стоїть, неначе їжачок, у неї сотні пелюсток.

Номер слайду 17

В лісі він без сумки ходить, Яблука, гриби знаходить. Спина – голки. Очі – намистинки. Хто це там біля ялинки?

Номер слайду 18

У школі продзвенів дзвінок - Починається ... .

Номер слайду 19

Між берегів текла, текла. Мороз зміцнів — під скло лягла.

Номер слайду 20

Росте на наших луках Квітонька дрібна,     Дала їй сині очі     Ненечка - весна.    От пройде біля неї    З усміхом хто-небудь, Услід тихенько квітка    Промовить: “Не забудь..”

Номер слайду 21

А - з неї діти починають Буквар читати з ранніх літ. Екзамен перший свій складають, Тож треба знать її як слід. Коли вже вивчена вона,- Авжеж, прислужиться сповна.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Юсин Надія Улянівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Брезгун Олена Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Маслієнко Лариса
    Дякую за вашу працю.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
9 липня 2018
Переглядів
24882
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку