Тема: Додавання і віднімання круглих десятків. Вправи і задачі на
закріплення вивченого матеріалу.
Мета: Вправляти учнів у додаванні і відніманні круглих десятків,
розвивати вміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого
числа, виховувати охайність і зосередженість.
Обладнання на дошці: Таблиця від 1 до 100, таблиці для усного
рахунку «Потяг», «Ліхтарі» комп'ютер.
Обладнання в учнів: Лінійки, олівці, лінійки для рахунку від 1 до 100.
Інтерактивний урок
з математики на тему:
Додавання і віднімання круглих
десятків. Вправи і задачі на
закріплення вивченого матеріалу,
Тема: Додавання і віднімання круглих десятків. Вправи і задачі на
закріплення вивченого матеріалу.
Мета: Вправляти учнів у додаванні і відніманні круглих десятків,
розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого
числа, виховувати охайність і зосередженість.
Обладнання на дошці: Таблиця від 1 до 100, таблиці для усного
рахунку «Потяг», «Ліхтарі» комп’ютер.
Обладнання в учнів: Лінійки, олівці, лінійки для рахунку від 1 до 100.
Хід уроку
І. Організація колективу.
Привітання.
Сядемо рівненько і помандруємо в країну Знань сьогодні на потязі.
Рушаємо, вагони зачиняються, коли правильно даємо відповіді.
ІІ. Усний рахунок
Гра «Потяг». Знайти різницю чисел 17 і 7, 15 і 2, суму 10 і 3, 12 і 4.
Відповіді показують діти на лінійках.
Пояснення у числі 17 – 1 дес. 7 од., у числі 10 – 1 дес.
Якою геометричною формою є вагони?
ІІІ. Активізація знань.
Гра «Ліхтарі».
Вставляючи правильні числа ліхтарі будуть горіть.
69 . 71 . 73 . . 76
Які числа на ліхтарях?
Яке найменше число?
Яке кругле число? Назви ще круглі числа, які знаєш?
ІV. Каліграфічна хвилинка
7 17 27 . . . Встанови закономірність і продовж запис чисел.
V. Математичний диктант. Робота в парах. Одна команда пише, друга контролює.
Сусіди числа 29, 7 зменшити на 3, 10 збільшити на 4, число з 1 дес. І
3 од.
Друга команда пише, перша контролює. 18 зменшити на 10, сусіди
числа 18, 2 дес., 22 од., наступне число після 56, передує числу 47.
VІ. Запиши з коментуванням 14 зменшити на різницю чисел 12 і 6.
Знайти різницю чисел 19 і суми чисел 6 і 4.
15 відняти суму чисел 10 і5.
VІІ. Оголошення теми і завдання уроку.
Пояснення з використанням матеріалу в комп’ютері.
VІІІ. Закріплення нового матеріалу.
Як додаємо і віднімаємо круглі числа?
Запис круглих чисел під диктовку дітей з коментуванням.
ІХ. Фізкультхвилинка.
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Всі ми вмієм рахувать.
Тож піднімем руки в гору,
ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки.
Пострибали, як сороки.
Десять, дев’ять, вісім, сім.
Час за парти нам усім.
Х. Робота з підручником № 308, прочитай і запам’ятай.
№ 311, обчисли і запиши в зошит. Поясни.
ХІ. Проблемна ситуація.
Де в життєвій ситуації застосовують рахунок десятками?
ХІІ. Розв’язування задачі № 310 виразом.
Розв’язування задачі № 312.
ХІІІ. Виховний момент про корисні властивості винограду та бережливе ставлення
до природи.
ХІV. Домашнє завдання. Задача № 313. Зроби паперовий літак і розв’яжи задачу.
ХV. Підсумок уроку.
Як додавати і віднімати круглі десятки?