Анотація до уроку
Пропоную вашій увазі уроки із теми « Зимові свята»
та «Святкові листівки» для першого класу. На своїх уроках використовую дидактичних ігор, інтерактивних методів, роботу в парах.
Анотація до уроку
Пропоную вашій увазі уроки із теми « Зимові свята»
та «Святкові листівки» для першого класу. На своїх уроках використовую дидактичних ігор, інтерактивних методів, роботу в парах.
Підготувала уроки учитель початкових класів
спеціалізованої школи № 3
Єгорова Олена Володимирівна
Маріуполь, 2018
УКРАЇНСЬКА МОВА
ДАТА_____________
КЛАС_____________
УРОК № 47
ТЕМА. ЩЕДРИЙ ВЕЧІР. РІЗДВО
МЕТА : ПОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ТЕМОЮ,
ЗБАГАЧУВАТИ СЛОВНИКОВИЙ ЗАПАС ; СПРИЯТИ РОЗВИТКУ
УСНОГО МОВЛЕННЯ ; ВИХОВУВАТИ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ДО УРОКУ.
ОБЛАДНАННЯ : КАРТКИ ЗА ТЕМОЮ УРОКУ, КАРТКИ З НОВИМИ СЛОВАМИ, ПІДРУЧНИК, КОЛЬОРОВІ ОЛІВЦІ, РОЗМАЛЬОВКИ.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ти часу не гай,
Працювати починай.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
1. ПОВТОРЕННЯ ТЕМИ МИНУЛОГО УРОКУ
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ :
2. ВПРАВА «ЗАКІНЧІТЬ РЕЧЕННЯ» ( проводиться в парах)
19 грудня – День…… (Святого Миколая ).
У цей день він кладе під подушки чи в черевичоки … (гостинчик - « миколайчик »).
Отож дітки чекають, коли Святий Миколай… (подарунки принесе).
3. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ СЛІВ НА МИНУЛОМУ УРОЦІ
ВПРАВА «ПЕРЕКЛАДАЧ» . ( « МІКРОФОН» )
ПРАЗДНИК – СВЯТО
ПОДАРОК – ПОДАРУНОК
ПОЗДРАВЛЯТЬ - ВІТАТИ
4. ЧИТАННЯ ВІРША НАПАМ’ЯТЬ
ЛИСТ ДО ЧУДОТВОРЦЯ
Святий отче, Миколай!
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни.
Віра Багірова
5. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1.ЧИТАННЯ ТЕКСТУ
- Послухай текст і дай відповіді на запитання.
Посівання
В українців новорічне свято вважалося чарівним часом, коли до Бога можна звертатися з будь-яким проханням. Люди вірили в те, що характер новорічного свята впливає на долю всього року.
3 Новим роком тісно пов'язаний давній звичай «засівання», який зранку виконують хлопчики до 14 років. Заходячи до хати родичів чи сусідів, вони роблять символічне засівання зерном пшениці, жита, вівса, ячменю, гороху. Одночасно посівальники виголошують новорічні поздоровлення, побажання, як, наприклад:
На щастя, на здоров'я
На Новий Рік,
Аби вам все родило
Краще, ніж торік:
Жито, пшениця,
Всяка пашниця.
Коноплі до стелі,
А льон по коліна,
Аби вас, хрещених,
Голова не боліла.
Будьте здорові!
3 Новим роком!
2. БЕСІДА ЗА ТЕКСТОМ
- РОЗКАЖІТЬ, ХТО ТАКІ ПОСІВАЛЬНИКИ ?
- СКАЖІТЬ, ДІТИ, ПІД ЧАС ЯКОГО СВЯТА ПОСІВАЮТЬ ?
- ХТО МІГ ПОСІВАТИ ?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
СЬОГОДНІ НА УРОЦІ МИ БУДЕМО ПРОДОВЖУВАТИ ПРАЦЮВАТИ ЗА ТЕМОЮ « ЗИМОВІ СВЯТА». ПОГЛИБИМО СВОЇ ЗНАННЯ ПРО СВЯТО « РІЗДВА». РОЗГЛЯНЕМО СТАРОДАВНІ ЗВИЧАЇ ЦЬОГО ДНЯ.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 65
ЧИТАННЯ ВІРШИКА
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрим людям на здоров’я!
Добрий вечір вам у дім,
Добрий вечір вам усім!
1.1. ЧИТАЄ УЧИТЕЛЬ
1.2. ХОРОВЕ ЧИТАННЯ ВІРШИКА УЧНЯМИ
1.3. ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЧИТАННЯ ВІРШИКА
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 65
ВПРАВА «ПРОДОВЖИ РЕЧЕННЯ» ( вправа проводиться за допомогою мікрофону)
* Різдво святкують...
* У цей день готують таку страву...
* Я знаю такі колядки...
2. СЛОВНИКОВА РОБОТА
РІЗДВО
ЗІРКА
ВЕЧІР
КОЛЯДНИКИ
КОЛЯДКИ
3. ВИВЧЕННЯ КОЛЯДКИ С.65
4. РОБОТА З КАРТКАМИ ( ЦЯ РОБОТА ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ГРИ «ЗНАЙДИ ЗАЙВЕ»)
- ДІТИ, ПОЯСНІТЬ, ЯКІ МАЛЮНКИ ЗАЙВІ ? .
5. РОБОТА З РОЗМАЛЬОВКАМИ
6. ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ РОБІТ.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
УКРАЇНСЬКА МОВА
ДАТА_____________
КЛАС_____________
УРОК № 48
ТЕМА. СВЯТО ВАСИЛЯ
МЕТА: ПОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ТЕМОЮ,
ЗБАГАЧУВАТИ СЛОВНИКОВИЙ ЗАПАС ; СПРИЯТИ РОЗВИТКУ
УСНОГО МОВЛЕННЯ; ВИХОВУВАТИ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ДО УРОКУ.
ОБЛАДНАННЯ: КАРТКИ ЗА ТЕМОЮ УРОКУ, КАРТКИ З НОВИМИ СЛОВАМИ .
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ти часу не гай ,
Працювати починай.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
1. ПОВТОРЕННЯ ТЕМИ МИНУЛОГО УРОКУ
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ :
2. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ СЛІВ НА МИНУЛОМУ УРОЦІ
ВПРАВА «ПЕРЕКЛАДАЧ» . ( « МІКРОФОН» )
ПРАЗДНИК – СВЯТО
ПОДАРОК – ПОДАРУНОК
ПОЗДРАВЛЯТЬ – ВІТАТИ
РОЖДЕСТВО – РІЗДВО
ЗВЕЗДА – ЗІРКА
ВЕЧЕР - ВЕЧІР
3. ЧИТАННЯ ВІРША НАПАМ’ЯТЬ
ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР,
ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ЗДОРОВ’Я!
ДОБРИЙ ВЕЧІР ВАМ У ДІМ,
ДОБРИЙ ВЕЧІР ВАМ УСІМ !
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.
Книги відкриваємо —
Знання здобуваємо!
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. ЧИТАННЯ ТЕКСТУ
Послухай текст.
Новий рік. Меланка
Новий рік — одне з найдавніших свят. Його відзначають 14 січня.
Християнське свято преподобної Меланії припадає на цей же день. У народі ці два свята об'єднали і тепер їх відзначають разом.
Наші предки починали Новий рік з обряду накликування щастя, добра і багатого урожаю. Святкування починалося новорічним вечором, який називали «Щедрим вечором». Для нього готувався багатий стіл, до якого входили скоромні страви: ковбаси, смажене м'ясо тощо.
У новорічний вечір уся родина сідала за стіл вечеряти. В цей час по вулицях ходили ряджені — групи молоді, що піснями славили господарів, бажали їм здоров'я, добробуту, щедрували або маланкували.
Щедрий вечір, пане господарю,
Стережи, Боже, твого товару,
Твого товару, всякого статку,
Молім Бога за отця, за матку.
Добрий вечір!
Найпопулярнішою народною виставою з переодяганням і масками була «Меланка». Є два варіанти «Меланки»: парубоча і дівоча. У першій переодягалися і виконували всі ролі хлопці, у другі — дівчата. Меланка зображувала недоладну господиню, яка б'є посуд, миє піч водою, а лави підмазує глиною, підмітає сміття до середини хати.
Парубочу «Меланку» супроводжували «коза», «циган», «циганка», «ведмідь», «чорт», «журавель».
У дівочій «Меланці» дійові особи — це «молода», «молодий», якого кличуть Василем, і дружки. За обрядові дійства господарі обдаровували «Меланку» грішми — «Меланці на вінок».
2. ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ :
1. Яким обрядом наші предки починали святкувати Новий рік?
2. Чому вечір напередодні Нового року називали «щедрим»?
3. Що ряджені у новорічну ніч бажали господарям?
4. Розкажи, що ти знаєш про парубочу і дівочу «Меланку».
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
СЬОГОДНІ НА УРОЦІ МИ БУДЕМО ПРОДОВЖУВАТИ ПРАЦЮВАТИ ЗА ТЕМОЮ « ЗИМОВІ СВЯТА». ПОЗНАЙОМИМОСЯ ЗІ СВЯТОМ « ВАСИЛЯ». РОЗГЛЯНЕМО СТАРОДАВНІ ЗВИЧАЇ ЦЬОГО СВЯТА.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 66
ЧИТАННЯ ВІРШИКА
1.1.ЧИТАЄ УЧИТЕЛЬ
1.2.ХОРОВЕ ЧИТАННЯ ВІРШИКА УЧНЯМИ
1.3.ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЧИТАННЯ
2. ФІЗХВИЛИНКА
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 66
ЧИТАННЯ СЛІВ ( ІНДИВІДУАЛЬНЕ, ХОРОВЕ )
Правильно вимовляй слова зі звуками [шч].
Водохреще, щедрівка, щічки, щастя.
2.ВПРАВА «ПРОДОВЖИ РЕЧЕННЯ» ( вправа проводиться за допомогою мікрофону)
* Щедрий вечір святкують...
* У це свято виконують такий обряд...
* Я знаю такі щедрівки...
3. СЛОВНИКОВА РОБОТА
РІЗДВО
ЗІРКА
ВЕЧІР
ЗАСІВАТИ
ВАСИЛЬ
СВЯТО
ПОДАРУНОК
ВІТАТИ
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 66
ЧИТАННЯ ВІРШИКА ( Хором, індивідуально)
5.РОБОТА З КАРТКАМИ ( ДЛЯ ВСІХ УЧНІВ ). РОЗМАЛЬОВУВАННЯ МАЛЮНКІВ
6. ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ РОБІТ
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Гоп-гоп, козуню! Де коза ходить, там жито родить. Де коза рогом, там жито стогом. |
Гоп-гоп, козуню! Де коза ходить, там жито родить. Де коза рогом, там жито стогом. |
________________________________________________________________________
Гоп-гоп, козуню! Де коза ходить, там жито родить. Де коза рогом, там жито стогом. |
Гоп-гоп, козуню! Де коза ходить, там жито родить. Де коза рогом, там жито стогом. |
УКРАЇНСЬКА МОВА
ДАТА_____________
КЛАС_____________
УРОК № 49
ТЕМА. НОВОРІЧНЕ СВЯТО
МЕТА: ПОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ТЕМОЮ,
ЗБАГАЧУВАТИ СЛОВНИКОВИЙ ЗАПАС; СПРИЯТИ РОЗВИТКУ
УСНОГО МОВЛЕННЯ; ВИХОВУВАТИ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ДО УРОКУ.
ОБЛАДНАННЯ: КАРТКИ ЗА ТЕМОЮ УРОКУ, КАРТКИ З НОВИМИ СЛОВАМИ, ПІДРУЧНИК .
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ти часу не гай ,
Працювати починай.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
1. ПОВТОРЕННЯ ТЕМИ МИНУЛОГО УРОКУ
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ :
2. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ СЛІВ НА МИНУЛОМУ УРОЦІ
- ДАВАЙТЕ ПОГРАЄМО В ПЕРЕКЛАДАЧА. ( « МІКРОФОН» )
ПРАЗДНИК – СВЯТО
ПОДАРОК – ПОДАРУНОК
ПОЗДРАВЛЯТЬ – ВІТАТИ
РОЖДЕСТВО – РІЗДВО
ЗВЕЗДА – ЗІРКА
ВЕЧЕР - ВЕЧІР
3. ЧИТАННЯ ВІРША НАПАМ’ЯТЬ
Гоп-гоп, козуню!
Де коза ходить, там жито родить.
Де коза рогом, там жито стогом.
4. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. ВІДГАДУВАННЯ ЗАГАДЛОК
1. Відгадайте загадки.
Дорога біла стелиться,
I краю їй нема.
Сніжок мете. Метелиця.
Прийшла до нас...
2.Візерунки на вікні
він намалював мені,
Я по вулиці гуляю,
Він за ніс мене щипає.
Хто впізнає невидимку, того,
хто поруч ходить взимку? ...
2. БЕСІДА
- ВИ ЗРОЗУМІЛИ ПРО ЯКУ ПОРУ РОКУ МИ БУДЕМО СЬОГОДНІ РОЗМОВЛЯТИ ?
- ЯКЕ СВЯТО РОЗПОЧИНАЄ РІК ?
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
СЬОГОДНІ НА УРОЦІ МИ ПРАЦЮВАТИ НАД ТЕМОЮ «СВЯТКОВІ ЛИСТІВКИ». ПОГОВОРИМО ТАКЕ СВЯТО ЯК НОВИЙ РІК І ПРИКРАСИМО ЯЛИНКУ.
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 68
ВІДГАДАЙ ЗАГАДКУ :
У СВЯТКОВІЙ ЗАЛІ
СТОЇТЬ ЯК КАРТИНКА,
ВЕСЕЛА . ЗЕЛЕНА ,
КРАСУНЯ - … ( ялинка)
2. РОБОТА ЗА МАЛЮНКОМ У ПІДРУЧНИКУ ( БЕСІДА )
3. ФІЗХВИЛИНКА
Зимонька до нас прийшла,
Сніг пухкий нам принесла.
І летять, летять сніжинки
На дерева, на стежинки.
По сніжку, як по перині,
Покачаємось на спині.
У заметах сніг лежить,
Під ногами він скрипить.
Щоб сніжну гірку збудувати.
Треба спинку прогинати.
А тепер всі на санчатах
В ліс поїдем до зайчаток.
Зайченята дружно грають,
Під ялинкою стрибають.
А лисичка виглядає,
Зараз зайчика впіймає.
Доки звірі наші фали,
Руки в нас позамерзали. —
Погріємо?
А тепер на лижі стали
додому всі помчали.
VI. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ С. 68
2. ВПРАВА « ПОМІРКУЙ!»
* Чим прикрашають новорічну ялинку?
* Що можна зробити, щоб зберегти лісові ялинки?
3.СЛОВНИКОВА РОБОТА
ЯЛИНКА
НОВИЙ РІК
ПРИКРАСИ
4. ВПРАВА «ЗНАЙДИ СЛОВО» ( ПІДРУЧНИК , С. 68 )
Снігуронька, снігопад, снігур, cнігоприбиральний, сніговий, снігоочисник.
5. ГРА « ПРИКРАСЬ ЯЛИНКУ»
УЧНІ ПРИКРАШАЮТЬ ЯЛИНКУ І ПОВТОРЮТЬ НАЗВИ ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ