Урок "Тема: Повторення про множини. Поняття й судження"

Про матеріал
узагальнити знання учнів про множини; вдосконалювати навички роботи над задачами; розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, пам’ять.
Перегляд файлу

Тема: Повторення про множини. Поняття й судження

 

Мета: узагальнити знання учнів про множини; вдосконалювати навички роботи над задачами; розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, пам’ять.

Хід заняття

I. Організація учнів

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

Щоб нам швидше до неї потрапить,

Потрібно екзамен кмітливості скласти.

Тож сядьте рівненько, стежте уважно,

Щоб здогадатись вам було неважко.

II. Робота над темою

1. Повторення про множини, поняття і судження

Завдання 1. Метод — «Мозковий штурм». Заохочення учнів до висловлювання своїх думок, обговорення їх.

Дай назву множині, яка є перерізом наступних множин, і запиши її.

а) А — квіти. В — предмети синього кольору.

б) А — учні школи № 1 м. Рівного. В — хлопчики.

в) А — міста. В — міста України.

Відповідь. а) квіти синього кольору; в) міста України.

Завдання 2. Робота в парах. Учні визначають, що є в перерізі цих множин.

Розглянь зображення множин.

А — молочні продукти.

В — слова, які починаються на букву с.

Впиши у круги Ейлера подані слова, які є елементами цих множин: молоко, сир, кефір, сметана, собака, скатертина.

Відповідь. У перерізі цих множин — молочні продукти, які починаються на — букву с.

Завдання 4. Робота в парах.

Учні визначають, які предмети входять до об’єднання множин, а які — до перерізу множин.

Відповідь. До об’єднання цих множин входить хліб. До множини перерізу входить морозиво.

2. Розв’язування задач методом припущення

Завдання 3

Григорій вчиться у 1 кл., Арсен у 2 кл., Вадим — у 3 кл., Борис — у 4 кл., Леонід — у 5 кл., Дмитро — у 6 кл., Євген — у 7 кл., Кирило — у 8 кл. Завдання 5

Учні самостійно записують відповідь. (На ковзанах)

3. Вправи на розвиток логічного мислення та увагу

Завдання 6

Серед запропонованих відповідей, які розміщені під текстом задачі, знайди правильну та підкресли її.

Віра — тітка Михайла. Михайло — батько Оксани.

Оксана — онука Володимира. Ким Володимир доводиться Вірі? Сином, батьком, дядьком, братом, онуком, дідом.

Відповідь. Братом.

Завдання 7. Учні самостійно підкреслюють правильну відповідь.

(Ні)

III. Підсумок Заняття

— Які вправи вам найбільше сподобалось виконувати?

 

docx
Додано
18 січня 2019
Переглядів
966
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку