Урок та презентація з математики для учнів 6 класу "Діаграми"

Про матеріал

Коспект уроку розроблений у формі гри для учнів 6 класів. При підготовці матеріалу використані персональні дані конкретного класу, що значно підвищує зацікавленість учнів. Конспект буде цікавим для ознайомлення вчителям математики.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема.  Все про 6Б клас в діаграмах

Мета:

  • когнітивна-продовжити знайомство учнів з прикладами діаграм; розвивати розумові здібності;
  • ефективна-вчити їх «чита­ти»; виховувати інтерес до вивчення математики;
  • психомоторна – вчити будувати стовпчасті та кругові діаграми, що відповідають умовам задачі.

Завдання: навчитися моделювати дані з життя класу у вигляді діаграм

Тип уроку: засвоєння знань, навичок і вмінь.

Форма уроку: урок – гра

Вікова категорія : 6 клас

Обладнання: комп’ютер, презентація, роздатковий матеріал із заготовками, маркери, картинки з  діаграмами.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Організація уваги учнів. Розподіл учнів класу по групах. Привітання. Оголошення теми уроку.

 

(учні використовуючи мобільні додатки для зчитування QR-кодів сканують тему уроку)

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. Обговорення підсумків виконання самостійної роботи № 19

(учні коментують виконання домашнього завдання, повторюють алгоритм побудови стовпчастої та кругової діаграм)

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Downloads\static_qr_code_without_logo.jpg

 

ІІІ. Формування мети і завдань уроку

IV. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: Приклади стовпчастих діаграм зустрічають в оточуючому світі дуже часто. За допомогою діаграм можна наочно представити інформацію будь-якого змісту. Сьогодні на уроці, використовуючи знання про діаграми, ми спробуємо описати у вигляді картинок певні факти з життя вашого класу.

V. Гра.

Вчитель: Отже переходимо до першої сторінки, яка називається «Знайомтеся – це ми»

 

   C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Downloads\static_qr_code_without_logo.jpg

 

(напередодні капітани команд (обираються заздалегідь) проводять опитування учнів класу (додаток 1) та  узагальнюють результати)

 

 

Завдання командам – на заготовлених шаблонах накреслити кругові діаграми за отриманими даними. Час виконання – 5 хвилин. Кожна команда будує діаграму відповідей на одне запитання, яке обирається жеребкуванням.

 

 

Після цього відбувається обговорення: що показує дана діаграма, які висновки можна зробити тощо. Учні порівнюють свої креслення з зображеннями на екрані.

 

Вчитель: А ми переходимо до другої сторінки «Найвеселіший місяць у класі»

 

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Downloads\static_qr_code_without_logo.jpg

(напередодні учень класу  (обирається заздалегідь) складає таблицю розподілу днів народжень по місяцях (додаток 2)

Завдання командам – на заготовлених шаблонах накреслити стовпчасті діаграми за отриманими даними. Час виконання – 5 хвилин. Кожна команда будує діаграму розподілу днів народження по сезонах (літо, зима, весна, осінь) які обирається жеребкуванням.

 

 

Після цього відбувається обговорення: що показує дана діаграма, які висновки можна зробити тощо. Учні порівнюють свої креслення з зображеннями на екрані.

 

 

Вчитель: Пропоную перейти до третьої сторінки нашої історії «Трапляється ж таке…»

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\Downloads\static_qr_code_without_logo.jpg

Завдання командам – скласти історію з життя класу за заданою діаграмою. Кожна команда отримує картинку з діаграмою шляхом жеребкування. Шлях виконання завдання – 5 хвилин.

 

 

(після виконання завдання команди презентують свої історії)

 

VІ. Підведення підсумків. Рефлексія.

 

(вчитель обговорює з дітьми підсумки уроку: що сподобалось, які завдання виконали, які труднощі виникали під час виконання завдань тощо)

 

Вчитель: Сьогодні ви переконалися, що світ діаграм – це необмежений інформаційний простір. А зараз пропоную капітанам оцінити роботу команд.

 

( на дошці вивішується заготовка для діаграми «Самооцінка роботи команди» (додаток 3). Капітани оцінюють роботи команди, визначаючи оцінку за 12-бальною шкалою. Вчитель зєднує отримані результати лінією. )

 

Вчитель: Зєднавши всі оцінки, ми отримуємо ще один тип діаграм, з якими ви познайомитесь вже у старших класах.

 

VІІ. Домашнє завдання

 

 

 


Додаток 1

1 група Провести опитування всіх учнів класу.

Що я сьогодні їв на сніданок:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

Всього

Кашу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бутерброди

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 група Провести опитування всіх учнів класу

Зазвичай я лягаю спати:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

Всього

О 21.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

О 22.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пізніше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 група Провести опитування всіх учнів класу

У вільний час я :

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

Всього

Читаю книгу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Граю на комп'ютері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пізніше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 група Провести опитування всіх учнів класу

Моя улюблена пора року:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

Всього

Літо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зима

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інше

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 2

Найвеселіший місяць в класі (підрахунок днів народжень)

№ з/п

Місяць

Кількість учнів

1.

січень

 

2.

лютий

 

3.

березень

 

4.

квітень

 

5.

травень

 

6.

червень

 

7.

липень

 

8.

серпень

 

9.

вересень

 

10.

жовтень

 

11.

листопад

 

12.

грудень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 3

Діаграма самооцінки роботи команди на уроці

Бали

 

 

 

 

 

                                  

 

 

12

 

11

 

10

 

 

9

 

8

 

7

 

6

 

 

5

 

4

 

3

 

 

2

 

1

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок-гра

Номер слайду 2

Урок-гра«Все про 6 Б клас в діаграмах»

Номер слайду 3

Мета уроку:

Номер слайду 4

Діаграма — (від грец. Διάγραμμα (diagramma) — зображення — рисунок, креслення) — графічне зображення, що наочно у вигляді певних геометричних фігур показує співвідношення між різними величинами, які порівнюютьсяstyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 5

Підсумки виконання самостійної роботи № 19 «Коло. Довжина кола» учнями 6 Б класу

Номер слайду 6

Перевірка домашнього завдання: № 813

Номер слайду 7

1 сторінка з життя класу «Знайомтеся – це ми»

Номер слайду 8

Алгоритм побудови кругової діаграми1) Знаходимо скільки всього предметів2) Визначаємо скільки градусів із 360 припадає на кожен предмет (360˚:на всю кількість предметів)3) Визначаємо градусні міри кутів (те, що отримали, множимо на кількість предметів кожного виду)

Номер слайду 9

1. Моя улюблена пора року2. У вільний час я …3. На сніданок я їв4. Зазвичай я лягаю спати. А) літо – 9 Б) зима - 8 В) інше - 7 А) читаю книги – 2 Б) граю на комп’ютері -8 В) інше -14 А) кашу – 6 Б) бутерброди -7 В) інше -11 А) о 21.00 – 5 Б) о 22.00 - 8 В) пізніше -11

Номер слайду 10

1. Моя улюблена пора року2. У вільний час я …3. На сніданок я їв4. Зазвичай я лягаю спати

Номер слайду 11

2 сторінка з життя класу «Найвеселіший місяць в класі»

Номер слайду 12

Алгоритм побудови стовпчастої діаграми:1) обрати масштаб;2) зобразити величини прямокутниками, висота яких є відповідними значеннями даних величин, виражених в обраному масштабі.

Номер слайду 13

Найвеселіший місяць в класіІ групаІІ групаІІІ групаІV група. Січень – 3 учніЛютий – 2 учніБерезень – 3 учніКвітень – 1 учень. Травень – 4 учніЧервень – 2 учніЛипень – 2 учень. Серпень – 3 учніВересень –3 учніЖовтень – 1 учень. Листопад – 2 учніГрудень – 3 учні

Номер слайду 14

Найвеселіший місяць в класіС

Номер слайду 15

3 сторінка з життя класу «Трапляється ж таке…»

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Підведення підсумків. Діаграма самооцінки роботи команди на уроці

Номер слайду 18

Домашнє завдання: Скласти та побудувати діаграму «про себе»

Номер слайду 19

Розподіл мого вільного часу. Перегляд телевізора – 35%Заняття спортом -15%Допомога батькам -2%Читання книжок-19%Гра на комп'ютері -25%

zip
Додано
17 вересня 2018
Переглядів
2597
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку